Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Διαχωρισμος παραφιαδες

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
thanasis1949
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 22

Διαχωρισμος      παραφιαδες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διαχωρισμος παραφιαδες   Διαχωρισμος      παραφιαδες Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 3:56 pm

Θαθελα την γνωμη σας η την εμπειρια σας σαν παλιοτεροι στο επαγκελμα. Χωρισα τα μελισσακια μου κατα την συμβουλη καπιου παλαιοτερου ,αφου εκανα 7 παριαφιαδες τις αφησα στην θεση της μαννας και πηρα τις μαννες κανα 30ρια μετρα μακρια. Σε 4 ημερες εκανα τον πρωτο μου ελεγχο ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ α.οτι οι παραφιαδες εκαναν ολες 10 με 15 βασιλοκυταρα και μεγαλη ηρεμια. β.οι μαννες ηταν ολες καλα δουλευαν ηρεμες ειχαν τον κοσμο τους, εαν ομως ειχαναληωθει οι πλυθυσμοι τους δεν ξερω. Αυτα εγιναν αρχες Αυγουστου μερι τωρα ειναι ολα καλα. Θελω να ξερω εανμπορω να συνεχισω με αυτον τον τροπο τις παραφυαδες .μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melicostas
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 98

Διαχωρισμος      παραφιαδες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχωρισμος παραφιαδες   Διαχωρισμος      παραφιαδες Icon_minitimeΔευ Νοε 11, 2013 6:18 pm

ολα κρινονται εκ του αποτελεσματος.δηλαδη αν οι παραφυαδες γινουν σωστα μελισσια την ανοιξη συνεχισε.φροντισε ομως να καταννοησεις σωστα οτι κανεις γιατι ολες οι μεθοδοι εχουν τα συν και τα πλυν τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Διαχωρισμος      παραφιαδες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχωρισμος παραφιαδες   Διαχωρισμος      παραφιαδες Icon_minitimeΤρι Νοε 12, 2013 9:47 am

Αυτη η μεθοδο που λες ειναι η μεθοδος του Μπεκα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanasis1949
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 22

Διαχωρισμος      παραφιαδες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχωρισμος παραφιαδες   Διαχωρισμος      παραφιαδες Icon_minitimeΤρι Νοε 12, 2013 3:24 pm

Φιλτατε δεν γνωριζω εαν ειναι η μεθοδος του ΜΠΕΚΑ.Εμενα μου την ειπε ενας μελισσοκομος μπορω να πω εμπειρος.queen 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Διαχωρισμος      παραφιαδες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαχωρισμος παραφιαδες   Διαχωρισμος      παραφιαδες Icon_minitimeΤετ Νοε 13, 2013 1:44 pm

Καλη φαινεται!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διαχωρισμος παραφιαδες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Βασίλισσες, Βασιλοτροφία & Παραφυάδες-
Μετάβαση σε: