Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Καινούργιος από πολύ Βόρεια

Πήγαινε κάτω 
+4
captain
Αποστολος Β.
fidemporas
porto
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
porto
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 11:26 pm

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους της μέλισσας. Αποφάσισα να ασχοληθώ και να συνεχίσω την παράδοση του παππού μου. Μου έδωσε όλο τον εξοπλισμό, γύρω στις 20 κυψέλες (χωρίς μελλίσια) και όλα τα παρελκόμενα. Μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον ασχολία και είμαι πολύ αισιόδοξος για το μέλλον.
Έχω αρχίσει την συντήρηση του υλικού και λέω να προχωρίσω με την βοήθεια ενός παληού μελισοκόμου που θα μου δώσει από σμηνουργίες μελίσσια. Ελπίζω τις όποιες απορίες, λόγου του νεαρού της μελισοκομικής μου ζωής, να με βοηθήσετε εσείς που είσαστε ποιο έμπειροι στο κουρμπέτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fidemporas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 104

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤρι Φεβ 22, 2011 11:44 pm

Welcome...
Χαιρετίσματα στον φίλο μου το Θ. Πεντίδη στην Ν. Βύσσα...

lol...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 3:08 am

καλως ηρθες βορειε φιλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 10:46 am

καλως ηρθες Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 12:27 pm

Καλως μας ηρθες , καλη αρχη cheers
Εισαι στο καταλληλο μερος για αποριες Wink
Επλιζω καποια στιγμη να σε παρει η κατηφορα προς καποια συναντηση μας. Very Happy
Καλα να περνας στην μελισσοπαρεα μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 12:59 pm

Καλώς ήρθες στην παρέα μας porto!

Εσύ ξεκινάς και με "μαγιά" αφού έχεις τον εξοπλισμό έτοιμο! Με τον μελισσοκόμο δίπλα και τους βετεράνους μας να λύνουν κάθε απορία θα τα πας μια χαρά!

Καλή επιτυχία!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
porto
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 3:59 pm

Σας ευχαριστώ όλους και πιστεύω θα χρειαστώ πάρα πολύ την εμπειρία σας τον πρώτο καιρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stevebee06
Μέλος
Μέλος
stevebee06


Αριθμός μηνυμάτων : 129

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 5:42 pm

Kαλοσώρισες και σιδεροκέφαλος. Ελπίζω εκτός των υλικών, ο παππούς να σου εμφύσησε και την αγάπη για τις μέλισσες. Ως τόσο αφού είσαι στο στάδιο της ανασύνταξης θα ήταν φρόνιμο και απολυμάνεις με φλόγιστρο και με διάλυμα χλωρίνης (750ml νερό και 250ml χλωρίνη) σε ένα μεγάλο βαρέλι βάπτιση και καλό ξέβγαλμα. Καλή προκοπή να έχεις!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Καινούργιος από πολύ Βόρεια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινούργιος από πολύ Βόρεια   Καινούργιος από πολύ Βόρεια Icon_minitimeΤετ Φεβ 23, 2011 6:51 pm

Καλως ήρθες φιλε στην παρέα.. Very Happy
Στο συνάφι που μου είπανε και μένα... Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καινούργιος από πολύ Βόρεια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αναγνώριση - πολύ πολύ μικρό άνθος
» Ο καινούργιος είναι αλλιώς
» Αναπτυξη μελισσιων στην βορεια ελλαδα.
» ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ ΓΥΡΗΣ
» αδεια τρευλορ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: