Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Δήλωση Κυψελών

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
chris kil
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
chris kil


Αριθμός μηνυμάτων : 46

Δήλωση Κυψελών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δήλωση Κυψελών   Δήλωση Κυψελών Icon_minitimeΠαρ Μάης 30, 2014 12:37 pm

Έφτασα επιτέλους τα 35 μελίσσια και θέλω να τα δηλώσω... Ποιά είναι η διαδικασία για να κάνω την δήλωση? Επίσεις θέλω να βγάλω και για μελισσοκομικό όχημα αλλά μου είπαν οτι επειδή είμαι σαν κύριο επάγγελμα αγρότης δεν μπορώ να βγάλω μελισσοκομικό αλλά πρέπει να πάρω αγροτηκό και θα μου το κάνουν αγροτομελισσοκομικο... Έχει κανένας ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
thodoris981


Αριθμός μηνυμάτων : 651

Δήλωση Κυψελών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δήλωση Κυψελών   Δήλωση Κυψελών Icon_minitimeΠαρ Μάης 30, 2014 1:10 pm

Εχει μια γραφειοκρατια....
Πηγαινε πρωτα στη νομαρχια που ανήκεις(ως μόνιμος κάτοικος ανεξάρτητα που βρίσκονται τα μελισσια σου) στη διευθυνση αγροτικης πολιτικής αν θυμάμαι καλα...Εγω τα μελισσια τα έχω ηλεία και το βιβλιάριο Αθηνα.
Θα σου πουν λεπτομερειες.
Για να σε προετοιμασω το πιο σημαντικο είναι να δικαιολογήσεις τον αριθμό.(παραστατικά αγοράς κτλ.).
Υστερα σου δίνουν αριθμό βιβλιαρίου και πυροσφραγίζεις για να έρθει κάποιος να επιβεβαιώση την πυροσφράγιση και τον αριθμό.
Καλή τύχη φίλε μου.

Υ.Γ. Εδω έφτιαξες 35 μελισσια παιχνιδάκι θα σου φανεί.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
chris kil
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
chris kil


Αριθμός μηνυμάτων : 46

Δήλωση Κυψελών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δήλωση Κυψελών   Δήλωση Κυψελών Icon_minitimeΠαρ Μάης 30, 2014 1:27 pm

Οπότε έχει τρέξημο για καμιά βδομάδα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
psath
BeeForce
BeeForce
psath


Αριθμός μηνυμάτων : 1223

Δήλωση Κυψελών Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δήλωση Κυψελών   Δήλωση Κυψελών Icon_minitimeΠαρ Μάης 30, 2014 2:52 pm

Εγώ δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Πήγα στη νομαρχία και επιτόπου πήρα κωδικό. Μένει να έρθουν να τα επιβεβαιώσουν από κοντά και να βγάλω το βιβλιάριο. Βασικά εγώ τους έχω καθυστερήσει, όταν τηλεφωνήσω θα έρθουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δήλωση Κυψελών
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» δήλωση κυψελων στην εφορία Ε1 ως "μη κατ' επάγγελμα αγρότης"
» Ενεργοποιούνται τα προγράμματα μετακινούμενων μελισσοκόμων και αντικατάστασης κυψελών
» Δήλωση Μελισσιων
» Φορολογικη Δηλωση
» Δωρεάν ταχύρυθμο Σεμινάριο δήλωση συμμετοχής εώς 31/1/13

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: