Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 τετραοροφο μελισσι

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

τετραοροφο μελισσι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τετραοροφο μελισσι   τετραοροφο μελισσι Icon_minitimeΔευ Μάης 20, 2013 10:20 pm

πριν 3 μερες εβαλα ενα 4 πατωμα σε ενα τριωροφο μου μελισσι απο περιεργεια να δω αν θα ανεβει και αυτο επειδη ειχε μπλοκρει τα 2 πρωτα με γυρη και το τριτο με γονο .σημερα που το επιθεωρησα ειδα οτι ειχε ανεβει και ειχε χτισει και 1 πλαισιο αχτιστο .υπαρχει περιπτωση οι φερομονες τις βασιλισσας να μην μεταφερονται καλα μεσα σε τοσο μεγαλη κυψελη και να εχω προβλημα σμηνουγιας ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmakhs
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 431

τετραοροφο μελισσι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τετραοροφο μελισσι   τετραοροφο μελισσι Icon_minitimeΤρι Μάης 21, 2013 9:48 am

ouranis έγραψε:
πριν 3 μερες εβαλα ενα 4 πατωμα σε ενα τριωροφο μου μελισσι απο περιεργεια να δω αν θα ανεβει και αυτο επειδη ειχε μπλοκρει τα 2 πρωτα με γυρη και το τριτο με γονο .σημερα που το επιθεωρησα ειδα οτι ειχε ανεβει και ειχε χτισει και 1 πλαισιο αχτιστο .υπαρχει περιπτωση οι φερομονες τις βασιλισσας να μην μεταφερονται καλα μεσα σε τοσο μεγαλη κυψελη και να εχω προβλημα σμηνουγιας ?
εγώ θα έβαζα διάφραγμα να είμαι σίγουρος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagiotakis
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 125

τετραοροφο μελισσι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τετραοροφο μελισσι   τετραοροφο μελισσι Icon_minitimeΤρι Μάης 21, 2013 1:14 pm

εγω που εχω παει με ενα εμπειρο μελισοκομο ειχε και μελισια με 5 οροφουσ και δεν ειχε κανενα πρωβλημα με χωρισ διαφραγμα.. ασ σου πουνε και ποιο εμπειρει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τετραοροφο μελισσι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Νέο μελίσσι
» Μελίσσι CSI...
» Το μελισσι 72
» κλειστό μελίσσι
» Αρρενοτόκο Μελίσσι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: