Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ.

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marios12335
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
marios12335


Αριθμός μηνυμάτων : 21

Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ.   Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ. Icon_minitimeΤετ Ιουλ 07, 2010 11:17 am

χαιρετώ την καλύτερη παρέα!!
ψάχνω κάποια πράγματα για αγορά η στην Ελλάδα η στο εξωτερικό..λοιπόν..
Τεχνητά Κελιά..έχω βρει στον νετ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλά είναι καφέ ανοιχτό χρώμα,εγώ ψάχνω σκούρο χρώμα γιατί στο σκούρο φαίνεται καλύτερα το "αυγό"
Βάσεις Τεχνητών Κελιών και Στηρίγματα Βάσεων..αν είναι συναρμολογημένο καλύτερα γιατί θέλω πάνω από 1.000 κομμάτια και θα'ναι κάπως δύσκολα να τα συναρμολογήσω 1.000 τεμάχια.. lol!
Αν ξέρετε κάποιο σαιτ στο νετ η ξέρετε που αλλού μπορώ να τα βρω παρακαλώ βοηθήστε με..
Ευχαριστώ πάρα πολυ!!
P.S oxi JENTER
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΠΥΡΕΤΟ
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
ΣΠΥΡΕΤΟ


Αριθμός μηνυμάτων : 230

Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πλαστικά Β.Κ.   Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ. Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 16, 2010 1:13 am

Η Ανελ εχει δύο τύπους πλαστιών Βασιλικών Κελιών : τα καφέ που μας περιγράφεις και τα κίτρινα που εφαρμόζουν στην κινέζικης προέλευσης συσκευή.Όποια συσκευή και αν πάρεις θα χρειαστεί αφού προσαρμόσεις τα 110 κελιά να τα κερώσεις εσωτερικά στον πυθμένα 1ον) για να μην ξεραίνεται το αυγό και 2ον) για να επιτύχεις γρήγορη γένα σε όλα τα κελιά.Μην σε φοβίζει το κέρωμα είναι πολύ εύκολο το κάνεις μία φορά με προσαρμοσμένα 110 κελιά και ξεμπερδεύεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Που θα βρω τεχνητά κελιά κλπ.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» τεχνητα βασιλοκελια σε μελισσι
» Βασιλικα κελια
» Βασσιλικα κελια
» βασιλλικα κελια
» καθαρή γονοφωλια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Βασίλισσες, Βασιλοτροφία & Παραφυάδες-
Μετάβαση σε: