Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 τρύπα σε ξύλινο πάτο

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
titoolos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 12:43 am

καλησπέρα έχω πάρει εδώ και μία εβδομάδα τις πρώτες μου 4 κυψέλες, ξύλινες με σταθερό πάτο επειδή φοβάμαι για αρχή μην γίνει καμιά στραβή μέσα στο αυτοκίνητο κατά τη μεταφορά.

θα ήθελα να ρωτήσω να κάνω τρύπα στον σταθερό πάτο για καλύτερο αερισμό?
η να τα αφήσω όπως είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 7:56 am

Καλημέρα, άστα όπως είναι απλά να έχεις ανοιχτά τα παράθυρα.
Χαιρετίσματα στο όμορφο Μοσχάτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
av
Μέλος
Μέλος
av


Αριθμός μηνυμάτων : 68

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 8:09 pm

αστα οπως ειναι
εγω κατα την μεταφορα ψεκαζω τους αεραγογους με νερο πριν τα φορτωσω και μετα που τα ξεφορτωνω, επισης η μηχανη αναμενει πριν το φορτωμα και την σβηνω ενω εχω τελειωσει το ξεφορτωμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
titoolos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 9:06 pm

ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. αλλά υπάρχει κάποιος λόγος για το ότι αφήνεις αναμμένη την μηχανή κατά το φόρτωμα και το ξεφόρτωμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolasfrag
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 26

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 9:41 pm

Με λιγα λογια κραταει σε αρμονια το μελισσι γτ δν αλλαζουν οι κραδασμοι του αυτοκινητου αναψε σβησε τον κινητηρα, και "παιρνουν ρυθμο" ας πουμε με το δουλεμα που ακουν. Ας με διορθωσουν οι γεροντες ομως αν εχω λαθος καπου. htipieme
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΜπαμπηςΚαστορια
Μέλος
Μέλος
ΜπαμπηςΚαστορια


Αριθμός μηνυμάτων : 119

τρύπα σε ξύλινο πάτο Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: τρύπα σε ξύλινο πάτο   τρύπα σε ξύλινο πάτο Icon_minitimeΠαρ Μαρ 13, 2015 9:42 pm

Αναλογα την εποχη του χρονου και την αποσταση που θα διανυσεις.


υ.γ εγω οταν μεταφέρω μεσα στο αυτοκινητο φοράω και μια μασκουλα για καθε ενδεχομενο......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
τρύπα σε ξύλινο πάτο
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ξεχειμώνιασμα με ανοιχτό πατο
» Μελίσσι σε δέντρο
» βαση ξυλινησ κυψελησ με οροφο ξυλινο
» ερωτηση για πατο...
» τοποθετηση κυψελης με διατρητο πατο.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: