Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Προσθήκη ορόφου.

Πήγαινε κάτω 
+13
mpampis13
xristosalfisti
Throubee
olomelia
matteus
xunilz
vassilis
NikTheGreek
gio
kir
psath
nikmak
Beolwi
17 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2016 10:20 pm

Όχι φίλε μου matteus τα κετεβάζω σε ένα ελαιόνα που έχω έξω απο την Ηγουμενίτσα τα Γιάννενα δεν είναι για μελίσσια υπερβολικά πολλύ υγρασία . Αν έιχανε μείνει εδώ τουλάχιστον καμία δεκαριά θα έιχανε χαθεί (σε σχέση πάντα με πέρυσι ) ενώ εκει κάτω οχι απλά δεν χάθηκαν αλλά πάνε υπέροχα. παραθέτω μερικές φώτο προ δυο εβδομάδων με την έκταση του γόνου ανοιχτός και κλειστός . Αυτή την κυριακή δεν τράβηξα μιας και υπήρχε αρκετή δουλειά να γίνει με τροφές και καταγραφή ποια χρείαζονται όροφο.


Απο κηφήνόγον πάμε καλά στην άκρη πάνω παντού Razz
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εδώ μέρχι και τα στεφάνια έχουνε χαθεί και δεν έχουνε μελι ...!!! Πάνε οι τροφές σύννεφο μήν έχουμε τιποτα λοιμοκτονίες με καμία κακοκαιρία
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2016 11:04 pm

Φτου φτου σκορδα! Στην αρχη τρομαξα, λες και ειδα τις κυψελες μου. Εχω μια ιδια πλαστικη και μια ξυλινη ιδια χρωματα μεχρι και το πορτακι ιδιο χρωμα. Η μονη διαφορα ειναι οτι εχω την λαμαρινα απο το καπακι βαμμενη ασπρη. Θα προσπαθησω να βγαλω και εγω μερικες φωτογραφιες αυριο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2016 11:15 pm

Χχαχαχαχαχα πάλι καλά Smile Αυτή την εδομάδα αποσύρω τελείως ότι έχω σε ξύλο αρκετά με τις δοκιμές τα συμπεράσματα τα έβγαλα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2016 11:26 pm

xunilz έγραψε:
Χχαχαχαχαχα πάλι καλά Smile Αυτή την εδομάδα αποσύρω τελείως ότι έχω σε ξύλο αρκετά με τις δοκιμές τα συμπεράσματα τα έβγαλα

Εννοεις θα δουλευεις μονο με πλαστικες? Μαλλον και εγω τα ιδια απο του χρονου ομως γιατι φετος δεν με παιρνει οικονομικα. Βεβαια θα γινει δοκιμη φετος της αλλης πλαστικης απο τον αλλον κατασκευαστη γιατι απο τον πρωτο δεν εμεινα καθολου ικανοποιημενος και σε καποια φαση θα τις πουλησω. Αυτο το πραγμα που γινεται με τις ξυλινες κυψελες ειναι απαραδεχτο. Δεν προλαβανεις να τις αγορασεις και βγαζουν χιλια κουσουρια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΔευ Μαρ 07, 2016 11:56 pm

Ναι μόνο πλαστική και συγκεκριμένα Techno είμαι αρκετά ευχαριστημέμνος και βγάζει και νέα updates κάθε χρόνο. Για ξύλινες δεν θέλω απλα να ασχοληθώ ξανά οπως ειπες τα δίαφορα χουσούρια άσε που με τα βαψηματα βελατουλες λινελαια κτλπ κτλπ τα λεφτα πάνε σχεδόν στα ίδια .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 1:08 am

Απο δω το πατε απο εκει το πάτε θα με βάλετε να δόκιμασω πλαστική Κυψέλη. Άντε να χάθητε....... he he he afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 6:57 pm

Ειχα μεγαλες προσδοκιες για οροφους, ειναι νωρις ακομα.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 8:06 pm

mpampis13 έγραψε:
Απο δω το πατε απο εκει το πάτε θα με βάλετε να δόκιμασω πλαστική Κυψέλη. Άντε να χάθητε....... he he he afro


Ναι χαχαχααχαχα . Πάντως δοκίμασε για να έχεις προσωπική άποψη έτσι έκανα εγω μου λεγανε οι μεν για την μια οι αλλοι για την αλλη και λεω δεν πατε να κανετε τούμπες θα δοκιμάσω μόνος και θα αποφασίσω.


Matteus τώρα τρόμαξα εγώ λεω τι στο καλό τα δικά μου πλαίσια είναι αυτα χαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχααχχα. Πως τα έιδες τα μελισσάκια έχουνε ακόμα χωρο κατω? Απο γέννα καλα φέντονται πάντως σκασμένος γόνος και μέσα αυγά φουλ γεμάτα σωστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 8:17 pm

xunilz έγραψε:
Matteus τώρα τρόμαξα εγώ λεω τι στο καλό τα δικά μου πλαίσια είναι αυτα χαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχααχχα. Πως τα έιδες τα μελισσάκια έχουνε ακόμα χωρο κατω? Απο γέννα καλα φέντονται πάντως σκασμένος γόνος και μέσα αυγά φουλ γεμάτα σωστα?

Ναι χαχα εγω τα πυροσφραγιζω για να ειμαστε σιγουροι. Αν μπορουσα θα πυροσφραγιζα και τις μελισσες χαχα. Εχει αρκετο γονο ημερας. Κουβαλανε αρκετη γυρη αλλα μελια καθολου. Τις τελευταιες 15 μερες παιζει να πεθαναν αρκετες γερικες μελισσες εκτος αν ειναι ιδεα μου. Σε γενικες γραμμες για αρχες Μαρτιου θα ελεγα οτι ειναι παρα πολυ καλα. Θα μπορω να κρινω με σιγουρια στα τελη του μηνα. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα μισα μου μελισσια περσινες παραφυαδες που εκοψα εχουν πιο πολλα τελαρα γονο και γενικα πανε πιο σφαιρα απο τα υπολοιπα που οι μανες τους φετος τον μαιο θα κλεισουν τα 2 χρονια τους. Πρεπει καπως να τις ξεφορτωθω το φθινοπωρο

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
olomelia
BeeForce
BeeForce
olomelia


Αριθμός μηνυμάτων : 544

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Μαρ 08, 2016 10:25 pm

Ματέο, ωραίες κυψέλες έβαψες!
Πολύ ιδιαίτερες και εικαστικές!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2016 10:41 am

olomelia έγραψε:
Ματέο, ωραίες κυψέλες έβαψες!
Πολύ ιδιαίτερες και εικαστικές!

Καλημερα, σε ευχαριστω φιλε. Γι' αυτο μαρεσουν οι ξυλινες κυψελες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2016 10:56 am

Εγώ αναγκάστηκα να βάλω ορόφους αν και φοβάμαι πως είναι νωρίς αφού βρήκα βασιλοκέλια σμηνουργίας.
Και όπου να ναι ανοίγει και το πορτοκάλι...,

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.][/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2016 8:32 pm

Την ίδια εικόνα είδα στην πορτοκαλιά στην Ηγουμενίτσα σε καμια βδομάδα νομίζω σκαει το ανθος της .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2016 11:16 pm

Τελικα μαλλον νωρις εβαλα οροφο. Αν και ειχα δει προγνωση καιρου δεν περιμενα να βρεχει τοσο και να κανει κρυο εδω στη θεσσαλια.
Αλλα τωρα τα εβαλα!!!! htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2016 11:53 pm

Themis έγραψε:
Εγώ αναγκάστηκα να βάλω ορόφους αν και φοβάμαι πως είναι νωρίς αφού βρήκα βασιλοκέλια σμηνουργίας.

Δεν κατάλαβα τί εννοείς skeftome
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2016 9:38 am

cyber2li έγραψε:
Themis έγραψε:
Εγώ αναγκάστηκα να βάλω ορόφους αν και φοβάμαι πως είναι νωρίς αφού βρήκα βασιλοκέλια σμηνουργίας.

Δεν κατάλαβα τί εννοείς skeftome

Σε ένα από τα μελίσσια χάλασα κελιά σμηνουργίας.
Γι αυτό έβαλα τους ορόφους αν και φοβόμουν πως είναι νωρίς λόγω καιρού.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cyber2li
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
cyber2li


Αριθμός μηνυμάτων : 317

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2016 4:47 pm

Themis έγραψε:
cyber2li έγραψε:
Themis έγραψε:
Εγώ αναγκάστηκα να βάλω ορόφους αν και φοβάμαι πως είναι νωρίς αφού βρήκα βασιλοκέλια σμηνουργίας.

Δεν κατάλαβα τί εννοείς skeftome

Σε ένα από τα μελίσσια χάλασα κελιά σμηνουργίας.
Γι αυτό έβαλα τους ορόφους αν και φοβόμουν πως είναι νωρίς λόγω καιρού.

Τώρα μάλιστα. Εφόσον το μελίσσι καλύπτει πλήρως πλαίσια , όσα και να είναι, και η Βασίλισσα γεννάει εντατικά μην το φοβάσαι. Προσοχή μην πεινάσει.
Θεωρώ οτι δεν θα κάνει τόσο κρύο και για πολύ καιρό που να τους κάνει ζημιά. Τουναντίον υπάρχει το πρόβλημα του υπερπληθυσμού , που αντιμετώπισες, και κατ'επέκταση με την σμηνουργία. Πόσο μάλλον που με τις βροχές μπορεί να μείνει όλο το σμήνος μέσα για αρκετό καιρό. Θέλει χώρο...
Αυτά που γράφω βέβαια νομίζω δεν ισχύουν για την Βόρεια Ελλάδα ή πολύ ορεινές περιοχές.
Πάντα πρέπει να ξέρουμε καλά την περιοχή μας στη φυτολογία κ το μικροκλίμα της.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 3:04 pm

Σημερα δεν εχει Video..  ba pote

εχει ομως μια ενημερωση προς ολους..   study

Παιδια .. δειτε αν τα μελισσακια σας εχουν ΤΡΟΦΕΣ !!!
σημερα εκανα εναν βιαστικο ελεγχο , μονο για τροφες , μιας και εχει αρκετο κρυο ακομη και διαπιστωσα οτι

ΟΛΑ τα μελισσακια τις ξεκοκαλισαν τις τροφες.  mam

Τοσο καθαρα σακουλακια δεν εχω ξαναβγαλει απο την κυψελη !!!  lol!

Και να φανταστειτε οτι η δικιλη ειχε μπει ακριβως πριν τις κλεισει ο καιρος μεσα.

Δεν ξερω τι καιρο εχετε ή θα εχετε αλλα προσοχη στις τροφες.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
xunilz
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 7:15 pm

Κυριακή πάω για τροφές και φουλ ορόφους εγώ γιατι θα γίνει της σμηνουργίας το τσιμπριτσι αν δεν τα ανεβάσω και δείχνει απο σ/κ φτίαχνει ο καιρός . Απο τροφές καλα δεν το συζητάω δεν έχει μείνει δείγμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Μαρ 17, 2016 9:21 pm

Βάζω 500ml σιρόπι με θυμόλη σε μπουκαλάκι και το 15άρι το παίρνει σε 2 μέρες. Επίσης σε μελίσσι που δεν ανέβασα γόνο τα 3 πλαίσια πάνω είναι ερημωμένα και κάτω έχει 8 ίσως και 9 γόνο. Σήμερα ανέβασα και σε αυτό 2 γόνο. Ήταν έτσι στάσιμο πάνω από μια βδομάδα. Σε άλλο μελίσσι που ανέβασα γόνο την επόμενη είχε ανέβει η βασίλισσα και τώρα χτίζουν. Τη θυμόλη και το σιρόπι 1:1 για πόσες μέρες να τα συνεχίσω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giannisae86
Μέλος
Μέλος
giannisae86


Αριθμός μηνυμάτων : 52

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 19, 2016 1:05 pm

ανεβασα σημερα οροφο στο δευτερο απ τα 3 μελισσακια μου.στο πρωτο ειχα ανεβασει πριν 15 μερες περιπου και σημερα που το ειδα χτιζουν και διπλα στο γονο σιγα σιγα.απο εβδομαδα σιροπακι μιασ και ανεβαινουν οι θερμοκρασιες.παντως απο τροφες εχουν κανα κιλο ακομα 2.5 που ειχα βαλει πριν ενα μηνα.δουλευει και η κουμαρια ,παντως απο γυρες φουλ φορτομενες ερχονται.καλη ανοιξη να εχουμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 19, 2016 8:56 pm

Πριν 14 μερες, ειχα ανεβασει οροφο, 10 πλαισια απο τα οποια δυο με σφραγισμενο γονο.
Μαλλον κακως το εκανα.Δεν επρεπε να ανεβασω γονο.
Τελικα ισως δεν επρεπε ουτε οροφο να βαλω γιατι ο καιρος τουλαχιστον τις τελευταιες μερες ηταν χαλια, κρυο και κυριως βροχη.
Σημερα ειδα σε ενα 2οροφο οτι τα δυο πλαισια φραγισμενο γονο που ειχα βαλει στον οροφο στις θεσεις 5 και 6 ηταν εκει..!!!!
Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε.
Μηπως δεν ξεσφραγιστηκε καθολου ο γονος;
Ειναι δυνατον;14 μερες περασαν.
Καμμια ιδεα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stratos
Μέλος
Μέλος
stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 126

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 19, 2016 9:06 pm

Άνοιξε 2-3 κελάκια να δεις μήπως πάγωσε . Τα πλαίσια τα πατούσαν μελισσούλες ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gio
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 105

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 19, 2016 9:11 pm

Δεν το σκεφτηκα να ανοιξω μερικα.
Ναι τα πατουσαν οι μελισσες...και αρκετες μαλιστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stratos
Μέλος
Μέλος
stratos


Αριθμός μηνυμάτων : 126

Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προσθήκη ορόφου.   Προσθήκη ορόφου. - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 19, 2016 9:29 pm

Η  queen που ήταν ? Μήπως τα γέννησε και τα ξανά σφράγισαν ? 
Αν ο γόνος βγήκε σε 2-3 μέρες είχε χρόνο .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Προσθήκη ορόφου.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Προσθήκη ορόφου.
» προσθηκη οροφου
» Προσθήκη ορόφου η κόψιμο παραφυάδας;
» Τοποθέτηση Ορόφου
» Προσθήκη τελάρου.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικοί Χειρισμοί-
Μετάβαση σε: