Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721

Πήγαινε κάτω 
+5
monarchis
toadstul
av
pnikolas
beezna
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 12:35 pm

Σήμερα ίσως είναι η δεύτερη χειρότερη ημέρα της ζωής μου μετά από τον θάνατο της μητέρας μου πριν από έξη μήνες.
Μου κλέψανε 5 μελισσάκια τα μοναδικά που είχα με αριθμό EL-54-721. Αυτά είναι ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 1tmnig
Ο αριθμός τους είναι χαραγμένος καθώς και σε μερικά τελάρα. Η τοποθεσία στην οποία τα είχα ήταν κοντά στο χωριό Πρόχωμα δίπλα στον Αξιό.
Μπορώ να προσφέρω 100 ευρώ, σε όποιον ξέρει κάτι (αυτά είναι που είχα μαζέψει για να τους βάλω καινούρια τελάρα και κεριά), γιατί τα μελισσάκια είχαν τεράστια αξία για μένα καθώς η μητέρα μου με βοήθησε να τα αποκτήσω. Σας ευχαριστώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 1:27 pm

Αχ ρε ***πιπέρι*** αχ. Να θέλω να σε βοηθήσω και να μην μπορώ...
Τι να πω ρε. Τι κουλτούρα είναι αυτή κουβαλάει μερικός κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pnikolas
Μέλος
Μέλος
pnikolas


Αριθμός μηνυμάτων : 186

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 1:27 pm

Καμιά ιδέα για το ποιός? που? προς τα που πήγε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 2:37 pm

Το μόνο που ξέρω σαν πληροφορία είναι ότι τα μελισσάκια είτε τα κλέψανε μέρα είτε τα έχει βάλει αυτό που τα έκλεψε σε ακτίνα 3 χιλιομέτρων γιατί όταν πήγα στο σημείο που τα είχα είχε αρκετές μέλισσες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
av
Μέλος
Μέλος
av


Αριθμός μηνυμάτων : 68

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 6:57 pm

κριμα φιλε μου γιατι τα ειχες και πολυ ωραια περιποιημενα. ελπιζω να τα βρεις.
βαλτα και στο αρχειο κλεμμενων κυψελων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toadstul
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 82

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 7:00 pm

Λυπάμαι πολύ!!!!
Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω!!
Πάντως για να ξέρει ο κόσμος που θέλει να έρθει προς το Πρόχωμα και γενικά γύρο από την περιοχή τον Κουφαλιων...!!! υπάρχει φοβερό πρόβλημα και την άνοιξη όταν οι μελισσοκόμοι πάνε τα μελίσσια τους στον Αξιο για της Ιτιές αλλά και τώρα το φθινόπωρο που ο κόσμος τα φέρνει στα χωριά του Προχώματος, Ν.Αγιονερι, Π.Αγιονερι, Ανθοφυτο, κ.τ.λ. για πολυκομπο και αγριοσουσαμια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 7:23 pm

av έγραψε:
κριμα φιλε μου γιατι τα ειχες και πολυ ωραια περιποιημενα. ελπιζω να τα βρεις.
βαλτα και στο αρχειο κλεμμενων κυψελων

Λυπάμαι πολύ, σου εύχομαι τα τα βρείς τάχυστα. Μπορείς να τα δηλώσεις στην κλεμμένη κυψέλη όπως ανέφερε ο av.

http://klemmenikipseli.blogspot.gr


Έχει επεξεργασθεί από τον/την monarchis στις Παρ Σεπ 04, 2015 8:40 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 03, 2015 10:10 pm

Σας ευχαριστώ παιδιά αύριο θα πάω και στη αστυνομία
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 12:58 am

Σήμερα παιδιά είναι μία από τις καλύτερες ημέρες μου.
ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΑΚΙΑ ΤΑ ΒΡΗΚΑ!!
ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NikTheGreek
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NikTheGreek


Αριθμός μηνυμάτων : 336

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 1:02 am

Αν δεν ειναι αυτο ...ενδιαφερον...τοτε ποιο ειναι ???

ΜΠΡΑΒΟ !!!!

περιμενουμε νεοτερα !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 1:27 am

Μπράβο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BillBee
Μέλος
Μέλος
BillBee


Αριθμός μηνυμάτων : 52

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 8:53 am

Καλημέρα και συγχαρητήρια, περιμένουμε λεπτομέρειες. cheers

πριν στα κλέψουν είχες κάποιο σύστημα παρακολούθησης;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 11:53 am

Την Πέμπτη και αφού συνήλθα κάπως παίρνω τον μελισσοκομικό σύλλογο θεσ/νίκης και τους αναφέρω το γεγονός. Την Παρασκευή και αφού έχω γυρίσει από την αστυνομία μου έρχεται μήνυμα στο κινητό για τα μελισσάκια μου. Εκεί που πήγα να ριμαδοφάω για μεσημεριανό χτυπάει το κινητό.
Ο Σάββας είμαι μου λέει,συνάδερφος, νομίζω πώς είδα τα μελίσσια σου δυο χωριά ποιο πέρα από εκεί που τα είχες. Κάθομαι και γράφω οδηγίες για το πώς θα πάω.Σε 20 λεπτά ήμουν στο σημείο (στην κυριολεξία πετούσα).
Οι κυρίες μου ήταν εκεί και με περίμεναν.
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον μελ/μικο σύλλογο και ιδιαίτερα τον κύριο Παππά, τον κύριο Σάββα που με το ενδιαφέρον του, όπως θα πρέπει να έχουμε όλοι μας όταν βλέπουμε ύποπτες κυψέλες, με πήρε αμέσως τηλέφωνο.
Από σήμερα επεξεργάζομαι το ζήτημα της ασφάλειας, οποιαδήποτε ιδέα έχετε μπορείτε να την καταθέσετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΣαβ Σεπ 05, 2015 5:29 pm

Καλησπερα.
Πρώτα από όλα εύχομαι να είσαι πάντα τυχερός όπως τώρα.
Μια ερώτηση.
Εκεί που ήταν,ποιος τα πηγε;έμαθες;
Ήταν κανονικά τοποθετημένα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721   ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721 Icon_minitimeΔευ Σεπ 07, 2015 11:01 pm

Μπράβο φίλε! Για λέγε, πώς έφτασαν εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κλοπή κυψελων
» Κλοπή Κυψελών στη Βαρυμπόμπη
» Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149
» Αλλη μια Κλοπή μελισσιών EL 54-229 στα Γιαννιτσά
» Κλοπη μελισσιων - Βασιλικά κτήματα Αττική

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: