Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Mactas
Μέλος
Μέλος
Mactas


Αριθμός μηνυμάτων : 98

Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες   Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 08, 2015 9:20 pm

Φίλοι μου σημερα πήρα την πρωτη μου δυοροφη πλαστική κυψέλη της ANEL για να προετοιμάζομαι σιγα σιγα για την άνοιξη που θα θα παρω τα πρώτα μου μελισσακια. Η ερώτηση μου ειναι τι βίδες και παξιμάδια πρεπει να παρω για να βιδώσω τους συνδετηρες πανω στην κυψέλη. Πρεπει πρώτα να τρυπησω με τρυπάνι ή θα βιδώσω κατευθείαν πανω στο πλαστικό;
Έψαχνα αλλα δε βρήκα κατι σχετικό εδω στο forum. Οποίος μπορει ας δώσει τα φώτα του.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες   Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Icon_minitimeΠαρ Ιαν 09, 2015 9:26 am

Καλημέρα φίλε, πρώτα κάνεις τρύπα με το δράπανο και έπειτα περνάς βίδα με σπείρωμα και από μέσα παξιμάδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mactas
Μέλος
Μέλος
Mactas


Αριθμός μηνυμάτων : 98

Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες   Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Icon_minitimeΠαρ Ιαν 09, 2015 9:30 am

Throubee έγραψε:
Καλημέρα φίλε, πρώτα κάνεις τρύπα με το δράπανο και έπειτα περνάς βίδα με σπείρωμα και από μέσα παξιμάδι.

Καλημέρα φίλε μου κι ευχαριστώ για τη βοήθεια. Μήπως ξέρεις τι βίδες πρέπει να παρω; εννοώ μήκος και πάχος?  Το ίδιο κάνω και  για τον πάτο και το καπάκι ή εκεί βιδωνω μόνο στο πλαστικό χωρίς παξιμαδι?
Ευχαριστώ και πάλι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες   Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2015 6:42 pm

Φίλε Mactas καλησπέρα, επειδή δεν έχω πλαστικές δε μπορώ να σου δώσω διαστάσεις, τη βίδα με το παξιμάδι την είχα δει σε κάποιες διαφημιστικές.
Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον κατασκευαστή με ένα τηλεφωνο στα κεντρικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mactas
Μέλος
Μέλος
Mactas


Αριθμός μηνυμάτων : 98

Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες   Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες Icon_minitimeΚυρ Ιαν 11, 2015 9:03 pm

Throubee έγραψε:
Φίλε Mactas καλησπέρα, επειδή δεν έχω πλαστικές δε μπορώ να σου δώσω διαστάσεις, τη βίδα με το παξιμάδι την είχα δει σε κάποιες διαφημιστικές.
Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να ρωτήσεις τον κατασκευαστή με ένα τηλεφωνο στα κεντρικά.

Σωστός, αυτο θα κανω φιλε Throubee. Αύριο κιόλας θα παρω τηλ να ρωτήσω. Ευχαριστώ πολυ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι βίδες βάζουμε στους συνδετηρες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ποτε βαζουμε το πλαισιο;
» Ποτε βαζουμε παγιδες προπολις
» πωσ βαζουμε αγονιμοποιητη βασιλισσα σε κυψελιδιο συζευξησ?
» συνδετηρες κυψελων - μεταφορα
» Συρμάτωμα πλαισίων - Συνδετήρες - έρευνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: