Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dias
Μέλος
Μέλος
Dias


Αριθμός μηνυμάτων : 233

Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα   Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Icon_minitimeΤετ Ιουλ 14, 2010 9:59 am

Συνάδελφοι,
Καλοκαιράκι έχουμε και σίγουρα, όσοι φοράμε μπλούζες για προστασία από τα κεντρίσματα των μελισσών, ιδρώνουμε αρκετά. Εγώ προσωπικά γίνομε λούτσα στον ιδρώτα. Η μπλούζα μου γίνετε μούσκεμα. Μια μέρα την ξέχασα στο αυτοκίνητο μούσκεμα και ήρθε και πήρε σε ορισμένα σημεία να μουχλιάζει.
Την πήρα και την έβαλα σε δυνατό διάλυμα χλωρίνης-νερού για λίγη ώρα, Κανά μισάωρο (και παραπάνω δεν κάνει κακό), και μετά πλύσιμο στο πλυντήριο στους βαθμούς που προβλέπετε για το ύφασμα. Προσοχή: επιλέγουμε πρόγραμμα με λίγες στροφές στυψήματος ή καθόλου, καθώς και πρόγραμμα για ευαίσθητα, για να μην μας κοπή η σύτα προστασίας της μπλούζας. Το αποτέλεσμα ήταν να καθαρίσει και να είναι καινούρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα   Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 15, 2010 12:03 am

Βρε Dias η χλωρινη εχει ανακαλυφθει εδω και πολλαααααα χρονια :lol:
και προς ενημερωση εχει βγει και ειδικη για το πλυντηριο Razz
Ρωτα και καμμια νοικοκυρα lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα   Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 16, 2010 1:50 am

MILIBEE έγραψε:
Βρε Dias η χλωρινη εχ
ει ανακαλυφθει εδω και πολλαααααα χρονια :lol:
και προς ενημερωση εχει βγει και ειδικη για το πλυντηριο Razz
Ρωτα και καμμια νοικοκυρα lol!

Sleep Sleep Sleep
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dias
Μέλος
Μέλος
Dias


Αριθμός μηνυμάτων : 233

Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα   Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 16, 2010 9:41 am

Για την εφαρμογή της σε μουχλιασμένα υφάσματα όμως πόσοι το ξέραν (εκτός τις νοικοκυρές). Εγώ όταν ρωτούσα πως θα την καθαρίσω, μου λέγαν δεν καθαρίζει πέτατην. Αναζήτηση στο Google και βρέθηκε το σχετικό tip.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μπλούζα μελισσοκομική και μούχλα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μουχλα?..
» πολυ μουχλα
» Μούχλα στη κεραλοιφή;
» Μελισσοκομική στολή (Ultrabreeze κλπ)
» Μούχλα στις αποθηκευμένες κηρήθρες μετά τον χειμώνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: