Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 θεραπεία με probee41

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
SCJohn
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

θεραπεία με probee41 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θεραπεία με probee41   θεραπεία με probee41 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2015 6:14 pm

Καλησπέρα. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το probee41 για βαρρόα; Εντυπώσεις; Είναι βιολογικό (βιταμίνες μόνο) και μου το σύστησε μελισσοκόμος. Εφαρμόζεται πάνω στις μέλισσες με σπρέι, όπου έχει βαρρόα και δεν αφήνει κάτι στο μέλι. Το αγόρασα και το χρησιμοποίησα το καλοκαίρι. Είδα σήμερα ότι μια κυψέλη μου, από τις 4 δυνατές που έχω εν όψει ξεχειμωνιάσματος, είχε κάμποση βαρρόα και ψέκασα πάλι. Μπορείς βέβαια να το χρησιμοποιείς όλο το χρόνο. Το θέμα είναι πόσο αποτελεσματικό είναι...Όπως και να χει, όταν ξεγονιάσω, θα κάνω οξαλικό όπως και πέρυσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

θεραπεία με probee41 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θεραπεία με probee41   θεραπεία με probee41 Icon_minitimeΚυρ Οκτ 25, 2015 8:51 pm

το καλοκαίρι αν δεν κάνεις επαναλήψεις ώστε να καλύψεις όλο τον κύκλο του βαρρόα,δεν μπορείς να έχει επιτυχία.Ίσως αν δεν είχες καθόλου γόνο θα φαινόταν ξεκάθαρα αν υπάρχει αποτελεσματικότητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
θεραπεία με probee41
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Probee41
» ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΧΝΗ!!
» σουσούρα και θεραπεία?
» Θεραπεια της Ασκοσφαίρωση ή κιμωλίαση
» Θεραπεια βαρροα και τρυγος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Ασθένειες, εχθροί και άλλα κακά-
Μετάβαση σε: