Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Θυμαρι 2016

Πήγαινε κάτω 
+9
kir
NikTheGreek
Throubee
olomelia
BASILISP
john82
vassilis
monarchis
mpampis13
13 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 27, 2016 8:58 pm

Καλοφάγωτο! Εγώ δεν έβγαλα τίποτα. Αν και η χρονιά φαινόταν καλή στην αρχή. Πιστεύω όμως κάτι θα μαζέψουν σε κανένα μήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Ιουν 27, 2016 11:53 pm

Ευχαριστω για τις ευχες σας!

Ακαπνιστο... Δηλαδη τους τελευταιους 2 μηνες αλλα και την ημερα του τρυγου δεν χρησιμοποιησα καπνιστηρι. Πραγματικα η γευση μπορω να πω οτι σε σχεση με αλλες χρονιες ειναι ανωτερη,αν και γενικα χρησιμοποιω το καπνηστηρι προσεκτικα... Οι μελισσες χαλκιδικης που εχω ηταν ηρεμες , ενω οι κεκροπιας αν και ειχα ψεκαστηρι με νερο ειχαν νευρακια fatsoulas

Καλη επιτυχια σε οσους περιμενουν sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kopan
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
kopan


Αριθμός μηνυμάτων : 18

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 28, 2016 12:00 am

Σ΄ ευχαριστώ. Οπότε μάλλον το πρώτο μου μέλι που ελπίζω να τρυγήσω θα είναι λίγο καπνιστό !!! Θα το έχω όμως υπόψη μου για επόμενη φορά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BASILISP
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 407

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Ιουν 28, 2016 12:15 am

Το μελι απορροφα ευκολα οσμες πχ καπνο... Φυσικα σε λογικα πλαισια δεν θα εχεις προβλημα. Εγω ηθελα να δοκιμασω ετσι φετος και εμεινα ευχαριστημενος !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpediaditis
Μέλος
Μέλος
mpediaditis


Αριθμός μηνυμάτων : 59

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 03, 2016 2:49 pm

παιδιά γειά σας προχθές πήγα για τρύγο πήρα όλα τα πλαίσια που είχαν μελάκι τους άφησα βέβαια αυτά που ήταν στεφανομένα ή μαζί με γύρη, όμως δεν έχει καθόλου μυρωδιά από θυμάρι, φασκόμηλο ναι ευκάλυπτο ναι και ότι άλλο άνθος θές εκτός από θυμάρι. Και από χρώμα λάδι. Αν δεν πάρουμε και την άλλη εβδομάδα από το πευκοθύμαρο που θα τις πάω την βάψαμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vassilis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
vassilis


Αριθμός μηνυμάτων : 673

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 07, 2016 9:11 pm

john82 έγραψε:
Ορίστε και οι φωτογραφίες του θυμαριου

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φαίνεται ότι ετοιμάζεται να ανοίξουν και τα υπόλοιπα.

Μετακομίζω Τήνο από του χρόνου...
lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θυμαρι 2016   Θυμαρι 2016 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 08, 2016 10:59 am

Βασίλη πήγα σε θυμάρι όταν ήταν ακριβός έτσι και περίμενα να ανοίξει , όμως δυστυχώς ποτέ δεν άνοιξε το υπόλοιπο !!lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θυμαρι 2016
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» Θυμάρι από Απρίλιο 2016
» Θυμάρι...
» απορια για το θυμαρι
» Θυμάρι 2018
» Χειρισμοι στο θυμάρι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Τα μελισσοκομικά φυτά-
Μετάβαση σε: