Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Διπλοκαμπινο εμπειριες

Πήγαινε κάτω 
+9
NikTheGreek
matteus
arkalos
ntriant
Throubee
ethnic69
vassilis
pantel78
pnikolas
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sotto
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 77

Διπλοκαμπινο εμπειριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διπλοκαμπινο εμπειριες   Διπλοκαμπινο εμπειριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουλ 26, 2016 12:02 am


Το ιδανικο φανταζομαι το ξερουμε και το αντιλαμβανομαστε ολοι, απο την αλλη μερια κοιταζει ο καθε ενας απο εμας να κανει τη δουλεια του οπως μπορει αυτος καλυτερα και μεχρι οπου τον "περνει" η τσεπη του.
Τωρα για το "φορτωμα" αυτο ειναι μια αλλη ιστορια....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Beolwi
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

Διπλοκαμπινο εμπειριες - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διπλοκαμπινο εμπειριες   Διπλοκαμπινο εμπειριες - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Ιουλ 27, 2016 3:25 pm

pnikolas έγραψε:
Παιδιά σκοπεύω να πάρω ένα διπλοκάμπινο μεταχειρισμένο. Κλείνω προς τι άλλο... το navara. Έχει κανείς εμπειρία? 1 πράγμα θέλω να μάθω μόνο... Καίνε αυτό που φαντάζεται όλο ο κόσμος δλδ τα κερατά τους ή είναι όντως τόσο οικονομικό όσο λένε.

Χρησιμοποιώ ένα mazda 2 επιβατικό του 2002 και για 100 χλμ που είναι η τυπική διαδρομή που ακολουθώ. Μέση κατανάλωση 10L/100 km. Με αέριο μου βγαίνει 6,5 ευρώ περίπου την φορά...

Αν αλλάξω σε navara και πετρέλαιο λέτε να μου έρχεται παραπάνω? Όσοι γνωρίζουν ας απαντήσουν. Επίσης ισχύει ότι το D40 έκδοση καίει παραπάνω από τις άλλες εκδόσεις?

Εάν είναι αυτόματο υπολόγισε τουλάχιστον 2lt παραπάνω κατανάλωση. Βέβαια είναι πολύ πιο άνετο απο το χειροκίνητο. Επίσης για το navara θέλει προσοχή ο κινητήρας και το manual κιβώτιο. Έχουν ακουστεί εκδόσεις με πολλά προβλήματα πχ καδένα χρονισμού
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διπλοκαμπινο εμπειριες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Τα άλλα κόλπα-
Μετάβαση σε: