Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τι γίνεται με τον Ελατο;

Πήγαινε κάτω 
+17
mikesideris
cyber2li
thodoris981
ΓΕΡΟΝΤΑΣ
ΚΑΝΑΡΗΣ
skyh1gh
psath
Vasilis.
teoxen
Γιώργος-Κόρινθος
spyroseva
beesbikos
beezy
ethnic69
mpampis13
drakos
mpampis
21 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
skyh1gh
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 131

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 25, 2014 9:04 pm

Vasilis. έγραψε:
Skyh1gh για ποια περιοχή μιλάς;μάνεσι;πίσω από Βλασσια στο Λεχούρι δεν φαίνεται ακομα κατι
μανεσι πανω απο βλασσια μεχρι κουτελη λεχουρι δεν ξερω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος-Κόρινθος
Μέλος
Μέλος
Γιώργος-Κόρινθος


Αριθμός μηνυμάτων : 107

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Μάης 25, 2014 9:08 pm

Αν σας πεί κάποιος πως δίνει στην Βυτίνα,αρχίστε τις καρπαζιές!
35 ευρώ βενζίνη και περίπου 400χλμ σήμερα και φώς δεν είδαμε συνάδελφοι...Μάλλον θα έχουμε τα περσινά κόλπα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μάης 26, 2014 2:10 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

με τετοιο καιρο ξεχαστε την βυτινα 8 βαθμους βραδυ?δεν νομιζω οτι ειναι καλη ιδεα να πατε μελισσια εκει αν δεν σταθεροποιηθει ο καιρος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis
Μέλος
Μέλος
mpampis


Αριθμός μηνυμάτων : 91

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2014 9:45 pm

Συνεχίζοντας τις πληροφορίες σας λέω ότι στην Δίρφη μέχρι σήμερα τ ί π ο τ α, ούτε και πίσω από αυτήν. Όλοι ταΐζουν, που θα πάει δεν ξέρω.Και οι συνθήκες είναι καλές, καλή θερμοκρασία, δεν φυσάει.Από ότι έχω μάθει ούτε ο Ελικώνας ξεκίνησε.Περιμένουμε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2014 10:19 pm

Την Πέμπτη δίνει καταιγίδες σε όλα τα ορεινά της Πελοποννήσου... αν επαληθευτούν οι προβλέψεις χαιρετάμε τον πλάτανο (τον έλατο στη συγκεκριμένη περίπτωση)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΕΡΟΝΤΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 34

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2014 11:29 pm

mpampis έγραψε:
Σήμερα που ανεβάζω το θέμα έκανα επίσκεψη στα μελισσια τα οποία τα έχω μεταφέρει στα Έλατα (περιοχή Δίρφυς, Εύβοια). Για επιθεώρηση και τάισμα (όχι για κανένα αλλο λόγο). Διαπίστωσα οτι δεν κάνουν τ ι π ο τ α, δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το έλατο.Θα παρακαλούσα τους συναδέλφους να γράψουν σχετικά πως πηγαίνει  ο έλατος της περιοχή τους; και τι προοπτικές δίνουν;
AΠΟ ΕΚΩΝΑ ΤΙΠΟΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΕΡΟΝΤΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 34

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μάης 27, 2014 11:30 pm

ΑΠΟ ΕΛΙΚΩΝΑ ΣΗΜ oxi oxi ΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος-Κόρινθος
Μέλος
Μέλος
Γιώργος-Κόρινθος


Αριθμός μηνυμάτων : 107

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 8:10 pm

beezy έγραψε:
Την Πέμπτη δίνει καταιγίδες σε όλα τα ορεινά της Πελοποννήσου... αν επαληθευτούν οι προβλέψεις χαιρετάμε τον πλάτανο (τον έλατο στη συγκεκριμένη περίπτωση)  

Και παίρνω μάτι στο fb να λέει κάποιος ότι στην Βυτίνα βάζουν 1,5 κιλό μέλι την ημέρα.

Εγώ ο μ@λ@κας που έκανα 400χλμ την Κυριακή στο Μαίναλο στραβός ήμουν;

Δυστυχώς οδεύουμε πάλι σε φόλα... klama 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΕΡΟΝΤΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 34

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 9:35 pm

APO PAYLIANH ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΜΕΣΑ ΥΟΚ.ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΠΑΝΤΟΥ ΧΑΛΙΑ Efharisto 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:01 pm

Δηλαδή εγώ καλά κάνω που τα έχω στα χαμηλά και συντηρούνται με λουλουδάκια του αγρού; Αργότερα μάλλον θα επιλέξω καστανιά γιατί το έλατο στον Ταΰγετο δε δίνει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:09 pm

Στη Νότια Ελλάδα κάνει υπερβολική ζέστη στα βουνά που ευνοεί την ανάπτυξη του εργάτη... πιστεύω ότι απλά θέλει υπομονή λίγες μέρες για να ακμάσουν τα έντομα και να δώσουν τις πρώτες καλές ενδείξεις... βέβαια αν βρέξει, ειδικά τώρα, τα κατέστρεψε όλα.

by the way, αν δεν με το έλατο, φέτος έχουν βραχεί ιδανικά τα θυμάρια και ήδη τα πρωίμα δίνουν πολύ καλά δείγματα, δεν έχω ξαναδεί τόσο "εύρωστα" θυμαρία!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την beezy στις Τετ Μάης 28, 2014 10:12 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:11 pm

beezy έγραψε:
Στη Νότια Ελλάδα κάνει υπερβολική ζέστη στα βουνά που ευνοεί την ανάπτυξη του εργάτη... πιστεύω ότι απλά θέλει υπομονή λίγες μέρες για να ακμάσουν τα έντομα και να δώσουν τις πρώτες καλές ενδείξεις... βέβαια αν βρέξει, ειδικά τώρα, τα κατέστρεψε όλα.  

Δυστυχώς βροχή δείχνει αύριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:13 pm

psath έγραψε:
beezy έγραψε:
Στη Νότια Ελλάδα κάνει υπερβολική ζέστη στα βουνά που ευνοεί την ανάπτυξη του εργάτη... πιστεύω ότι απλά θέλει υπομονή λίγες μέρες για να ακμάσουν τα έντομα και να δώσουν τις πρώτες καλές ενδείξεις... βέβαια αν βρέξει, ειδικά τώρα, τα κατέστρεψε όλα.  

Δυστυχώς βροχή δείχνει αύριο.

Ναι, το έχω δει... τι να πω; Μακάρι να είναι πολύ ψιλή...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μάης 28, 2014 10:17 pm

Πάντως τα δικά μου βάζουνε γύρες και ψιλοσφραγίζουν μέλια. Αλλά αρχίζουν να ξεραίνονται σιγά σιγά τα φυτά και πρέπει να σκέφτομαι την άνοδο στα ορεινά. Σαββατοκύριακο πάω προς καστανιές για εξερεύνηση πεδίου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spyroseva
Μέλος
Μέλος
spyroseva


Αριθμός μηνυμάτων : 238

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2014 9:52 am

Καλημερα σε ολους,
οι 2 απο τις 3 εξορμησεις πραγματοποιηθηκαν,οπως σας ειχα ενημερωσει.
Τα νεα απο Βαρδουσια (αρτοτινα) ειναι απογοητευτικα,2 φιλοι εχουν τοσο απελπιστει που σκεφτονται να τα σηκωσουν κιολας. . .
Στα Αγραφα,που πηγα,κατω του μετριου.Απο κοριο,πολυ μικρες συγκεντρωσεις,μετρημενοι στα δαχτυλα.Το καλο ειναι,πως εβλεπες 1-2 μελισσεςστις κορυφες,δλδ τον δουλευανε.Απο κομπο ουτε ιχνος.Η χορτονομη τα κραταει . . .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος-Κόρινθος
Μέλος
Μέλος
Γιώργος-Κόρινθος


Αριθμός μηνυμάτων : 107

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2014 4:20 pm

Και απο το Μαίναλο άσχημα νέα.Πρίν λίγο επιστρέψαμε αφού πρώτα φάγαμε την κρυάδα μας....

Σε σχέση με την προηγούμενη Κυριακή αυξήθηκαν τα μελισσοκομία στην περιοχή αλλα τι να το κάνεις;

Αρχίζω να πιστεύω πως η φετινή χρονιά είναι καρμπόν της περσυνής. trizo dontis Με τις υγείες μας συνάδερφοι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
thodoris981


Αριθμός μηνυμάτων : 651

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουν 01, 2014 10:08 pm

Ισχυει απο Μαιναλο.
Βρεθηκα για βολτα (σε πολλες περιοχες του μαινάλου)και περα απο το οτι δεν εχει ανεβάσει πολυς κοσμος μελισσια (κατι σημαινει αυτο) δεν δουλευουν μελισσες καθολου στα έλατα.Κοίταξα πολυ επίμονα.
Κι εχει κι εναν ψοφοοοοο......... kolimenos 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 10:35 am

spyroseva έγραψε:

Στα Αγραφα,που πηγα,κατω του μετριου.Απο κοριο,πολυ μικρες συγκεντρωσεις,μετρημενοι στα δαχτυλα.Το καλο ειναι,πως εβλεπες  1-2 μελισσεςστις κορυφες,δλδ τον δουλευανε.Απο κομπο ουτε ιχνος.Η χορτονομη τα κραταει . . .

Σχεδόν τα ίδια ακριβώς και στην Παύλιανη. Η διαφορά λίγες μέτρημένες γλύφανε στον κόμπο (χωνώταν μέσα στο πετσάκι) αλλα μέχρι εκεί. Δεν δίνει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 11:01 am

Τα πράγματα παιδιά ειναι δύσκολα.η βροχή κ το κρύο δεν ευνοούν την ανάπτυξη του μικροβιου.οσοι έχουν παει απο τώρα Μελίσσια στην βυτινα κατα την γνη μου έχουν κανει λάθος καθώς δεν ξερω αν υπαρχει κατάλληλη χορτονομη για να μπορέσουν τα Μελίσσια να μείνουν σταθερά μέχρι να ξεκινήσει να δίνει το ελατο.αν δωσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Γιώργος-Κόρινθος
Μέλος
Μέλος
Γιώργος-Κόρινθος


Αριθμός μηνυμάτων : 107

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 4:01 pm

Vasilis. έγραψε:
Τα πράγματα παιδιά ειναι δύσκολα.η βροχή κ το κρύο δεν ευνοούν την ανάπτυξη του μικροβιου.οσοι έχουν παει απο τώρα Μελίσσια στην βυτινα κατα την γνη μου έχουν κανει λάθος καθώς δεν ξερω αν υπαρχει κατάλληλη χορτονομη για να μπορέσουν τα Μελίσσια να μείνουν σταθερά μέχρι να ξεκινήσει να δίνει το ελατο.αν δωσει

Μάλλον δεν θα δώσει... trizo dontis 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 4:34 pm

Το βουνό μπορεί να δωσει κ αργά πέρσι ξεκίνησε στις 25 Ιουνίου κ στις 28 έριξε χαλάζι.2οροφο μελισσι το σηκωνες μονος σου για πλάκα.παντως κ εγω που ειμαι απο καλαβρυτα τα Μελίσσια τα εχω ακομα στην πατρα κ ίσως δεν τα ανεβάσω καθόλου επάνω αν παει έτσι.θα τα αφήσω εδω για τα ευκάλυπτα κ αν έχει όρεξη το θυμάρια θα τα πάω στο γαλαξιδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teoxen
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
teoxen


Αριθμός μηνυμάτων : 34

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 6:27 pm

εγω τα πήγα Βυτίνα απο αργος και οτι γινει.δεν μπορουσα να τα αφήσω αλλο εκει που να τα παω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 6:46 pm

Το πραγματικά καταστροφικό θα ήταν να κάνει πολύ κακό καιρό την εβδομάδα που μας πέρασε. Δεν λέω ότι έκανε χαρά θεού βέβαια αλλά τουλάχιστον στην Πελοπόννησο δεν έριξε και καρεκλοπόδαρα. Μαίναλο (απ΄ότι μου λένε) και Ζήρεια (απ΄οτι είδα ο ίδιος) έδωσε μια πρώτη ένδειξη που τουλάχιστον πιστοποιεί ότι εργάτης υπάρχει... όχι τρελά πράγματα, μιλάμε για στάλες, αλλά από το ολότελα προηγούμενων χρονιών κάτι είναι και αυτό. Αν την βγάλει καθαρή και με το νέο κύμα κακοκαιρίας που περιμένουμε Τρίτη απόγευμα με Τετάρτη ξημερώματα, ενδέχεται (και εύχομαι) να αναστραφεί το κλίμα... υπεραισιόδοξο το σενάριο αλλά όσο ζω ελπίζω.

Προσωπικά είμαι στην αναμονή και τα έχω ακόμη στα πεδινά, λίγο θρούμπι και πρώιμο θυμαράκι που έχει η περιοχή τα ψιλοδουλεύουν, όσο βέβαια δεν φυσάει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 9:39 pm

beezy τα ελατα στο μαιναλο περσι σταζανε 5 μαη κ το μικροβιο που ειχε αν το εβλεπες δεν θα το πιστευες.κ ομως η σκονη απο την αφρικη σε συνδιασμο με το χαλαζι την βροχη κ τους 3 βαθμους θερμοκρασια ειχε σαν αποτελεσμα την απολυτη καταστροφη.δυσκολα πολυ τα πραγματα φετος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΓΕΡΟΝΤΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 34

Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι γίνεται με τον Ελατο;   Τι γίνεται με τον Ελατο; - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 02, 2014 11:09 pm

ΑΜΑ ΠΕΡΑΣΗ ΤΟ 10ΗΜΕΡΟ ΤΟΥ ΙΟΥΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ.....Ο ΕΛΑΤΟΣ ΤΕΡΜΑ  Efharisto 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι γίνεται με τον Ελατο;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Πώς πάτε στον Έλατο;
» Έλατο και μπόλιασμα
» Κόψιμο Βασιλοκελιών και παραφυάδες
» Δεν βγαίνει το μέλι - έλατο
» Γόνος στον έλατο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: