Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες

ΦόρουμΦόρουμ  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

Μοιραστείτε

ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

Αριθμός μηνυμάτων : 370

ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2015 6:26 am

Πηγα το προηγουμενο σαββατο να δω τι κανουν κ πως παμε γενικως. Απ οτι ειδα τρυγυρω εχουμε μπει για τα καλα στην πρωιμη εαρινη ανθοφορια. Γυρες πηγαινοερχονται κ το ζυμαρι εχουν ξεκινησει να μην το θελουν. Ελεγχο δν εχω κανει καθως η θερμοκρασια ειναι ασταθης οπως ακριβως κ ο καιρος. Πολυ αερας κ βροχη. Ειναι να ξεκινησω να φτιαχνω νεες κυψελες αλλα συνεχως ο καιρος ειναι εναντιον μου. Για να δω αν καταφερω κατι εντος της πρωτης εβδομαδας του φλεβαρη. Ηταν να παω σημερα αλλα ειμαι τοσο καντεμω που ειμαι κατω με ενα σιχαμερο κρυολογημα. Παρηγορια μου τα μελισσοκομικα βιβλια (τα κοντευω κ αυτα οπου να ναι) το μελισσοκομικο βημα κ η καταπρασινη θεα του νησιου απ το παραθυρο.

Εσεις? Τι κανουν τα κοριτσια σας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

Αριθμός μηνυμάτων : 80

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤρι Ιαν 27, 2015 12:31 pm

Απο Ροδο τα νέα ειναι καλά.. Αν και εδώ ο καιρός ειναι αίνιγμα!
Πάντως υπάρχει γύρη και ξεκινώ τροφοδοσία..
golas
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 165

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΣαβ Ιαν 31, 2015 1:15 pm

στα βασιλικά Θεσσαλονίκης που έχω 7 μελισσάκια είδα πριν μια βδομάδα ότι μεταφέρουν γύρες...μου είπαν ότι είναι από άγριες αμυγδαλιές:-$
zardel
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 16

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤρι Φεβ 03, 2015 7:45 pm

καλησπέρα σε όλους

Στην επανωμη θεσνικης οπου έχω τα 3 μου μελισσακια παρατηρησα πριν 15μερες περιπου να ρχονται κιτρινες γύρες. Σημερα που ειχε καλη μερα και τα ανοιξα είδα και τις πρώτες γέννες δειλα δειλα και χαρηκα γιατι ξεχειμωνιασαν αδύναμα
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤετ Φεβ 04, 2015 2:33 pm

πηγα σημερα να δω τι κανουν απο τροφες. Επιθεωρηση δε λεει ο καιρος ακομη. Παντως εχουμε αυξηση πληθυσμου κ τα κεντρακια πανε κ ερχονται. Με δωρισανε 2. Πιστευω γιατι δν υπαρχει νεκταροεκκριση κ αναμενεται βροχη. οπως κ να εχει η εαρινη ανθοφορια εχει ξεκινησει κ εγω χαιρομαι γτ αυτα τα 2 μελισσακια που μετα μεγαλης προσπαθειας εσωσα απ τις βρομοσφηκες κ με τους απαραιτητους χειρισμους καταφεραν να ξεχειμωνιασουν κ να παρουν τα πανω τους. Βεβαια κρυο εχει ακομα αλλα ειναι προς το τελος του ο χειμωνας πλεον.. το μονο που μενει ειναι με το που ανοιξουν οι μερες να κανω καμια επιθεωρηση κ να ξεκινησω τις επισκευες - βαψιματα κλπ στις αδειες κυψελες ωστε να τα αυξησω αρχες με μεσα μαρτη.. φετος δε μπορει! Ολο κ κανα δυο σταγονες μελακι θα παρω.. για να δουμε πως θα παμε πρωτα.. εχουμε κ αρχες με μεσα απριλη σμηνουργιες.. μακρυα απο μας.. μακαρι φετος να μην εχουμε παλι θεμα με τα σφηκοειδη.. η παγιδα ειναι εν αναμονη παντως καθως εχουμε κρουσματα απο νεκροκεφαλες κ σαυρες..
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 05, 2015 10:01 am

Ρε παιδιά το σκέφτεστε για πιο σοβαρά το πράγμα η καθαρά ερασιτεχνικά?
Προσωπικά σκέφτομαι να κάνω το επόμενο βήμα.. Αλλα...
βλέπω πολλά παιδιά που το τόλμησαν και κατέληξαν με μεγάλες ποσότητες που παραμένουν απουλητες η τις δίνουν σε εξευτελιστικές τιμές σε μεγάλες εταιρίες..
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 05, 2015 5:27 pm

Εσυ σε τι φαση εισαι?? Εννοω ποσα μελισσακια εχεις κ τι σκεφτεσαι εσυ ο ιδιος για μετα?? Θα τα αυξησεις επειδη σ αρεσει κ θελεις να ασχοληθεις η ναι μεν θα τα αυξησεις κ οτι βγει?? Εγω προσωπικα θα τα αυξησω γιατι πρωτα απ ολα μου αρεσει κ μετα ερχεται το οποιο εισοδημα... τωρα αν καποια παιδια δυσκολευτουν κατα τη διαρκεια κ τα εξοδα υπερβουν τις αναγκες τους η πολυ απλα κουραστηκαν με την ολη διαδικασια δεν μπορει κανεις να πει κατι... αλλα να ξες πως δεν υπαρχει δουλεια κ ειδικα στην εξοχη που να μην απαιτει να ροζιασουν τα χερια σου κ να πηγαινεις καθε βραδυ πιασμενος για υπνο... οταν ομως ερθει η ωρα της επιβραβευσης των κοπων σου εστω κ αν ειναι μικρη αυτη τοτε πραγματικα θα τα ξεχασεις... κ τους πονους κ τα ροζιασμενα χερια κ ολα... δεν υπαρχει εκει εξω δουλεια που να μην εχει δυσκολια... η μεγα δυσκολια που αντιμετωπισα κ με ειχε παρει τρομερα απο κατω ηταν το καλοκαιρι που εφυγε... που εχανα λογω σκουρκων το ενα μελισσι πισω απ το αλλο... κ δεν ειχα εμπειρια... περσυ τετοια εποχη ξεκινησα... ομως ειχα εδω στο φορουμ ανθρωπους κ ειχα κ εκτος φορουμ συναδελφους που με στηριξαν ψυχολογικα... κ ετσι εσωσα δυο μελισσακια... ξες τι χαρα πηρα εχθες που ειδα πως εχουν ξεκινησει να τουρμπιζουν?? Ηταν κ δεν ηταν πριν το χειμωνα... τα χανα δεν τα χανα δηλαδη... ομως ημουν εκει... πηγαινα εκει να τα προσεξω ακομα κ με πυρετο... ξες τι χαρα μου δωσανε οταν τα ειδα να με τσιμπανε?? Πλεον δε με ενδιαφερουν τα τσιμπηματα κ ουτε ποναω οσο στην αρχη... γιατι ξερω πως αν δεν επιτεθουν εστω κ λιγο κατι παιζει εντος της κυψελης τους... πλεον ξερω καποια πραγματα... ακολουθω καποιων συναδελφων τις συμβουλες που περυσι τετοια εποχη μου εδιναν... κ μ αυτες θα πορευτω... φυσικα κ θα αυτοσχεδιασεις... καθως δεν ειναι ολες οι κυψελες τα ιδια... καποιες ειναι αγριες καποιες αλλες οχι... καποιες κατεβαζουν κελια κ τα χαλανε κ καποιες αλλες δεν ξερουν τι ειναι αυτο... θελουν διαφορετικους χειρισμους... θελω να καταληξω... αν σ αρεσει η μελισσοκομια μην επηρεαζεσαι με το τι κανουν οι γυρω σου... κοιτα εσυ τι κανεις... κοιτα αν πραγματι σου αρεσει να κανεις σχεδια για τους επομενους μηνες που ερχονται... τι πρεπει να κανεις απο προετοιμασια κ σκεψου πως θα αντιμετωπισεις οσο το δυνατον αναιμακτα καποια δυσκολια... αλοιμονο δηλαδη αν στο παραμικρο στραβοπατημα τα παραταμε ετσι απλα... ξες οτι εδω μελισσοκομος χροονια με μπρος απο 500 μελισσια εμεινε λογω σκουρκων με κοντα 200?? Κ την προηγουμενη χρονια παλι ειχε θεμα κ οχι μονο εκεινος λογω μεγαλης πυρκαγιας που εκαψε το μισο νησι?? Κανεις τους ομως δεν τα παρατησε... απλως μαθε να ζεις με την οποια δυσκολια κ με το οποιο οφελος αυτης... ψαξε βρες καποιο συναδελφο στην περιοχη σου κ ζητα του πληροφοριες σχετικα με ανθοφοριες κλπ... σιγα σιγα θα μπουν θεμελια οχι μονο για μια καλη συναδελφικοτητα αλλα κ για μια πολυ καλη φιλια... μπορεις επισης να βρεις κ ατομα απο εδω μεσα που μεσω του κοινου σας ενδιαφεροντος να γινετε πρωτα απο εδω μεσα φιλοι κ μετα μεσω καποιας συναντησης να γινετε κ καλοι συναδελφοι... υπομονη θελει επιμονη κ φυσικα ενδιαφερον...

κ θελω σ αυτο το σημειο να ευχαριστησω εγκαρδια το μπαμπη... φιλαρακι σ ευχαριστω πολυ... ξες εσυ...
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13

Αριθμός μηνυμάτων : 1393

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 7:58 pm

sostos sostos sostos

να εισαι καλα και γερη...ολα τα αλλα ερχονται....ελπιζω καποια στιγμη να τα πουμε και απο κοντα..
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69

Αριθμός μηνυμάτων : 658

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 8:53 pm

Βρε gueen καλα τα λες , και ολακερο κατεβατο , αλλα αλλο πραγμα σε ρωτησε το παλικαρι ...... Εγω φιλε sotiri πιστευω οτι αν εχεις καλο (αγνο) μελι και σε μαθουν , θα το δινεις σε σχετικανκαλη τιμη , αρκει να σε μαθουν και να μην κανεις ..... μαιμουδιες. Τωρα αν εχεις πολλα μελισσια και βγαζεις πολυ μελι ειναι δυσκολο να το διαθεσεις ολο λιανικη , οποτε θα δωσεις και χοντρικη σε οπως καταλαβαινεις χαμηλη τιμη .
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 06, 2015 9:33 pm

Βρε σωτη πραγματικα ετσι οπως το γραψες καταλαβα αλλα ντι αλλων... ετσι οπως το γραψες νομιζα πως ελεγες για κεινους που ξεκινησαν με εναν αριθμο μελισσιων κ μετα δεν τους βγηκε κ ψαχνουν τωρα να τα δωσουν... σορυ... ειμαι κ κοντα διομιση μερες ανευ τσιγαρου κ τα χω παιξει η καψερη... θα επανελθω που θα παει... σορυ ε...

στο θεμα μας... εδω καποιος εβγαλε με εναν τρυγο με εικοσιδυο μελισσια 62 κιλα... τοσο κανεις δεν εχει βγαλει παντως... κ ουτε ειχαμε ανθοφοριες ουτε κ υπηρχαν καταληλες συνθηκες αφου χαναμε τη μια κυψελη πισω απ την αλλη... ο εν λογω μεσιες λοιπον... επαιρνε μελι απ εξω παμφθηνα το ονομαζε δικο του κ το εδινε... φυσικα κ κατακραχθηκε κ απ τον κοσμο κ απ τους συναδελφους... κ δε θα σχολιασω καν οτι η τιμη του θυμαρισιου εδω ειναι 12-15 ευρω κ εκεινος το εδινε με 10...

αν οντως σε εσενα τυχει μια πολυ καλη σοδεια ψαξε κ βρες συναδελφους η κ συνεταιρισμους η κ καταστηματα που ια συνεργαστεις ωστε να προωθησεις το μελακι σου...
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus

Αριθμός μηνυμάτων : 831

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 07, 2015 1:17 am

ροφλ

Το ιδιο πιστευω και εγω, αν εχεις αγνο καλο μελι θα το δινεις κουτσα στραβα. Αν ζεις και σε κανα χωριο και εχεις χωραφι και κανεις και κανενα μεροκαματο ακομα καλυτερα.

Τωρα αν φτασεις στο σημειο να βγαζεις τονους σε καθε τρυγο δεν νομιζω οτι θα σε πειραζει να το δινεις για χαμηλοτερη τιμη και να κρατας και αρκετο για λιανικη.

Υποθετικα ολα αυτα θα το δειξει η πραξη sostos
av
Μέλος
Μέλος
av

Αριθμός μηνυμάτων : 68

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 07, 2015 5:51 pm

πρωτη πληρη επιθεωρηση της χρονιας. φουλ γυρη κιτρινη και πορτοκαλι. γονο απο 3 εως 4 πλαισια.... φτου φτου φτου
το ζυμαρακι που εβαλα τον περασμενο μηνα ειναι απλα διακοσμητικο, δεν το ακουμπανε σχεδον καθολου
Pater_Familias
Μέλος
Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 88

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 07, 2015 6:46 pm

Στη Σαλαμίνα ο ασφόδελτος άνοιξε πολύ νωρίς. Τουλάχιστον 20 ημέρες πιο πριν. Όλα τα μελίσσια ήταν από 4 πλαίσια έως 7 πλαίσια πλυθησμό στις 26/1. Σε μερικά υπήρξε πτώση 1 με 2 πλαίσια πλυθησμού απο Δεκέμβρη. Όλα καλά λοιπόν.
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΚυρ Φεβ 08, 2015 9:11 pm

Καμία παρεξήγηση queen!! Άλλωστε μια κοπέλα εχουμε στην παρέα!
Έχω 8 κυψέλες, και αρκετή βοήθεια ομολογώ.. Πέρυσι έκανα έναν τρύγο απο πεύκο και έβγαλα κάτι παραπάνω απο 65 κιλά.. Δοκιμαςα να πουληςω λιγο και μπορώ να πω πως είχε οικονομικό ενδιαφερον. Αλλα λιγο με προβληματίζει αν αυξήσω τις κυψέλες μου (στόχος μου για φέτος ειναι να τις κάνω 15-16), αν θα μπορέσω να διαθέσω το μέλι..
Μάλλον η λύση ειναι όπως λέει και ο φίλος Ethnic69... βήμα-βήμα...
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69

Αριθμός μηνυμάτων : 658

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤρι Φεβ 10, 2015 12:15 pm

Παντως αν εχεις 15-16 μελισσια .... μη ανυσηχεις , θα το δωσεις το μελακι
priamos1980
Μέλος
Μέλος
priamos1980

Αριθμός μηνυμάτων : 204

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤρι Φεβ 10, 2015 9:45 pm

πηγα το σαββατο και τα ειδα ζουνε ολα, ανοιξα δυο και είδα μια χουφτα γονο και πληθυσμο, τελος του μηνα ελπιζω να μιλαω και γω για κανα δυο τελαρα γονο. (Αν μας αφησει ο καιρος βεβαια)
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤετ Φεβ 11, 2015 12:03 am

Παιδια οσοι ειστε στα νησια... εγω εκει που ειχα μεταφερει τα κοριτσια μου για ξεχειμωνιασμα τα πηγα γιατι πιστευα πως εκοβε.. αμ δε... τι κ αν τα χα πετρωμενα απο δυο γκοναρια εκαστο... εχει τρελο αερα εδω που παιρνει κ αμαξια... κινδυνευουν οσοι βγουν απ τα σπιτια τους... κ εχουμε κ τρελο χιονι... απ οσα μου ειπαν τα κυψελακια μου τα βρηκαν ντεραπαρισμενα... τους εβαλαν εξτρα πετρες... ευτυχως τα κοριτσια απ οσο μου ειπαν ειναι καλα... δε μπορεσα να παω η ιδια καθως το μεταφορικο μου μεσο δεν ενδυκνυται να κυκλοφορει με τοσο ακραια καιρικα φαινομενα... εδω εβγαζε εκτος πορειας αγροτικα φορτηγακια... ιδιαιτερη προσοχη σε οσους βγουν αυριο κ μεθαυριο εκτος των σπιτιων τους... τα φαινομενα απ οτι ακουσα θα ξεκινησουν την υποχωρηση απ το σαββατο... εως τοτε καλη μας δυναμη κ κουραγιο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ετσι ηταν ο καιρος το πρωι... ωρα με την ωρα ομως χειροτερεψε...
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠαρ Φεβ 13, 2015 9:59 pm

Στη πάνε καλά τα πράγματα με τον καιρό (φτου φτου φτου!!!!)
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΣαβ Φεβ 14, 2015 8:34 am

Ρόδο εννοώ..
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΔευ Φεβ 23, 2015 11:05 am

καλημερα σε ολους κ καλη σαρακοστη!!!

πειτε κανα νεο βρε παιδια... εγω εχω αγχωθει γιατι ειναι να δω πως πανε απο τροφες αλλα συνεχως στεκεται εμποδιο ο καιρος... κ ειμαι να σκασω... klama

εχω βαρεθει να κανω επαναληψη στην υλη... study εχω να κανω κ εργασιες στο μελισσοκομειο αλλα κ στο εργαστηρι... ομως ειπαμε.. ο καιρος δε λεει να φτιαξει... με τιποτα ομως... klama

εσεις???
agroths melissas
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος

Αριθμός μηνυμάτων : 12

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤετ Φεβ 25, 2015 2:05 am

priamos 1980 ακουω αρχισαν οι γονοι ε...?κ εγω πριν κανενα μηνα που εχασα ενα μελισσι επιδη δεν επερνε την τροφη,οσο ειχε μηνει το συνενωσα και ειδα οτι ειχε και λιγο γονο....αρα τωρα πρεπει να αρχισαν οι γενεσ για τα καλα....Παιδια εκανα εφαρμογη bayvarol το δεκεμβρη και τον οκτωμβρη θυμολη.χρειαζοντε τιποτα αλλο για την βαρροα?(πρωτοσ μου μελισσοκομικος χειμωνας και χρονια)
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΤετ Φεβ 25, 2015 9:19 am

Με αυτή την κακοκαιρία αυτή την εβδομάδα, έχω την αίσθηση οτι τράβηξαν χειρόφρενο πάλι οι δικές μου..
Ελπίζω να βελτιωθεί ο καιρός..
alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 26, 2015 8:36 pm

alsotiris
Μέλος
Μέλος
alsotiris

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 26, 2015 8:39 pm

όλα καλά σήμερα!!
psath
BeeForce
BeeForce
psath

Αριθμός μηνυμάτων : 1203

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!   ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου! Icon_minitimeΠεμ Φεβ 26, 2015 9:14 pm

Έχεις ανοιχτά πορτάκια; Στο διώροφο σε πόσα πλαίσια πατάνε οι μέλισσες;
Εγώ έχω βάλει και σανίδα πτήσης μπροστά σε κάθε είσοδο.

ευχαριστα νεα απ τα κοριτσακια μου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: