Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
lingistis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
lingistis


Αριθμός μηνυμάτων : 957

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;   Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 5:05 pm

Η παραπάνω ερώτηση δεν είναι δική μου.
Σκόνταψα πάνω της πριν λίγο και ναι μου τράβηξε την προσοχή...

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;  skeftome

Το θέμα το παρουσιάζει η Greenpeace στην καλοστημένη σελίδα της "Σώστε τις μέλισσες" [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αφιερώστε λίγο χρόνο να την περιηγηθείτε και να δηλώστε ότι είστε φίλη-ος της μέλισσας υπογράφοντας την επιστολή προς τον κ. Υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων. Αν προσέξετε η χώρα μας είναι στην τελευταία θέση όσο αφορά την δραστηριοποίηση μας* … ας το ανατρέψουμε αυτό όλοι μαζί  sostos 

 melissoula


* στις 17.03.2014 μόλις 6315 υπογραφές
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikmak
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
nikmak


Αριθμός μηνυμάτων : 41

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;   Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Icon_minitimeΔευ Μαρ 17, 2014 5:46 pm

Ωραίος!
Πολύ καλή κίνηση.
Πρέπει να υπογράψουμε και να το διαδόσουμε όλοι.
Τουλάχιστον να ενημερωθεί ο κόσμος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Φωκης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 24

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;   Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 12:00 am

Φίλε μου καλε,ένταξη..βρήκα το χρόνο,έχοντας θέληση και ονειροπόλο ταπεραμέντο και ΝΑΙ υπέγραψα..τι είχα να χάσω;; Ε λοιπόν θα σου πω τι έχασα ήδη.. Έχασα περίπου 5 λεπτά...και όταν θα φτάσω με το καλό στα τελευταία μου,εκείνη την ύστατη ώρα,θα δίνω ότι έχω και δεν έχω για 5 παραπάνω λεπτά ζωής.. Με μπόλικη ηττοπάθεια λοιπόν και καθόλου ελπίδα για το μέλλον,ξέρω πλέον ότι θα γίνει αυτο που ήδη ειναι προγραμματισμένο να γίνει,εις το όνομα του κέρδους και με την βοήθεια των προδοτων που με κυβερνούν, πιόνια του κεφαλαίου και των πολυεθνικών που με απομυζουν.Γνωριζω το ότι σύντομα ούτε μελισσοκομία θα υπάρχει, ούτε αγροτιά και αργά η γρήγορα ούτε τα βασικά αγαθά για να ζήσουμε δεν θα μπορούμε να προμηθευτούμε..απλά θα βρίσκουμε διαθεσιμα αυτά τα εκφυλισμενα,που αυτοί με βία θέλουν να μας πασάρουν ..απλά ειναι η αρχή του τέλους και δυστυχώς θα τα προλάβω να τα ζήσω κ αυτά .. Προς το παρών είπα λίγο να γέλαςω και έβαλα Πρετεντέρη ..βλέπω και την Μπακογιάννη,που έχει καλεσμένη, να μιλά και κανά δυο ακόμα θραςηδειλα λαμόγια (παγκαλοι κτλ)και συνεχίζω να ζω βουβά και πεζοντας κιθάρα,ενώ αυτοί πιέζουν το ;?&·:&@"/:- #%^*** τους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikmak
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
nikmak


Αριθμός μηνυμάτων : 41

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;   Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 12:07 am

... κι άλλα 5 λεπτά που έχασες για να γράψεις αυτό το μήνυμα...
Δε σε βλέπω καλά... lol! 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Φωκης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 24

Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;   Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες; Icon_minitimeΤρι Μαρ 18, 2014 12:10 am

Και κάτι ψηλά  htipieme 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Τι θα συμβεί αν εξαφανιστούν οι μέλισσες;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πριν εξαφανιστούν οι μέλισσες
» Οι Μέλισσες...
» Δεν με θέλουν οι μέλισσες...
» Νεκρές μέλισσες
» Νεκρες μελισσες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομικό περιβάλλον :: Οι μέλισσες-
Μετάβαση σε: