Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pasxos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 20

Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149   Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Icon_minitimeΣαβ Νοε 29, 2014 3:28 pm

Χθες το βραδυ 28 Νοε 14 μου εκλεψαν απο την περιοχη της Ν.Κρηνης Καλαμαριας οπου εχω τα μελίσια μου 2 κυψελες (1 κιτρινη και μια σιελ).Δεν θυμαμαι αν ηταν πυροσφραγισμένες.Αν ήταν ειναι L58/149.Μου κάνει εντύπωση που έκλεωαν τις 2 και άφησαν αναμεσα την πυροσφραγισμένη! Λυπήθηκα πάρα πολύ.ΚΑΤΩ ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
queen
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
queen


Αριθμός μηνυμάτων : 370

Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149   Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Icon_minitimeΣαβ Νοε 29, 2014 5:06 pm

Ευχομαι ολοψυχα να τις βρεις οπως τις ειχες κ οι ενοχοι να κανουν λαθη που θα τους οδηγησουν στη δικαιοσυνη... εχουν αναφερθει κ εδω τετοια περιστατικα δυστυχως...

Αν ομως δε τις ειχες πυροσφραγισει αυτος ηταν ο λογος που τους εκανε να απλωσουν τα ξερα τους... υπηρχε καποιο διακριτικο τουλαχιστον στις κυψελες σου?? Κατι που μονο εσυ γνωριζεις την υπαρξη του... καποιο σημαδι πχ...

Μακαρι να τις βρεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
2nios
Μέλος
Μέλος
2nios


Αριθμός μηνυμάτων : 61

Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149   Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Icon_minitimeΣαβ Νοε 29, 2014 10:29 pm

Θα συμφωνήσω με την queen. Αν τις είδαν χωρίς πυροσφραγίδες τους ήρθε πολύ βολικό. Να σκεφτείς ότι με πυροσφραγίδες κλέβουν. Δεν έχω μεγάλη μελισσοκομική σταδιοδρομία και δεν γνωρίζω αν έκλεβαν πριν 20 ή 30 χρόνια αλλά τωρινή κατάσταση έχει γίνει εφιάλτης.  
 
Πάντως σου εύχομαι να τις βρεις το συντομότερο και όπως ήταν Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pasxos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 20

Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κλοπη κυψελων στην καλαμαρια   Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149 Icon_minitimeΣαβ Νοε 29, 2014 10:47 pm

σας ευχαριστω πολυ παιδια δυστυχως δεν θημαμαι αν ηταν πυροσφραγισμενες οι συγκεκριμενες εχουν ομως ενα πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο οι κινητοι πατοι ειναι κολημενοι χωρις κλειδια και ξεχωριζουν παρα πολυ απο το πατομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Κλοπή κυψελων στην Καλαμαρια Θεσσαλονικης ΕL 58-149
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Κλοπη μελισσιων Πανόραμα Θεσσαλονίκης EL 54-670
» Κλοπή κυψελων
» Κλοπή Κυψελών στη Βαρυμπόμπη
» ΚΛΟΠΗ ΚΥΨΕΛΩΝ στο Πρόχωμα (δίπλα στον Αξιό) EL 54-721
» Αλλη μια Κλοπή μελισσιών EL 54-229 στα Γιαννιτσά

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: