Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 βασιλικο διαφραγμα

Πήγαινε κάτω 
+5
nikos37
koske
monarchis
kir
DIMILIOD
9 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DIMILIOD
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 248

βασιλικο διαφραγμα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βασιλικο διαφραγμα   βασιλικο διαφραγμα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 06, 2016 2:47 pm

monarchis,στο ξαναεγραψα γιατι πριν κανα 2-3 μερεσ ειχα συζητηση με καποιον που εχει μελισσοκομικο καταστημα και μου ειπε οτι σε οποιοδηποτε σημειο τησ κυψελησ και να μπλοκαρεισ την βασιλισσα ειναι το ιδιο ακριβωσ πραγμα,για το μελισσι και οτι δεν το εμποδιζει πουθενα στον τροπο που δουλευει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

βασιλικο διαφραγμα - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: βασιλικο διαφραγμα   βασιλικο διαφραγμα - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Απρ 06, 2016 3:06 pm

Εγώ σου μεταφέρω την εμπειρία μου. Απόδειξη σε αυτό που έγραψα ήταν ένα ψευδό βασιλοκέλι το οποίο ήταν υπερμεγέθη και τζούφιο. Την βασίλισσα την είχα περιορίσει σε 3 πλαίσια στα δεξιά της κυψέλης.
Στο γαλλικό μπλοκάρισμα θα πρέπει τα πλαίσια με τη Β. Να βρίσκονται στο κέντρο. Αυτό είναι το πιο "φυσιολογικό".
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
βασιλικο διαφραγμα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» βασιλικο διαφραγμα
» Βασιλικό Διάφραγμα
» Βασιλικό διάφραγμα
» Βασιλικό διάφραγμα - Συμβουλές ?
» Βασιλικό διάφραγμα στο 2ο ή 3ο όροφο;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: