Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 οψιμος τρυγος

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
λοβινιωτης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
λοβινιωτης


Αριθμός μηνυμάτων : 35

οψιμος τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: οψιμος τρυγος   οψιμος τρυγος Icon_minitimeΤρι Σεπ 29, 2009 8:54 pm

Προχθες την κυριακη εκανα ενα ελεχο τα μελισσακια μου και στα τρια που δεν ειχα βαλει κανενα φαρμακο για την ακαρη ειδα οτι ειχαν αρκετο μελι για να το τρυγισω.Και εγω αυτο εκανα, και εβγαλα ενα παρα πολυ καλο μελι με πολυ καλο αρωμα, μου μυριζε θυμαρι και ριγανη. βεβαια ειμαι νεος και ισως να νομιζω οτι κατι εκανα αλλα πιστευω οτι φετος πηγα πολυ καλα αν υπολογισω πως με βρηκε η ανοιξη με μονο 3 μελισσια και τωρα τα εχω 8-9 και τρυγισα και μερικες φορες απο λιγο.Μια κυψελη μου εδοσε πανω απο 30 κιλα +2μελισσακια. Τωρα περιμενω να τρυγισω κουμαρισιο μελι το οποιο ειναι πικρο αλλα μου αρεσει πολυ και το προτιμω Exclamation [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

οψιμος τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οψιμος τρυγος   οψιμος τρυγος Icon_minitimeΤετ Σεπ 30, 2009 2:28 pm

Μπράβο τα Γιάννενα... λοβινιωτης κανά καλό μέρος θα βρούμε lol!

Πλάκα πλάκα μπράβο σου!!! cheers cheers Είναι μεγάλη υπόθεση το επίτευγμα σου!!! Να υποθέσω ότι έχεις και φώτο να μας δείξεις (file:///F:/Εικόνες...), για ρίξε μια ματιά [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].

Ρώτα ένα παλιό μελισσοκόμο της περιοχής τι μέλια πρέπει να αφήσεις μέσα για το χειμώνα (εδώ την πατάνε οι πιο πολλοί νέοι λόγο απειρίας) Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
λοβινιωτης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
λοβινιωτης


Αριθμός μηνυμάτων : 35

οψιμος τρυγος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: οψιμος τρυγος   οψιμος τρυγος Icon_minitimeΠεμ Οκτ 01, 2009 9:44 am

ευχαριστω πολυ.Αυτα τα μελια που πηρα ειναι μονο απο πανω, απ'το παναρι που λεμε, κατω εχουν αρκετα μελια και αν παει καλα ο καιρος (που πρως το παρον ετσι φενεται) θα βαλουν σιγουρα και κουμαρισιο μελι το οποιο οπως λενε οι παλιοι οιναι παρα πολυ καλο και θρεπτικο και για τις μελισσες και για μας.Εξαλου σκεφτομαι να τα μετακομισω καπου παραλειακα σε πιο ζεστο κλιμα για ξεχειμωνιασμα, εσεις τι λετε? Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
οψιμος τρυγος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τρυγος στα ελατα
» τρυγος..
» After τρυγος
» Ο πρωτος τρυγος
» Τρυγος ανθομελου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: