Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
garvanit
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 2

Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο   Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο Icon_minitimeΠεμ Ιουν 21, 2018 2:32 pm

Χαιρετίζω όλους!
Εδώ και 1 μήνα σχεδόν έχω και εγώ τα 3 πρώτα μου μελίσσια.
Τα έχω πάει αρχικά στους Αγ. Θεοδώρους Κορινθίας προς το βουνό και θα ομολογήσω ότι μέχρι τώρα πάνε αρκετά καλά.

Επειδή όμως το καλοκαίρι στην Αττική είναι καυτό και στην περιοχή άρχισα να βλέπω ξεραϊλα σκέφτομαι να τα μεταφέρω κάπου καλύτερα για να συνεχίσουν την ανάπτυξη τους.

Όπως φαντάζομαι καταλάβατε ζητάω γνώμες από παλαιότερους και γνώστες που να τα πάω. Περιοχές ψάχνω και να αρχίσω βόλτες και ψάξιμο για χώρο ώστε ίσως με τον νέο μήνα να κάνω τη μεταφορά τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
priobolos
Μέλος
Μέλος
priobolos


Αριθμός μηνυμάτων : 121

Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο   Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο Icon_minitimeΠαρ Ιουν 22, 2018 11:01 pm

Καλησπέρα και Καλώς ήρθες στην παρέα μας εκεί πού είσαι πρέπει να δουλεύει ακόμα το θυμάρι και έχει και το αλογοθυμαρο ένας θάμνος χαμηλός πού κάνει κίτρινο λουλούδι λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα δουλέψουν τα κορίτσια σου.κοντά στην περιοχή σου πηγαίνοντας προς Ίσθμια έχει μια μεγάλη έκταση με ευκαληπτους τσεκαρισε το .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μελισσότοποι για νέο μελισσοκόμο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ΕΠΙΘΕΟΡΗΣΗ ΑΠΟ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟ
» πληροφορίες για νέο μελισσοκόμο
» ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΝΕΟ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟ
» ερωτήσεις για νέο μελισσοκόμο!
» ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΟ ΝΕΟ ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Μελισσότοποι...-
Μετάβαση σε: