Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τι νέα από τα μελίσσια μας;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΠεμ Μάης 31, 2018 10:39 pm

Για να δούμε πως θα πάει

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΔευ Ιουν 04, 2018 10:44 am

Ο τρύγος στον έλατο έγινε. Μελάκι μπήκε.
Φέτος ήταν η 2η χρονιά που ανεβαίνω και θα πω για τα λάθη μου.
Θα έπρεπε να έχω βάλει διάφραγμα. Άφησα τα διπλά πλαίσια από αυτά που πήρα, με πολύ μέλι αλλά δυστυχώς με γόνο. Έτσι σε δύο εβδομάδες που θα ξανανέβω δύο πιθανότητες βλέπω. Αν συνεχίσει να δίνει, θα ξεγονιάσει και θα μπλοκάρει, αν δε δίνει θα έχουν φάει τα μέλια.

Τα υπόλοιπα μελίσσια, λίγα περυσινά και τα υπόλοιπα φετινές παραφυάδες είναι σε καστανιές καλλιεργήσιμες για να δυναμώσουν και αν συμβεί αυτό να δουλέψουν την βελανιδιά, αν δώσει (πολλά "αν" ε; ).

Εσείς πως πάτε από νομές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΔευ Ιουν 18, 2018 9:36 pm

Λίγο ήσυχο το forum τελευταία Wink

Ο 2ος τρύγος στα έλατα πήγε πολύ καλά και τώρα όλα στη βελανιδιά.

Την Κυριακή έκανα μετάγγιση σε ένα πουλί που πιάστηκε σε παγίδα!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2018 11:44 am

Καλημέρα, δυστυχώς ναι το φόρουμ έχει πέσει πολύ...
Εβγαλα λίγο θυμαρισιο μέλι, άλλη μια κακή χρόνια! Ρωτώντας, ισχύει το ίδιο για όλους τους συναδέλφους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΔευ Ιουλ 02, 2018 1:51 pm

BASILISP έγραψε:
Καλημέρα, δυστυχώς ναι το φόρουμ έχει πέσει πολύ...
Εβγαλα λίγο θυμαρισιο μέλι, άλλη μια κακή χρόνια! Ρωτώντας, ισχύει το ίδιο για όλους τους συναδέλφους...

Εύχομαι να είναι δυνατά τα μελίσσια σας για την επόμενη νομή.
Τι χάλασε το θυμάρι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΤρι Ιουλ 03, 2018 6:23 pm

BASILISP έγραψε:
Καλημέρα, δυστυχώς ναι το φόρουμ έχει πέσει πολύ...

είναι που επιτέλους έχει καλό καιρό και οι περισσότεροι είναι στα μελίσσια... ή στο FB

καλά μέλια σε όλους oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΤετ Ιουλ 04, 2018 11:37 am

Melissologia έγραψε:
BASILISP έγραψε:
Καλημέρα, δυστυχώς ναι το φόρουμ έχει πέσει πολύ...

είναι που επιτέλους έχει καλό καιρό και οι περισσότεροι είναι στα μελίσσια... ή στο FB

καλά μέλια σε όλους oraia

Υπάρχει ομάδα της Melissologia στο FB ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Melissologia
Διαχείριση
Melissologia


Αριθμός μηνυμάτων : 682

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2018 5:26 pm

Όχι δεν υπάρχει ομάδα melissologia στο fb... απλά πολύ κόσμος μπαίνει στο fb και σε ομάδες εκεί και όχι σε φόρουμ γενικά. Πολλά φόρουμ έχουν θέμα και κλείνουν και είναι πράγματι κρίμα γιατί αποτελούν πραγματική πηγή πληροφοριών στο αντικείμενο τους. Εμείς όμως είμαστε εδώ lol!

Υ.Γ. στο fb έχουμε απλό προφίλ ενημέρωσης και είναι εδώ

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Τι νέα από τα μελίσσια μας; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι νέα από τα μελίσσια μας;   Τι νέα από τα μελίσσια μας; Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 07, 2018 7:52 pm

Ειμαι κι εγω οπως οι περισσοτεροι σε ομαδες στο fb αλλα και το forum εχει τη χαρη του.

Βλεπω παλιοτερες συζητησεις απο πολλα ενεργα τοτε μελη και ειναι ωραιο το οτι υπαρχουν.

Ακομη και τα δικα μου μυνηματα οταν βλεπω βρισκω διαφορα. Συνηθως γελαω lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι νέα από τα μελίσσια μας;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μελίσσια στη δρυ
» Μελίσσια
» Nεος στα μελισσια
» Μελίσσια στη Νάξο;
» τα μελίσσια μου και ο δάσκαλος μου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: