Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μέλι ερείκης. Τιμή ;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Kyriazisb
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μέλι ερείκης. Τιμή ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μέλι ερείκης. Τιμή ;   Μέλι ερείκης. Τιμή ; Icon_minitimeΤρι Νοε 03, 2015 10:06 pm

Γεια σας φίλοι. Πρώτη φορά τρυγήσαμε μέλι από σουσούρα. Δεν έχω λόγια για τη γεύση του. Το χρώμα έχει ένα κοκκινωπό χρώμα, σαν χάλκινο και η γεύση του πολύ ιδιαίτερη. Αφήνει μια γεύση σαν κανέλα ή καραμέλα. Το δίνω 12 ευρώ το κιλό. Πιστεύω είναι λογική τιμή.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την monarchis στις Τετ Νοε 04, 2015 9:20 am, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Διόρθωση τίτλου)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Μέλι ερείκης. Τιμή ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέλι ερείκης. Τιμή ;   Μέλι ερείκης. Τιμή ; Icon_minitimeΤετ Νοε 04, 2015 12:01 am

άμα βρίσκεις αγοραστές σε αυτή την τιμή μια χαρά είναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Μέλι ερείκης. Τιμή ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέλι ερείκης. Τιμή ;   Μέλι ερείκης. Τιμή ; Icon_minitimeΤετ Νοε 04, 2015 12:05 am

Kyriazisb έγραψε:
Γεια σας φίλοι. Πρώτη φορά τρυγήσαμε μέλι από σουσούρα. Δεν έχω λόγια για τη γεύση του. Το χρώμα έχει ένα κοκκινωπό χρώμα, σαν χάλκινο και η γεύση του πολύ ιδιαίτερη. Αφήνει μια γεύση σαν κανέλα ή καραμέλα. Το δίνω 12 ευρώ το κιλό. Πιστεύω είναι λογική τιμή.


Καλοφαγωτο και καλοπουλητο!!! Ολα ειναι σχετικα για το μελι αλλα και για την τιμη του. Τι θελω να πω .. αλλη τιμη το πουλαει ενας που ζει απο αυτο το επαγγελμα και αλλη τιμη καποιος που το εχει σαν δευτερη δουλεια. Τον δευτερο δεν τον νοιαζει αν θα φυγει και τοσο γρηγορα απλα να φυγει σε καλη τιμη. Επισης αλλη τιμη το πουλαει ενας μεγαλος μελισσοκομος που βγαζει τονους και δεν ασχολειται και τοσο με την λιανικη. Αυτος σιγουρα θα ειναι υπερ-ευχαριστημενος οσο περισσοτερο μπορεσει να δωσει με 7 ευρω το κιλο. Εγω θα σου πω οτι η τιμη των 7 ευρω για τα περισσοτερα ειδη μελιου ειναι ενταξει. Τωρα η σουσουρα ειναι δυσκολο και παρεξηγημενο μελι. Περυσι ηταν πολυ καλη χρονια και εβγαλα αρκετη. Στους περισσοτερους πελατες μου δεν αρεσε ειτε γιατι ηταν πολυ λεπτορευστη, ειτε γιατι κρυσταλωσε, ειτε για εκαιγε στον λαιμο. Προσωπικα δεν θα ξανα ασχοληθω με τρυγο σουσουρας το αξιζουν τα μελισσια αλλωστε.


Υ.Γ Ασκω την μελισσοκομια και σε μερος που το μελι σουσουρας εχει παραδοση παρ' ολα αυτα δεν βλεπω να τους αρεσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kyriazisb
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 5

Μέλι ερείκης. Τιμή ; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μέλι ερείκης. Τιμή ;   Μέλι ερείκης. Τιμή ; Icon_minitimeΤετ Νοε 04, 2015 1:28 pm

Μπορώ να πω, πως υπάρχουν φίλοι και πελάτες που έρχονται και με ρωτάνε εάν έχω σουσούρα. Το ζητάνε πολύ και μάλιστα γνωρίζουν για τα χαρακτηριστικά της και για τις ιδιότητές της. Σε αυτό παίζει ρόλο και η διαφήμιση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μέλι ερείκης. Τιμή ;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τιμη ανθομελου
» Τιμή αγοράς-πώλησης μελισσιού
» Τιμη παραφυαδας
» τιμη μελισσιου
» Λιανική τιμή γύρης και γενικά περί Βασιλικού πολτού

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικά προϊόντα-
Μετάβαση σε: