Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Καινουρια κ απειρη!

Πήγαινε κάτω 
+4
NikTheGreek
nickbeni
Themis
melist
8 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melist
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 32

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 2:34 pm

Καλησπερα! Ο πατερας μου ειχε χρονια μελισσες αλλα εφυγε απο κοντα μας πριν 4 χρονια. Ανελαβε λοιπον τις μελισσες ο θειος μου γιατι κανεις απο την οικογενεια δεν ηταν σε θεση. Απο 168 που ελαβε, τις εφτασε 30. Ε, αποφασισα κ εγω να τις αναλαβω κ οτι καταφερω...

Τις εχω 1 χρονο και με συμβουλες του κουμπαρου μου που ο ιδιος εχει μελισσες κ με καποιες γνωσεις της μανας μου, καταφεραμε κ τις σωσαμε. Δε πηρα μελισσες, κατσαριδες πηρα! 30 ταφους. Ο σκοπος λοιπον ηταν να της κανω να ζησουν. Οχι μονο ζησανε, οι 25, βγαλαμε κ μελι! Δεν το περιμενε κανεις! Ολοι με ειχαν αποπαρει επειδη ειμαι γυναικα. Το εβαλα κ εγω πεισμα κ να 'μαι! Smile

Δεν εχω σκοπο να τις αυξησω. Μεχρι 30 μπορω να τις παλεψω. Παραπανω δε νομιζω. Χρειαζονται πολυ χρονο κ ενασχοληση κ οι υποχρεωσεις που με ακολουθουν δε με αφηνουν για παραπανω.

Τις αγαπω τις μελισσες. Μικροβιο του μπαμπα μου μαλλον...

Παρακολουθω το φορουμ κ δεν ξερω τι να πρωτοδιαβασω! Τοσες πληροφοριες! Πελαγωσα λιγο αλλα θα τη βρω την ακρη! Εχετε να διαβασετε απο μενα πολλες ερωτησεις και πολλες θα ειναι κ ανοητες (αρχαρια βλεπετε), οποτε σας θελω υπομονετικους! Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Themis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Themis


Αριθμός μηνυμάτων : 335

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 2:43 pm

Μπράβο για το κέφι σου και καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nickbeni
Μέλος
Μέλος
nickbeni


Αριθμός μηνυμάτων : 56

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: καλως ηρθες μελιστ   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 4:39 pm

καλως ηρθες σου ευχομαι τα καλυτερα, και να συνεχισεις το εργο του μπαμπα σου!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 5:34 pm

kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melist
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 32

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 6:19 pm

Σας ευχαριστω πολυ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 7:33 pm

ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπραβο απο εμενα.
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ καλως ορισες.
Μην ακους κανενα κανε οτι λεει η καρδια σου.Ειμαι σιγουρος οτι ο πατερας σου σε καμαρωνει.
Για να μην πελαγωνεις για αρχη διαβασε μονο οτι σε ενδιαφερει αμεσα.
Ψαξε μηπως γινετε και κανενα σεμιναριο στα πανεμορφα Χανια.Πολλα  μελη μας που μενουν Ηρακλειο και Ρεθυμνο ειναι εμπειρα και ενεργα θα  εχεις οποια βοηθεια θελεις.
Κρατα γερα!!!!
kalos irthes kalos irthes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΤετ Σεπ 09, 2015 8:53 pm

melist καλησπέρα και από εμένα. Χαίρομαι να βλέπω γυναίκες να μπαίνουν στο forum γιατί αντιμετοπίζουν τη μελισσοκομία με διαφορετική οπτική. Οπότε πάντα μου αρέσει να ακούσω τη γυναικεία άποψη. Άλλωστε μέσα στην κυψέλη τα περισσότερα είναι... γυναικεία υπόθεση!
Στα Χανιά υπάρχουν αρκετοί συμφορουμίτες με εξαιρετικές γνώσεις. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων έρχομαι στα Χανιά κάθε 2 εβδομάδες. Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10, 2015 12:33 am

Καλώς τα παιδιά. Καλώς όρισες και μπράβο όχι τόσο για την ενασχόληση όσο για την επιμονή και την υπομονή που θα σου χρειαστεί.

Ένα πράγμα έχω καταλάβει για τους μελισσοκόμους όσο είμαι κι εγώ. Είναι ταπεινός κλάδος, δεν είναι ξερόλες. Ξέρεις κάτι, το λες. Δεν ξέρεις ρωτάς. Απλό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melist
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 32

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΠεμ Σεπ 10, 2015 10:41 pm

Τι θερμο καλωσορισμα ειναι αυτο! Σας ευχαριστω ολους!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
IONAS21
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 4

Καινουρια κ απειρη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Καινουρια κ απειρη!   Καινουρια κ απειρη! Icon_minitimeΠαρ Νοε 18, 2016 3:54 pm

ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ !!!


oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Καινουρια κ απειρη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» καινουρια μελισσια!
» καινουρια βασιλισσα σε κλουβι
» τοποθέτηση καινούρια βασίλισσα
» καινούρια βασίλισσα , κηφηνοκελιά ο πρώτος γόνος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: