Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος

Πήγαινε κάτω 
+12
ΣΠΥΡΕΤΟ
thoma.sbees
giorikas
niviuk
beesbikos
ΧΡΗΣΤΟΣ
Vasilis.
gmakhs
Γιώργος-Κόρινθος
newbee
ethnic69
matteus
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2015 11:40 am

matteus 316 δαγκωτο κ θα με θυμηθεις αμαξαρα.μακρια απο cdi mercedes κατω απο το 316 οπως 311 313.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2015 4:39 pm

Vasilis. έγραψε:
matteus 316 δαγκωτο κ θα με θυμηθεις αμαξαρα.μακρια απο cdi mercedes κατω απο το 316 οπως 311 313.

Vasilis εσυ εμεινες ευχαριστημενος απο το sprinter σου? Σου εβγαλε τιποτα προβληματα ?

Ακουω διαφορετικες γνωμες αλλοι λενε οτι ειναι γερα αυτοκινητα και αλλοι λενε οτι βγαζουν προβληματα και δεν υπαρχουν ανταλλακτικα η ειναι ακριβα.

Ποσα λιτρα θα καταναλωνει ? Μπορει να φτανει τα 11-12 λιτρα/100χμ.?? Αν ναι τοτε ειναι ασυμφορο γιατι τα πιο πολλα δρομολογια θα γινονται για τροφοδοσιες, επιθεωρησεις και για να δωσω πατωματα, τρυγησω.

Εχω μελισσοκομικη εδρα στην βορεια χαλκιδικη, δηλαδη ειμαι καπως στο κεντρο των περισσοτερων ανθοφοριων. Φετος θα εχω κοντα στα 60 μελισσια και ισως γινουν και παραπανω αν κοψω παραφυαδες. Μεχρι να φτασω τα 200 και να αποκτησω και πειρα για να κυνηγαω και πιο μακρια ανθοφοριες θα περασουν αρκετα χρονια.

Για να καταληξω μηπως θα ηταν προτιμοτερο να παρω ενα απλο 4χ4 (ας κανω 4 δρομολογια παραπανω) και αργοτερα οταν θα μπορω να βγαλω αδεια για μεγαλυτερο να κοιταξω για ενα φτηνο παλιο μοντελο 814 με το οποιο θα κανω μονο τα φορτωματα?

Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει αρκετα με το τι πρεπει να κανω. Προς το παρον δινω συνεχεια λεφτα για κουτια, τροφες και γενικα για να επεκτεινω τον βιο μου. Ενα αμαξι που θα μου βγαζει προβληματα και θα ζηταει συνεχεια πετρελαιο θα ειναι μπελας μεγαλος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2015 8:46 pm

Matteus όσο περισσότερο ψάχνεις χωρίς να ξέρεις τι τόσο πιο πολύ μπερδεύεσαι. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Ή παίρνεις ένα τύπου σπιντερ,311,312 κλπ το οποιο ειναι αποκλειστικού μελισσοκομικού ρόλου ή παίρνεις ένα 4Χ4 με ένα τρέιλορ πολλαπλού ρόλου. Και στις 2 περιπτώσεις τα κάυσιμα είναι περίπου τα ίδια (περισσότερο από 10λ/100). Λίγο πιο οικονομικά στην κατανάλωση έρχονται τα 2Χ4. Όλα αυτά αφορούν οχήματα 12-13 ετών περίπου (εκεί εστιάζες αν το κατάλαβα σωστά).
¨εχοντας στην κατοχή σου 60 μελίσσια και με προοπτικη αύξησης όχι άμεση θα πρότεινα ένα αγροτικό 1,5 καμπίνα με τρέιλερ μελισσοκομικό που θα μεταφέρεις 70-80 μονά μελίσσια ή τα μισά διπλά. Αν δε δεν διαθέτεις άλλο όχημα είναι η ιδανική λύση.
Εγώ έχω ένα διπλοκάμπινο με τρέιλερ και μετακινώ 65 μονά. Έχω και ένα corsa πετρέλαιο αγροτικό και μετακινούμαι με τα μισά καύσιμα όταν βολεύει και μέσα στην πόλη είναι γάτα. έχει και χώρο για κάποια λίγα πραγματάκια (έκανα και μικρό τρύγο 10-12 πατώματα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΠΥΡΕΤΟ
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
ΣΠΥΡΕΤΟ


Αριθμός μηνυμάτων : 230

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2015 11:35 pm

Προσοχή στο ωφέλιμο φορτίο να μην υπερβαίνει τα 1300... Συνήθως τα πιο πολλά έχουν παραπάνω ωφέλιμο scratch Εγώ από το Τ4 VW είμαι ευχαριστημένος 3 στρώσεις Χ 20 ,λόγω ύψους στα διόδια δεν βάζω πιο ψηλά , και ανεβαίνω άνετα ακόμη και σε χωματόδρομο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠεμ Ιαν 15, 2015 11:50 pm

το ωφέλιμο σε τι επηρεάζει?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 12:12 am

Αν ειναι πανω απο 1300 και δεν εισαι κατ'επαγγελμα αγροτης δεν μπορεις να βγαλεις αδεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 3:13 am

ΣΠΥΡΕΤΟ έγραψε:
Προσοχή στο ωφέλιμο φορτίο να μην υπερβαίνει τα 1300... Συνήθως τα πιο πολλά έχουν παραπάνω ωφέλιμο scratch  Εγώ από το Τ4 VW είμαι ευχαριστημένος  3 στρώσεις Χ 20 ,λόγω ύψους στα διόδια δεν βάζω πιο ψηλά , και ανεβαίνω άνετα ακόμη και σε χωματόδρομο.



Σωστα τα περισσοτερα ειναι λιγο παραπανω απο το οριο για 100-150 κιλα δλδ 1450 ωφελιμο. Βεβαια αρκετοι μαντραδες μου ειπανε οτι μπορουν να το κατεβασουν στα χαρτια και αν υπαρξει καποιο προβλημα οταν παω να βγαλω τα χαρτια θα θελουν λαδωμα. ( ο καθενας λεει τα δικα του εγω αυτο καταλαβα)

ΣΠΥΡΕΤΟ εσενα ποσα λιτρα σου καταναλωνει το Τ4 χονδρικα?? Με αυτο κανεις τα δρομολογια για επιθεωρησεις κτλπ ?

Οσοι ειναι κατοχοι τετοιων φορτηγων sprinter, transit κτλπ θα μπορουσαν να αναφερουν εδω τι καταναλωση εχουν?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 4:46 am

Εμένα Matteus δεν ειναι seider ειναι το πιο παλιό το 310.σχετικα με spider τα cd I δεν ειναι κ η καλύτερη επιλογή ειναι που θα πέσεις υπάρχουν περιπτώσεις πολύ καλών αυτοκινήτων κ ξερω εγω προσωπικά 2 περιπτώσεις η μια φίλου κ η άλλη γνωστό με 413cdi
Κ οι 2 στο επισκευές καπάκι ο πρώτος μια ο δεύτερος.ειχα ξαναγράψει πιο παλιά το 316 ειναι 5κυλινδρο αυτο το κάνει να βγαίνει μπροστά απο όλα τα αυτοκίνητα της κατηγορίας λόγο κυβικών(3000).πολυ δυνατό,αξιόπιστο γενικα καλη επιλογή.
Υπαρχουν κ τα Iveco τα daily που ειναι αμαξάρες αλλα στην Ελλάδα πάνε ψηλά πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 11:21 am

σχετικα με την καταναλωση ειναι καθαρα θεμα ποδιου σου.μπορεις να το φερεις οπου θες εσυ.μην σκεφτεσαι οτι δεν αξιζει ειναι λαθος.ενα τετοιο αμαξι θα σου λυσει τα χερια μιας κ ειναι all around θα τα κανεις ολα κ μεταφορες κ επιθεωρησεις. διοδια ΙΧ χαμηλα τελη 105ε φτηνη ασφαλιση.το τρειλερ αν εχεις σκοπο να φτιαξεις κ αλλα να το αποκλησεις κατα την δικια μου γνωμη.εγω σε τρελερ δεν εβαζα 60 δυοροφα μελισσια οτι κ να μου λεγαν.κ αντε στον δρομο μπαινει αν θες να μπεις σε κανενα χωραφι λιγο γερμα που λενε κ στο χωριο μου τι θα κανεις?σαν τα σκυλακια που τους χαιδευουν την κοιλιτσα κ τσουκ πεφτουν αναποδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 8:25 pm

Vasilis έχεις εμπειρία από τρέιλορ ή απλά κάνεις υποθέσεις?
Ή μήπως νομίζεις ότι σε φορτηγάκι με ωφέλιμο 1300 θα βάλλεις 60 διώροφα (3 σειρές σε υψος) που ζυγίζουν πλέον των 2 τόνων και θα ανεβοκατεβαίνεις σε βουνά και μάλιστα με γέρμα όπως χαρακτηριστικά λες
Ή νομίζεις ότι είναι οικονομικό να μετακινείσαι συνεχώς με το φορτηγάκι για ελέγχους
Εγώ απάντησα στον matteus σύμφωνα με το σκεπτικό του ως προς την ανάπτυξη του μελισσοκομείου του, ως προς το οικονομικότερο της κίνησης και βάζοντας και επιπλέον την προϋπόθεση ύπαρξης και δεύτερου αυτοκινήτου ή όχι
Επιπλέον έφερα παράδειγμα εμένα που χρησιμοποιώ τρέιλορ όχι αρκετά μεγάλο (1.30 Χ 2.50) και φορτώνω 30 διπλά και άλλα 10 στο αυτοκίνητο (διπλοκάμπινο) συνολικά 40 διπλά. Και έχεις ένα αυτοκίνητο για ασφάλειες,τέλη, συντηρήσεις κλπ αλλά και για όλες τις δουλειές και τις βόλτες και άν σου αρέσουν και τα χιόνια και αυτά τα βολεύεις αεράτα
και δεν έχεις τον περιορισμό του 1300 ωφέλιμο


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΠαρ Ιαν 16, 2015 9:12 pm

Οταν λες 3 σειρές σε ύψος τι εννοείς;3 σειρές 2οροφα;με ένα διπλό καμπινο καινούργιο αγροτικό εχεις την εντύπωση οτι θα καεί λιγότερα απο ένα sprider?τα Navara με τα 133 κ πάνω ποσο φέρνουν κατανάλωση φίλε;το ωφελείμο ειναι σχετικό όπως διάβασες κατεβάζουν το ωφέλιμο για να μπορούν να το πάρει ο καθένας.δηλαδη ένα 316 sprider με ωφέλιμο 1800 κιλά που το έχουν κατεβάσει στα 1200 κιλά θεωρείς πως δεν φορτώνεται;συγνώμη φίλε αλλα διαφωνώ εχω μπει σε σπριντερακι 412 με 60 διωροφα με πάνω απο 2500 τόνους ωφέλιμο κ ανέβαινε για βυτίνα με 4η.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17, 2015 7:47 am

Vasilis δεν αντιδικούμε απόψεις εκφράζουμε
διαπιστώνω όμως ότι δεν έχεις εμπειρία ούτε από το ένα ούτε από το άλλο
επιπλέον δεν διάβασες καλά τι προτείνω και γιατί
δεν είμαι αρνητικός στα τύπου σπρίντερ νομίζω ότι το έγραψα και πριν
την άποψη μου είπα στο συνάδελφο που ρώτησε σύμφωνα με αυτά που ρώτησε εκτιμώντας τις δυνατότητες του και την προοπτική του
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17, 2015 8:01 am

Φίλε Θωμά εχω εμπειρία κ απο τα 2.εχω φορτηγάκι μερσεντές με 4 μέτρα καρότσα το οποιο χωράει στρώση 30 μελίσσια.βαζω 50 διώροφα κ δεν μπορω να βάλω αλλα λόγω δύναμης του αυτοκινήτου.ο θείος μου που ξεκίνησα μελίσσια με αυτόν διαθέτει τρειλερ(οχι κανα τέρας)που χωράει 12 στρώση.το εχει 10 χρονια σε όλα αυτά τα χρονια δεν το ειδα ποτε να κουβαλάει 2 διώροφα.επισης στα 120 μελίσσια την άνοιξη όλο το εύρος των εργασιών τάισματα πατώματα θα απαιτεί να πηγαίνει στα μελίσσια ο φίλος με το τρέιλερ κοτσαρισμένο απο πίσω,που στην οδήγηση ειναι κ λίγο σπαστικό εδω που τα λεμε(οπισθεν).τελος κ φυσικά δεν αντιδικούμε συγνώμη αν φάνηκα επιθετικός γραπτός λόγος βλέπεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thoma.sbees
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 298

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17, 2015 4:31 pm

Αγαπητέ Βασίλη έχω τρέιλορ που χωρά 12 ανά στρώση και βάζω 24 διπλά και επιπλέον 8 μονά επάνω σε αυτά συν 12 διπλά στο αγροτικό. Είναι με φρένα τα έχω μεταφέρει στα έλατα (ξέρεις πως είναι) και σε χωματόδρομο χωρίς φόβο. Κατά τους ελέγχους τροφοδοσίες συμπλήρωση ορόφων κλπ δεν απαιτείται το τρέιλορ γιατί το αγροτικό έχει καρότα. Ωστόσο αν κάποιος έχει τη δυνατότητα να συντηρεί 2 αυτοκίνητα μπορεί να το κάνει. Ο φίλος όμως που ζήτησε την άποψη μας έβαλε κάποιους οικονομικούς περιορισμούς αλλά και μελλοντικής ανάπτυξης και σύμφωνα με αυτούς είπα τη γνώμη μου. Από εκεί και μετά ο καθένας αποφασίζει τι θέλει και τι μπορεί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Ιαν 17, 2015 6:02 pm

Ναι αλλα αν ο Mateus κάνει την δουλειά του τωρα με ένα τρέιλερ κ απλα κάνει 2 δρομολόγια,ετσι κ με τα 200 θα κάνει την δουλειά του με ένα sprider.εξαλλου ένα μεγάλο φορτηγό 814 ποσα μελίσσια θα παρει;θα ειναι με καμπίνα;αν ναι 48 στρώση θα ειναι χωρίς κάπου στα 60.ποτε δεν θα τον φτάνει ένα φορτηγο για οκά τα μελίσσια.για αυτο κατα την γνώμη μου θεώρησα σαν καλη επιλογή το sprider.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 25, 2015 12:44 am

Παιδια εγω ειμαι αναμεσα σε sprinter 412d kai 413cdi.Εχει κανεις αποψη για αυτα τα 2?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Ιαν 25, 2015 10:00 pm

Απο πλευρά αξιοπιστίας κ μόνο 412 δαγκωτό
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikosf13
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 222

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 12:23 am

Βασιλη το cdi ως προς τι θεωρειται αναξιοπιστο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vasilis.
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 332

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ Ιαν 26, 2015 12:37 am

Κοιτα φίλε υπαρχει μερίδα ανθρώπων που δεν εχει απολύτως κανένα πρόβλημα κ υπαρχουν κ άλλοι που έχουν.αν διαβάζεις 2 σελίδες πίσω θα δεις 2 προβλήματα που έχουν συναντήσει αυτοκίνητα που γνωρίζω.διαβαζε όλο το ποστ κ θα καταλάβεις κάποια πράγματα.ολα ειναι σχετικα αν ρωτάς την δικιά μου γνώμη οπως ειπα κ πριν 412
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 07, 2015 10:30 pm

Τελικα αγορασα ενα τουοτα 4χ4 με μονη καμπινα. cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 07, 2015 10:32 pm

Με 'γειά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΣαβ Μαρ 07, 2015 10:33 pm

Καλορίζικο - Καλοτάξιδο και καλές δουλειές! (Αν και ψηφίζω δαγκωτό ISUZU, ο καθένας με τα γούστα του!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pas-kala
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
pas-kala


Αριθμός μηνυμάτων : 35

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 08, 2015 12:06 pm

ανέβασε καμιά φωτογραφία και την τιμή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
matteus
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
matteus


Αριθμός μηνυμάτων : 831

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 08, 2015 6:00 pm

Ευχαριστω πολυ, να ειστε καλαEfharisto

Καλη μελισσοκομικη χρονια σε ολουςcheers


***Και τα isuzu ειναι εξισου ανταξια μην πω και καλυτερα! Δεν μπορουσα να βρω ελληνικο και εισαγωμενο δεν ηθελα με τιποτα γι'αυτο και πηρα το τουοτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος   Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος - Σελίδα 3 Icon_minitimeΚυρ Μαρ 08, 2015 11:49 pm

Καλά έκανες φίλε mateus μαζί σου, μακρυά από τα εισαγόμενα μεταχειρισμένα!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγορα Μελισσοκομικου οχηματος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Τύπος μελισσοκομικού αυτοκινήτου...
» Εργαλειοθήκη μεταφοράς μελισσοκομικού εξοπλισμού
» καθαρισμοσ μελισσοκομικου εξοπλισμου
» Δημιουργία Μελισσοκομικού Εργαστηρίου
» 1ο Συνέδριο Μελισσοκομικού Συλλόγου Σαρωνικού.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: