Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 κυψελη 8αρα ή 10αρα???

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
vasnek13
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
vasnek13


Αριθμός μηνυμάτων : 32

κυψελη 8αρα ή 10αρα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κυψελη 8αρα ή 10αρα???   κυψελη 8αρα ή 10αρα??? Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21, 2017 2:53 pm

εχω μπει σε ενα δηλημα,μετα απο καποια συζητηση με εναν πιο παλιο μελισσοκομο μπηκα σε ενα δηλημα για το ποια κυψελη ειναι πιο καλη. Αυτος μου προτεινε να παρω 8αρες γιατι ξεχειμωνιαζουν πιο καλα και οτι μετα τον χειμωνα αναπτυσονται πιο γρηγορα σε σχεση με τις 10αρες και πιο με πιο δυνατο σμηνος στο θυμαρι(που ειναι και ο σκοπος μου το θυμαρι).εχει δουλεψει η δουλευει κανεις με 8αρες και να μου πει την γνωμη του???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

κυψελη 8αρα ή 10αρα??? Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κυψελη 8αρα ή 10αρα???   κυψελη 8αρα ή 10αρα??? Icon_minitimeΣαβ Ιαν 21, 2017 7:27 pm

Οι 8άρες θα σε βοηθήσουν να πάρεις καθαρά μέλια σε φτωχές ανθοφορίες μιας και μπορείς να έχεις καλύτερη κάθετη ανάπτυξη και διαχείριση, στον αντίποδα το ότι πρέπει να είσαι στην τσίτα μιας και μπορεί να μπλοκάρει η να καλύψει τον χώρο σε χρόνο dt
και το ότι δεν υπάρχουν εξαρτήματα για 8αρες οπότε θα πρέπει να φτιάξεις μόνος σου , γυρεοπαγίδες, τροφοδότες κτλ.
Ίσος να μπορούσε να σε διαφωτίσει καλύτερα ο nikos37 ο οποίος της δουλέβει ή κάποιος άλλος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κυψελη 8αρα ή 10αρα???
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» 8αρα ή 10αρα κυψέλη;
» 8αρα κυψέλη
» Νέα Κυψέλη
» 1η κυψελη
» Νέα Κυψέλη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: