Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Θέλω τη γνώμη σας

Πήγαινε κάτω 
+4
Sakis G
captain
LOBE
dimi69
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 12:40 am

Γειά σας φίλοι μου.Την Κυριακή πήγα στα δυο μελισσάκια που έχω και έτυχε να περάσει από εκεί ένας κύριος που όπως μου είπε έχει αρκετά μελίσσια.Μου έδωσε λοιπόν μέσα σε δυο λεπτά κάποιες συμβουλές γι αυτό θέλω και τη δική σας άποψη.
1. Να αλλάξω τα μεταλικά πορτάκια που έχω γιατι όπως μου είπε μπαίνει πολύ κρύο,τα ξύλινα είπε είναι καλύτερα .
2 Να φέρω τις δυο κυψέλες τη μια δίπλα στην άλλη γιατί οι μέλισσες της μιας βλέπουν τις άλλες και ..."παρασύρονται" scratch να βγουν για συλλογή (τις έχω σε 4-5 μέτρα απόσταση μεταξύ τους)και
3. Το σημείο που τις έχω δεν είναι καλό (είναι 50 μέτρα από δρόμο μέσα σε ξέφωτο) προτιμότερο είπε να είναι κοντά στο δρόμο γιατί κάποιος που θα τις βάλει στο μάτι θα φοβηθεί πολύ να τις πάρει μήπως περάσει κάποιος και τον δει, ενώ εκεί μπαίνει μέσα από τον δρόμο δεν τον βλέπει κανείς και τις κλέβει εύκολα. θα με ενδιέφερε να μου πείτε πως ακούτε εσείς όλα τα παραπάνω. ti na po
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
LOBE
Μέλος
Μέλος
LOBE


Αριθμός μηνυμάτων : 133

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 1:18 am

1.Συμφωνω.
2.Αστες οπως ειναι.
3.Οσο πιο κοντα σε δρομο ειναι τοσο πιο ευκολα τις κλεβουν.Τα δυσβατα σημεια σε προστατευουν καλυτερα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 1:30 am

dimi69 έγραψε:
Γειά σας φίλοι μου.Την Κυριακή πήγα στα δυο μελισσάκια που έχω και έτυχε να περάσει από εκεί ένας κύριος που όπως μου είπε έχει αρκετά μελίσσια.Μου έδωσε λοιπόν μέσα σε δυο λεπτά κάποιες συμβουλές γι αυτό θέλω και τη δική σας άποψη.
1. Να αλλάξω τα μεταλικά πορτάκια που έχω γιατι όπως μου είπε μπαίνει πολύ κρύο,τα ξύλινα είπε είναι καλύτερα .
2 Να φέρω τις δυο κυψέλες τη μια δίπλα στην άλλη γιατί οι μέλισσες της μιας βλέπουν τις άλλες και ..."παρασύρονται" scratch να βγουν για συλλογή (τις έχω σε 4-5 μέτρα απόσταση μεταξύ τους)και
3. Το σημείο που τις έχω δεν είναι καλό (είναι 50 μέτρα από δρόμο μέσα σε ξέφωτο) προτιμότερο είπε να είναι κοντά στο δρόμο γιατί κάποιος που θα τις βάλει στο μάτι θα φοβηθεί πολύ να τις πάρει μήπως περάσει κάποιος και τον δει, ενώ εκεί μπαίνει μέσα από τον δρόμο δεν τον βλέπει κανείς και τις κλέβει εύκολα. θα με ενδιέφερε να μου πείτε πως ακούτε εσείς όλα τα παραπάνω. ti na po

μπουρου μπουρου........ No
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Sakis G
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 605

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 6:28 am

Δεν θα είχες κανει ασχημα να κρατούσες καποια στοιχεια του κυριου αυτου. Όπως αριθμο αυτοκινητου π.χ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaso9
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 374

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θελω τη γνωμη   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 8:00 am

Μηπως σου ειπε φερτες ποιο κοντα στο δρομο να εχω ποιο καλη
προσβαση για να τις παρω και δεν καταλαβες Γιωτα ???
Θέλω τη γνώμη σας 871120
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos27
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 84

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 3:05 pm

Εγώ νομίζω ότι τα μεταλλικά πορτάκια δεν είναι σημαντικό πρόβλημα γιατί απ' όσο ξέρω τα μελίσσια αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την
υγρασία εντός της κυψέλης παρά με το κρύο.
Η απόσταση μεταξύ των κυψελών είναι καλή όπως και η απόσταση απο το δρόμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
myrtos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 224

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 4:18 pm

dimi69 έγραψε:
Γειά σας φίλοι μου.Την Κυριακή πήγα στα δυο μελισσάκια που έχω και έτυχε να περάσει από εκεί ένας κύριος που όπως μου είπε έχει αρκετά μελίσσια.Μου έδωσε λοιπόν μέσα σε δυο λεπτά κάποιες συμβουλές γι αυτό θέλω και τη δική σας άποψη.
1. Να αλλάξω τα μεταλικά πορτάκια που έχω γιατι όπως μου είπε μπαίνει πολύ κρύο,τα ξύλινα είπε είναι καλύτερα .
2 Να φέρω τις δυο κυψέλες τη μια δίπλα στην άλλη γιατί οι μέλισσες της μιας βλέπουν τις άλλες και ..."παρασύρονται" scratch να βγουν για συλλογή (τις έχω σε 4-5 μέτρα απόσταση μεταξύ τους)και
3. Το σημείο που τις έχω δεν είναι καλό (είναι 50 μέτρα από δρόμο μέσα σε ξέφωτο) προτιμότερο είπε να είναι κοντά στο δρόμο γιατί κάποιος που θα τις βάλει στο μάτι θα φοβηθεί πολύ να τις πάρει μήπως περάσει κάποιος και τον δει, ενώ εκεί μπαίνει μέσα από τον δρόμο δεν τον βλέπει κανείς και τις κλέβει εύκολα. θα με ενδιέφερε να μου πείτε πως ακούτε εσείς όλα τα παραπάνω. ti na po


Νομιζω οτι οι συμβουλες δεν ηταν και τοσο καλοπροαιρετες και ειδικα η 3η. Τα μεταλλικα πορτακια ειναι για πολλους σωτηρια. Δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα φετος που λεω να φτιαξω καποια θα τα κανω ξυλινα αλλα αντιγραφη μεταλλικου. Δεν μπαινουν αχεροντιες, ποντικια ή οτιδηποτε μεγαλυτερο απο κηφηνα. Το να φερεις τις κυψελες τη μια διπλα στην αλλη ειναι εναντια σε καθε θεωρια .Ισα ισα που προκαλεις παραπλανηση πραγμα που ολοι κοιτανε να αποφυγουν. Ειδικα ομως η συμβουλη του να φερεις τα μελισσια στο δρομο μου φαινεται πολυ υποπτη. Καλα θα κανεις να εχεις το νου σου πιστευω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 4:53 pm

Σας ευχαριστώ πολύ όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 5:17 pm

vaso9 έγραψε:
Μηπως σου ειπε φερτες ποιο κοντα στο δρομο να εχω ποιο καλη
προσβαση για να τις παρω και δεν καταλαβες Γιωτα ???
Θέλω τη γνώμη σας 871120

Γιωτα???Οχι και Γιωτα βρε Βάσω!Δεν μου πάει καθόλου!(χα χα χα)Τα τελευταία 42 χρόνια με φωνάζουν Δημήτρη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaso9
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 374

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θελω τη γνωμη   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 7:32 pm

Αν μας δικαζανε για τα λαθη που εχουμε κανει λιγοι απο εμας
θα γλιτωναν την κρεμαλα
<<το να μην διορθωνει κανεις τα λαθη του ειναι μεγαλο λαθος>>
ΚΟΜΦΟΥΚΙΟΣ
sory Δημητρη sory
Θέλω τη γνώμη σας 100614
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 7:44 pm

vaso9 έγραψε:
Αν μας δικαζανε για τα λαθη που εχουμε κανει λιγοι απο εμας
θα γλιτωναν την κρεμαλα
<<το να μην διορθωνει κανεις τα λαθη του ειναι μεγαλο λαθος>>
ΚΟΜΦΟΥΚΙΟΣ
sory Δημητρη sory
Θέλω τη γνώμη σας 100614
Δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγνώμη καλή μου Βάσω αφού με έκανες να χαμογελάσω και σ'ευχαριστώ. petheno Ειδικά μετά τη σκέψη οτι μπορεί να μου κλέψουν τα κορίτσια μου που είναι αυτό που φοβάμαι περισσότερο. affraid
Να είσαι καλά! flower fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NINAS
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NINAS


Αριθμός μηνυμάτων : 990

Θέλω τη γνώμη σας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θέλω τη γνώμη σας   Θέλω τη γνώμη σας Icon_minitimeΤετ Φεβ 22, 2012 11:36 pm

LOBE έγραψε:
1.Συμφωνω.
2.Αστες οπως ειναι.
3.Οσο πιο κοντα σε δρομο ειναι τοσο πιο ευκολα τις κλεβουν.Τα δυσβατα σημεια σε προστατευουν καλυτερα.

Συμφωνώ

ιδιαίτερα στο 3. Αφού αυτή είναι η απόσταση που πρέπει να τις έχεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θέλω τη γνώμη σας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» θέλω μια βοήθεια...
» γνωμη..
» Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας ???
» θέλω να κάνω μελισσια
» Με το ετσι θελω.....σμηνουργια!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: