Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Χαμομήλι - Γαλατσίδα

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

Χαμομήλι - Γαλατσίδα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Χαμομήλι - Γαλατσίδα   Χαμομήλι - Γαλατσίδα Icon_minitimeΤρι Απρ 21, 2015 4:00 pm

Χαμομήλι. Έχω διαβάσει κ ακούσει απο παλιό μελισσοκόμο οτι οι μέλισσες ΔΕΝ πάνε σε αυτό το φυτό. Φέτος όμως ρε παιδιά έχω παρατηρήσει σε 3 διαφορετικές περιοχές οτι μαζεύουν απίστευτη γύρη , χρώματος ανοιχτό κίτρινο. Σε στρέμμα πλήρως καλυμμένο απο Χαμομήλι, ήταν τόσες οι συλλέκτριες που μπορεί να μάζευες κ 2όροφη κυψέλη! Το ίδιο έχω δεί και στα μελισσοκομεία μου. Πολύ γύρη...

Για την Γαλατσίδα, θέλω να ρωτήσω εάν προκαλεί διάρροια στις μέλισσες . Είδα ελάχιστη στην είσοδο σε 3 κυψέλες , έκανα έλεγχο για Νοσεμίαση κ δεν είχαν. Υπάρχει κανένα άλλο φυτό που προκαλεί διάρροια; Υπάρχει κ πολύ Γλυστροκουμαριά στην περιοχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Χαμομήλι - Γαλατσίδα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Χαμομήλι - Γαλατσίδα   Χαμομήλι - Γαλατσίδα Icon_minitimeΤρι Απρ 21, 2015 6:24 pm

Παντως εγω βλεπω οτι το δουλευουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Χαμομήλι - Γαλατσίδα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Γαλατσίδα ή Καρανέζα
» τσάι χαμομήλι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Τα μελισσοκομικά φυτά-
Μετάβαση σε: