Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μαχαίρι απολεπισμού

Πήγαινε κάτω 
+2
gmakhs
nikos27
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos27
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 84

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΤρι Ιουλ 02, 2013 6:00 pm

Θέλω να αγοράσω μαχαίρι απολεπισμού. Μπορεί να μου πεί κάποιος που ξέρει ποιό είναι καλύτερο το μαχαίρι ατμού ή το ηλεκτρικό;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos27
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 84

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 04, 2013 5:49 pm

Δεν έχει κανείς γνώμη - γνώση επι του θέματος? Εσείς φίλοι μου με τι τρόπο απολεπίζετε τις κηρήθρες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gmakhs
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 431

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 04, 2013 9:53 pm

και τα δυο το ίδιο είναι για μένα δε πιο σε βολεύει και επέλεξε... Μέχρι "προστφατα" χρησιμοποιούσα απλό μαχαίρι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 04, 2013 11:14 pm

Ισως υπερτερει του ατμου για ενα λογο. Τρυγας και χωρις ρευμα στο βουνο με μπουκαλα προπανιου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mr.Panos
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Mr.Panos


Αριθμός μηνυμάτων : 45

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 05, 2013 9:12 am

Εγώ προσωπικά δουλεύω με απλά μαχαίρια,τα ζεσταίνω κ τα χρησιμοποιώ..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreaspap78
Μέλος
Μέλος
andreaspap78


Αριθμός μηνυμάτων : 95

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 05, 2013 2:13 pm

Ξέρουμε τι θερμοκρασίες αναπτύσσονται στην επιφάνεια του μαχαιριού και εάν αυτές οι θερμοκρασίες αλλοιώνουν το μέλι; Αναφέρομαι στα ηλεκτρικά ή ατμού
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
teoxen
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
teoxen


Αριθμός μηνυμάτων : 34

Μαχαίρι απολεπισμού Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μαχαίρι απολεπισμού   Μαχαίρι απολεπισμού Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 11, 2013 11:28 pm

το απλό μαχαίρι κάνει δουλεία?κόβει καλά η κολλάει?πως το ζεσταίνεται? έχω χτένα τώρα και χαλάει πολύ την κηρήθρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μαχαίρι απολεπισμού
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Εργαλείο απολεπισμού
» Μαχαιρι απολεπισμου (προσοχη)
» Γνώμες για ηλεκτρικό μαχαίρι
» Γνώμες για μαχαίρι ατμου
» Πηρουνα απολεπισμου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: