Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τσιμπιμα στο ματι

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
johnnh47
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 49

Τσιμπιμα στο ματι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τσιμπιμα στο ματι   Τσιμπιμα στο ματι Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 8:23 am

Ε χτες πήγα να βοηθήσω ένα φίλο μελισσοκόμο που έχει 150 μελισσια
κουραστήκαμε αλλα ειχαι πλακα .
μας φαγανε μια ρουφιάνα μου την έκατσε διπλά στο μάτι
και μιαζω σαν τον φραγκεσταιν απο το πρήξιμο ξερή κανίς κάνα τρόπω
να ξεπριστη ;Αυριο πρεπη να παο σε καινουργια δουλεία μην
τους τρομάξω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasc
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

Τσιμπιμα στο ματι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τσιμπιμα στο ματι   Τσιμπιμα στο ματι Icon_minitimeΚυρ Απρ 18, 2010 6:48 pm

οτι και να σου πουνε θα ειναι ψεμα...ειναι στανταρ αυτο που θα ακολουθησει.θα εισαι πρισμενος για 3 μερες τουλαχιστον και μετα θα φευγει γρηγορα.οτι φαρμακο και να παρεις οσες κορτιζονες και να σου κανουν αυτο δεν αλλαζει και το ξερω καλα.υπομονη λοιπον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Τσιμπιμα στο ματι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τσιμπιμα στο ματι   Τσιμπιμα στο ματι Icon_minitimeΔευ Απρ 19, 2010 10:37 am

...δεν ξέρω αν το τσίμπιμα δεν υποχωρεί με φάρμακα, αλλά τα πρακτικ'ά που κάναμε πάντα ήταν τρίψιμο με φύλλα βασιλικού (λέτε το πρίξιμο να περίσευε με το τρίψιμο;;; lol! ) ή αλλιώς βάζαμε λάσπη.

Μην με ρωτήσετε αν έπιανε το "φάρμακο", κι εγώ κι ο αδερφός μου δεν πριζόμαστε και πολύ απο τα τσιμπίματα! Είμαστε από τους λίγους τυχερούς που δεν μας επηρεάζει πολύ το τσίμπιμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τσιμπιμα στο ματι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αλλεργια στις μελισσες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: