Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 το σύστημα APIEZI

Πήγαινε κάτω 
+9
kir
matteus
koske
vassilis
george kis
mpampis13
monarchis
NikTheGreek
olomelia
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 8:17 am

Σιγά μη δώσει και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονιμάτων...πάτε καλά ρε?




"Σε καμία περίπτωση το φόρουμ Melissologia H.B.F. δεν είναι χώρος όπου μπορούν να αναπτύσσονται πολιτικά, θρησκευτικά, εθνικά και άλλα ευαίσθητα θέματα. Σχόλια που εκπέμπουν γενικά αρνητισμό και αγανάκτηση ή που θίγουν το Κράτος, έτσι όπως το αντιλαμβανόμαστε με την γενική έννοια του όρου, θεωρούμε πως δεν έχουν κάτι να προσφέρουν στο φόρουμ και θα σβήνονται. Δεν είναι αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, απλά υπάρχουν σίγουρα άλλοι χώροι στο διαδίκτυο πιο κατάλληλοι για να φιλοξενήσουν τέτοιες συζητήσεις."

Σ.Ο κόψε τα άκυρα μηνύματα θα καραφλιάσουμε!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 12:35 pm

Throubee έγραψε:
Σιγά μη δώσει και πιστοποιητικό κοινωνικών φρονιμάτων...πάτε καλά ρε?




"Σε καμία περίπτωση το φόρουμ Melissologia H.B.F. δεν είναι χώρος όπου μπορούν να αναπτύσσονται πολιτικά, θρησκευτικά, εθνικά και άλλα ευαίσθητα θέματα. Σχόλια που εκπέμπουν γενικά αρνητισμό και αγανάκτηση ή που θίγουν το Κράτος, έτσι όπως το αντιλαμβανόμαστε με την γενική έννοια του όρου, θεωρούμε πως δεν έχουν κάτι να προσφέρουν στο φόρουμ και θα σβήνονται. Δεν είναι αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, απλά υπάρχουν σίγουρα άλλοι χώροι στο διαδίκτυο πιο κατάλληλοι για να φιλοξενήσουν τέτοιες συζητήσεις."

Σ.Ο κόψε τα άκυρα μηνύματα θα καραφλιάσουμε!!!!
Ελπίζω το ολο παραπανω μυνημα να ειναι μεσα στο γενικό χαβαλέ που κανεις σε καποια θεματα(δεν εννοώ την προσωπική σου άποψη αλλα την επόμενη παράγραφο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 12:57 pm

Η μεσαία παράγραφος οπως ανάρτησε πολύ σωστά ο Throubee είναι από τους κανόνες το forum. Παρακαλώ όλοι οι εμπλεκόμενοι στο παρόντα διάλογο να επικεντρωθούν στα οφέλη που μπορύν να λάβουν από τους χειρισμούς και τις τεχνικές που παρουσιαζοντα στο βίντεο (εννοείτε όσοι έχουν τη συσκευή κα τα εξαρτήματα αυτης) κα μην αναλωνεστε δε άσκοπες λεπτομέρειες που δεν έχουν να προσδωσουν-βελτιώσουν τηβκαθυμερινοτητα σας. Το βίντεο είναι ενημερωτικού χαρακτήρα κα όχι προωθητικου. Αν εινα προωθητκου να τομεταφέρουμε στους επαγγελματιες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 1:34 pm

Συμφωνώ σε ολα όσα γραφεις και το ξερω ότι ειναι κανόνας ,την ανάρτηση της δεν καταλαβα.
δεν ανέφερε κανεις κατι για θρησκεία. Κατι για το κράτος κατι για τους θεσμούς.
Απαγορεύεται να μιλήσουμε για το προϊόν και το κατα ποσο ο έμπορος που το προωθεί μας εκφράζει.
Σε ποιο σημείο και ποιος έθιξε την θρησκεία;
Επίσης συγνώμη αλλα το βιντεο κανένα χαρακτήρα ενημερωτικό δεν εχει. Το προϊόν, τα παράγοντα του ακομα και πως το καθαρίζουμε είδαμε.
Κύριοι μην ειμαστε υπερβολικοί. Αν θέλετε ενα μπλοκ. Που θα απαντάμε με ενα ναι ενα οχι και ενα ισως πειτε το.
Αν ειναι να μην μπορουμε να πουμε την σκεψη μας (ενώ δεν θίγουμε κανένα απο τα ιερά και όσια του ελληνισμού...) ε τοτε προς τι η συμμετοχή μας.
Παντα φιλικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 2:33 pm

Τα βίντεο είναι επεξηγηματικού χαρακτήρα για τα προιόντα βασιλοτροφίας Αριστέας.
..και είναι καλή φάση που ο κατασκευαστής βγαίνει "πρόσωπο" και παρουσιάζει τα προιόντα του στην πράξη. Ακριβώς επειδή ο "τροχός" έχει ανακαλυφθεί αρκετά χρόνια τώρα, κάθε ένας άσχετα με το ποιό σύστημα χρησιμοποιεί μπορεί να πάρει αρκετές πληροφορίες. Υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές που ανεβάζουν ενημερωτικά
βίντεο για τα προιόντα τους,όμως η επιτυχία του συγκεκριμένου οφείλεται ξεκάθαρα στην καλή παρουσίαση του Ε.Κ και την καλή παραγωγή του olomelia.
Ελπίζω να συμφωνούμε σε αυτά!

Τωρα αν θέλετε να καταθέτουμε (ή να κρίνουμε αρνητικά) το ποιόν του κάθε κατασκευαστή ή εμπόρου πέραν της μελισσοκομικής του ιδιότητας-δραστηριότητας, σεβαστό.
Εμένα μου φαίνεται άκυρο εως αδιάφορο.


P&L
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 3:13 pm

Επί του θέματος ... προσωπικά εμβολιάζω μόνο για βασίλισσες και λίγο πολτό για οικογενειακή χρίση οπότε προτιμώ το βελονάκι, αλλά έχω δοκιμάσει διάφορα κελιά , τα κελιά του είχαν την καλύτερη αποδοχή
Όσο για τα Video , εχω δει 3-4 φορές το καθένα, από τα πιο κατατοπιστικά και λεπτομερή, μπορεί να περνάει κάποια πράγματα στα γρήγορα, αλλά στις λεπτομέρειες κρύβετε η διαφορά !
ο Olomelia έχει ανεβάσει και ολόκληρο το video αν ασχολείστε με ΒΠ αξίζει να το δείτε
Efharisto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 3:58 pm

monarchis έγραψε:
Η μεσαία παράγραφος οπως ανάρτησε πολύ σωστά ο Throubee είναι από τους κανόνες το forum. Παρακαλώ όλοι οι εμπλεκόμενοι στο παρόντα διάλογο να επικεντρωθούν στα οφέλη που μπορύν να λάβουν από τους χειρισμούς και τις τεχνικές που παρουσιαζοντα στο βίντεο (εννοείτε όσοι έχουν τη συσκευή κα τα εξαρτήματα αυτης) κα μην αναλωνεστε δε άσκοπες λεπτομέρειες που δεν έχουν να προσδωσουν-βελτιώσουν τηβκαθυμερινοτητα σας. Το βίντεο είναι ενημερωτικού χαρακτήρα κα όχι προωθητικου. Αν εινα προωθητκου να τομεταφέρουμε στους επαγγελματιες.

Φίλε μου monarchis φυσικά το βίντεο είναι προωθητικού χαρακτήρα, αφού υπάρχουν και άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα στην αγορά... με το ίδιο καλές επεξηγήσεις και βίντεο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 29, 2016 4:50 pm

vassilis έγραψε:

Φίλε μου monarchis φυσικά το βίντεο είναι προωθητικού χαρακτήρα, αφού υπάρχουν και άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα στην αγορά... με το ίδιο καλές επεξηγήσεις και βίντεο...


δώσε κανένα λινκ άμα θές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 30, 2016 12:35 pm

Throubee έγραψε:
vassilis έγραψε:

Φίλε μου monarchis φυσικά το βίντεο είναι προωθητικού χαρακτήρα, αφού υπάρχουν και άλλα ανταγωνιστικά προϊόντα στην αγορά... με το ίδιο καλές επεξηγήσεις και βίντεο...


δώσε κανένα λινκ άμα θές.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και δεκάδες άλλα που δε νομίζω ότι χρειάζεται να καταγράψω... Πάντως εδώ κλείνω από την πλευρά μου τη συζήτηση.
kalo pedi kalo pedi
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koske
BeeForce
BeeForce
koske


Αριθμός μηνυμάτων : 308

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 30, 2016 1:59 pm

Το πρωτο λινκ παραπεμπει στην συσκευη ezi queen που αποτελει μερος του παππα μιας και συνεργαζετε με τους νεοζηλανδους.Στο δευτερο ειναι μια συσκευη niccot και σου λεει πως να την συναρμολογησεις .
Συμπερασμα

τα παλια τα χρονια ηταν 2 χωριανοι και λεει ο ενας στον αλλο
-φετος πηγα στην εκθεση
-και εγω πηγα
- ειδα και τρανζιστορ
- εγω το εφαγα κιολας!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Νοε 30, 2016 2:58 pm

sostos koske!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: το σύστημα APIEZI   το σύστημα APIEZI - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Δεκ 03, 2016 12:51 pm

koske έγραψε:
Το πρωτο λινκ παραπεμπει στην συσκευη ezi queen που αποτελει μερος του παππα μιας και συνεργαζετε με τους νεοζηλανδους.Στο δευτερο ειναι μια συσκευη niccot και σου λεει πως να την συναρμολογησεις .
Συμπερασμα

τα παλια τα χρονια ηταν 2 χωριανοι και λεει ο ενας στον αλλο
-φετος πηγα στην εκθεση
-και εγω πηγα
- ειδα και τρανζιστορ
- εγω το εφαγα κιολας!

Νόστιμο το τρανζίστορ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
το σύστημα APIEZI
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Σύστημα τροφοδοσίας
» Σύστημα συρμάτωσης πλαισίων
» σύστημα παρακολούθησης μέσω διαδικτύου
» Οι μέλισσες ''μιλάνε'' : Ενα αθόρυβο επικοινωνιακό σύστημα!!!!!!!!!!!!
» Αυτοματοποιημένο Σύστημα Ελέγχου και Παρακολούθησης Συστοιχίας Κυψελών

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Βασίλισσες, Βασιλοτροφία & Παραφυάδες-
Μετάβαση σε: