Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 μπλοκαρισμα

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
priobolos
Μέλος
Μέλος
priobolos


Αριθμός μηνυμάτων : 121

μπλοκαρισμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μπλοκαρισμα   μπλοκαρισμα Icon_minitimeΤετ Ιουν 26, 2013 10:30 am

καλιμερα και παλι εχτες μετα απο επιθεορισι με ενα φιλο πιο εμπειρο μου ειπε τα δυο απο τα τρια μελισσακια μου εχουν μπλοκαρει τη βασσιλισα απο μελια πρεπει μεσα στη βδομαδα να βαλω οροφο.δεν εχω ομως πλεσια χτισμενα τι να κανω? να ανεβασω γωνους επανω και να βαλω στη θεσι τους αχτιστα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

μπλοκαρισμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπλοκαρισμα   μπλοκαρισμα Icon_minitimeΤετ Ιουν 26, 2013 10:56 am

Και εγω μπλοκαρισμενος ειμαι στα μονοροφα (νεες παραφυαδες). Πεφτουν οι γονοι σημαντικα . Αξιζει να μπει τωρα οροφος με ελαχιστους γονους στα 10αρια?

priovolos εγω ανεβασα γονους και εβαλα αχτιστα σε μερικα που ηταν στην ιδια μοιρα. Αν ερχονται μελια χτιζουν γρηγορα για καλοκαιρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
priobolos
Μέλος
Μέλος
priobolos


Αριθμός μηνυμάτων : 121

μπλοκαρισμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: μπλοκαρισμα   μπλοκαρισμα Icon_minitimeΤετ Ιουν 26, 2013 7:59 pm

ναι κοσμα και γω αυτο θα κανω δεν υπαρχει αλλη λυση και ενας φιλος μου ειπαι τα αχτιστα να τα βαλω στη μεση για να τα πιασουν πιο γρηγορα ισχιει αυτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

μπλοκαρισμα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπλοκαρισμα   μπλοκαρισμα Icon_minitimeΤετ Ιουν 26, 2013 9:43 pm

Τα άχτιστα θα τα βάζεις προς την άκρη ένα ανάμεσα σε 2 πλαίσια με γόνο.Όταν τα χτίσουν,αλλάζεις τα χτισμένα με άχτιστα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
μπλοκαρισμα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μπλοκάρισμα
» Μπλοκάρισμα από γύρη και μέλια - Οκτώβριος
» Μπλοκαρισμα Βασιλισσας
» Μπλοκάρισμα με γυρη
» Μπλοκάρισμα γόνου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: