Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kostasc
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 31, 2010 8:47 am

ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ,ΙΣΩΣ Η ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΛΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΦΥΣΗ.ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΘΙΖΑΝ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ ΑΝΘΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑΡΡΟΥΣΕΣ ΠΩΣ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ ΗΤΑΝ.ΤΑ ΜΥΡΜΙΓΚΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ.ΟΙ ΑΧΙΝΟΙ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΝ.Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ.ΦΥΤΑ ΑΠΩΣ ΤΟ ΘΥΜΑΡΙ Κ ΤΟ ΘΡΟΥΜΠΙ ΑΝΘΙΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΕΙΚΙ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.Η ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΕΙΝΑΙ 12 ΒΑΘΜΟΙ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΚΡΙΣΜΑ ΣΤΑ ΜΕΛΛΙΣΙΑ.ΤΙ ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙΤΙ ΓΙΑ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΕΝΙΣΧΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΛΙΣΣΟΣΦΑΙΡΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΤΡΥΓΗΣΑΜΕ ΤΕΛΗ ΝΟΕΜΒΡΗ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΜΑΡΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΡΠΑΣΤΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΣΦΡΑΖΙΣΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 5 ΑΠΟ ΤΑ 10 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ.ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 1 ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΒΓΑΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 300ΓΡ ΓΥΡΗ ΣΕ 10 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΜΕΛΙΣΣΙ.Η ΑΥΤΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΝ,Η ΕΓΩ Η ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pouk
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
pouk


Αριθμός μηνυμάτων : 29

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: η τρέλα του καιρού   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 31, 2010 5:04 pm

Αδελφέ μου όντως ο καιρός είναι τρελός ή καλύτερα τον τρελάναμε!!!
από κάπου νότια γράφεις! Που εδρεύεις συνάδελφε???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pouk
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
pouk


Αριθμός μηνυμάτων : 29

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 31, 2010 5:06 pm

Τώρα το είδα!!Μονεμβασιά!! Εγώ θα τα κατεβάσω κυνουρία με την πρώτη άνοιξη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΚυρ Ιαν 31, 2010 9:38 pm

Η σκεψη :
Μημπως τις μελισσες τις εμπνέει το τοπιο,η θεα , η εξοχη και εγω τις κραταω εντος των τειχων της πόλης Question Question Rolling Eyes
Και ο προβληματισμος:
Εγω ποτε θα παρω μελι Question Question Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasc
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 4:32 pm

χαχα ειναι πραγματι τρελο...γελαμε ολοι εδω κατω..προλαβαινουμε ως το 2012 που λενε διαφορα..παντως μεχρι τοτε θα προλαβω να φαω πολλα κιλα μελι σιγουρα..τρωω τουλαχιστον 2 κιλα το μηνα.(μολις σας αποκαλυψα και 1 βασικο λογο που αποφασησα να ασχολειθω με τη μελισσοκομια.)βεβαια σιγα σιγα ανακαλυπτω ολο και περισσοτερουσ λογουσ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 7:01 pm

Nτροπη ντροπη φατσα καρτα ακου..... τρωω 2 κιλα μελι τον μηνα
τσ τσ τσ . Και εγω εχω φαει μια σταγονα απο την πανω πλευρα του πλαισιου δεν το εκανα ζητημα.
Πλακα κανω Κωνσταντινε (και φτου φτου φτου )ευχομαι να βγαζεις πολυ μελι Smile Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MILIBEE στις Δευ Φεβ 01, 2010 10:28 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kostasc
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 9:24 pm

χαχα απο αθηνα εισαι?μηπως πουλας γυρη?αγοραζω απο κατ.βιολογικων προιοντων και εχω καποιες αμφιβολιες για την ποιοτητα τουσ.φετος θα επιχειρησω να φαω λιγη απο τα δικα μ αλλα μεχρι τοτε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...   ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ... Icon_minitimeΔευ Φεβ 01, 2010 10:28 pm

Απο Αθηνα δυστυχως.
Γυρη? Εδω δεν εχω βγαλει μελι ακομη . Ανυπομονω bounce bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΞΕΝΑ...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» ημερολογιο ανθοφοριας και καιρου
» προβληματα λογο καιρου.
» ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗΣ ΚΑΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΥ (ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: