Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 τα πουλια πεθαινουν στον αερα....

Πήγαινε κάτω 
+2
Dias
veriotis
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΣαβ Ιουν 26, 2010 10:55 pm

καλησπερα σε ολους.εχω μια ερωτηση και εαν καποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι ευγνομων...
αντιμετωπιζω σοβαρο προβλημα με τα σπουργιτια και τα χελιδονια,μου εχουν φαει τουλαχιστον 6 μανες παρθενες οταν πανε να ζευγαρωσουν συν ποσες εκατονταδες η χιλιαδες μελισσες.υπαρχει καποιος τροπος πριν το τουφεκι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Dias
Μέλος
Μέλος
Dias


Αριθμός μηνυμάτων : 233

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 1:58 pm

Σκιάχτρο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΚυρ Ιουν 27, 2010 11:33 pm

Κανονάκι (βουτανίου ή ασετιλίνης), είναι το γνωστό κανόνι κρότου που χρησιμοποιούν για να τρομάζουν τα πουλιά. Κάποτε τα δάνειζαν σε παραγωγούς οι Διευθύνσεις Δασών ή Γεωργίας κάθε νομού… ίσως μπορούν να σε βοηθήσουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 7:08 am

Δυστηχώς το πρόβλημα σου δεν λύνεται εύκολα.Να βάλεις κανονάκι αλλά πού;αφού η μάνα ζευγαρώνει μακρυά από το μελισσοκομείο;Παλαιότερα και εμένα έκαναν επίθεση στα μελίσσια τα σπουργίτια αλλά δεν υπήρχε τίποτε άλλο να φάνε έξω.Μάλλον θα σου πρότεινα να μεταφέρεις τα μελίσσια σου σε άλλο μέρος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
veriotis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: jjd   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΔευ Ιουν 28, 2010 10:15 am

σας ευχαριστω ολους.το θεμα ειναι οτι θελω να τα κρατησω σταθερα εδω στην αυλη μου.θα βρω καποια λυση αλλα καλυτερα το χειμωνα.οταν τα πουλακια μου θα ναι πεινασμενα πριν ζευγαρωσουν Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IxNiLaTiS
Μέλος
Μέλος
IxNiLaTiS


Αριθμός μηνυμάτων : 146

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 11:01 am

Υπονοείς ότι θα δηλητηριάσεις τα πουλιά;
Ξέρεις ... μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Πχ, να βάλεις κάπου κοντά λίγους σπόρους ώστε να ασχολούνται με αυτούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τα πουλια πεθαινουν στον αερα....   τα πουλια πεθαινουν στον αερα.... Icon_minitimeΤετ Ιουν 30, 2010 11:33 am

δεν θελω να σκεφτω οτι εννοει κατι τετοιο pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τα πουλια πεθαινουν στον αερα....
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πώς πεθαίνουν οι μέλισσες?
» πεθαινουν οι βασιλισσες
» πριν τον μελιτοεξαγωγέα... Πιστολι θερμου αερα
» Ξελέπιασμα τελάρου, με πιστόλι θερμού αέρα (VIDEO)
» Φυσικη γονιμοποιηση βασιλισσας στον αερα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Ασθένειες, εχθροί και άλλα κακά-
Μετάβαση σε: