Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 καλουπι σιλικονης

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
queen master
Μέλος
Μέλος
queen master


Αριθμός μηνυμάτων : 205

καλουπι σιλικονης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλουπι σιλικονης   καλουπι σιλικονης Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 29, 2016 3:28 pm

καλησπερα σε ολους αδελφια.
εδω και μερικες μερες καθπμε στο γκαραζ μου- εργαστηριο μου κοιταω τα λιομενα κερια που εχω και σκευτωμαι στο να κανω μια πατεντα για να κανω κηρηθρες, τα εχω ολλα ετοιμα αλλα αυτο που κολαω καπως ειναι στην σιλικονη αδελφια δεν ξερω τι σιλικονη να χρισιμοπιοισω ουτοσωστε να μην επιρεαστη το κερι για τα κοριτσια και επισεις για το μελι που ειναι πολυ σιμαντικος παραγοντας να ειναι οσο πιο αγνω γινεται. τι σιλικονη να χρισιμοπιοισω αδελφια?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

καλουπι σιλικονης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλουπι σιλικονης   καλουπι σιλικονης Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 29, 2016 5:38 pm

η Ελεονώρα Μελέτη θα ξέρει σίγουρα..Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

καλουπι σιλικονης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλουπι σιλικονης   καλουπι σιλικονης Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 30, 2016 10:15 am

Η Μελέτη είπε:
οι σιλικόνες χύτευσης (δεν είναι φτηνές και δεν έχουν σχέση με φυσίγγια σιλικόνης) υπάρχουν σε διαφορετικές σκληρότητες ανάλογα με το αποτέλεσμα που επιθυμείς... νομίζω μια ενδιάμεσης σκληρότητας (ίσως και προς το πιό σκληρό) και θερμοανθεκτική, είναι η σωστή.

ρίξε μια ματιά εδώ: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
και αν βρεις άκρη, ενημέρωσέ μας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
queen master
Μέλος
Μέλος
queen master


Αριθμός μηνυμάτων : 205

καλουπι σιλικονης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλουπι σιλικονης   καλουπι σιλικονης Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 31, 2016 12:04 am

Ευχαριστω πολυ αδελφε να εισαι σιγουρος πως θα το κοιταξω και θα σας ανεβασω και για πια σιλικονη κανει ακριβος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

καλουπι σιλικονης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: καλουπι σιλικονης   καλουπι σιλικονης Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 31, 2016 2:21 am

Υπαρχουν σιλικόνες επιδέξιες για τρόφιμα ψάξτε λιγο στο ΝΕΤ. Κάποτε τις είχα βρει. Μονο απο αυτες κανεις σωστή δουλεια. Με τις άλλες απλα σκορπάς χημεια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
καλουπι σιλικονης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ακροφύσια τις σιλικόνης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: D.I.Y. μελισσοκομικές πατέντες-
Μετάβαση σε: