Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Ξυλο ελατης

Πήγαινε κάτω 
+6
NINAS
captain
Maikpigasos
Κωστας Χ.
giorgos500
ntriant
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ntriant
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 81

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΤρι Φεβ 05, 2013 11:14 am

Ξερει κανεις που μπορω να βρω ξυλο ελατης σε καλη τιμη-ποιοτητα για να κανω κυψελες;
ευχαριστω!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giorgos500
Μέλος
Μέλος
giorgos500


Αριθμός μηνυμάτων : 69

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΤετ Φεβ 06, 2013 8:15 pm

απεφυγε το ,
αφου θεσ να τισ φτιαξεισ μονοσ σημενει ποσ και ην δυνατοτητα εχεισ και τισ γνωσεισ , ριξε μια ματια για κοντρα πλακε θελασσης, καπου στο θεμα με τισ κατασκευεσ κυψελων εχω γραψει πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του καθε υλικου , αν το βρω γρηγορα θα στο στειλω ,
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ntriant
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 81

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΤετ Φεβ 06, 2013 8:29 pm

θα το κοιταξω,ευχαριστω sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κωστας Χ.
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Κωστας Χ.


Αριθμός μηνυμάτων : 10

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07, 2013 12:16 am

Το φρονιμοτερο ειναι οι ετοιμες εργοστασιακες κυψελες. Ετσι γλυτωνεις χρονο και χρημα, εχοντας σιγουρη επιτυχια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07, 2013 12:39 am

Κωστας Χ. έγραψε:
εχοντας σιγουρη επιτυχια.

Δεν θα το 'λεγα... king king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΠεμ Φεβ 07, 2013 9:03 pm

+1000 fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
NINAS
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
NINAS


Αριθμός μηνυμάτων : 990

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08, 2013 10:46 am

captain έγραψε:
+1000 fatsoulas

μην λες τόσα πολλά. Μας κούφανες .
Σπάω το κεφάλι μου να καταλάβω σε ποιόν απο τους παραπάνω βάζεις +1000 htipieme htipieme
Γράφονται 3-4 διαφορετικές απόψεις. Ποιά προτείνεται απο εσένα ως σωστότερη; Και γιατί;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΠαρ Φεβ 08, 2013 6:15 pm

ειμαι πολυλογας το ξερω .
ωρες ωρες με πιανει.
στην παραθεση του Μακη αναφερομαι

Cool
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beteranos
Μέλος
Μέλος
beteranos


Αριθμός μηνυμάτων : 194

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΣαβ Φεβ 09, 2013 12:15 pm

captain έγραψε:
ειμαι πολυλογας το ξερω .
ωρες ωρες με πιανει.
στην παραθεση του Μακη αναφερομαι

Cool


Σπαω το κεφαλι μου να καταλαβω ποιος ειναι ο Μακης scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΣαβ Φεβ 09, 2013 6:49 pm

χεχεχεεχχ. ο Maikpigasos ειναι..
εμενα μου κοστισαν με ξυλο ελατης 17 ευρω η διορωφη τελικη τιμη με ολα. βιδες κολες λαμαρινα για τα καπακια σιτα εξαερισμων ολα. ειχα ομως ολα τα εργαλεια.χωρις κηρηθροφορεις ενοειτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithoyras
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
spithoyras


Αριθμός μηνυμάτων : 565

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΣαβ Φεβ 09, 2013 10:52 pm

Αποστολε βρηκες την ξυλεια σε μαντρα ξυλειας η σε κανενα πολυκαταστημα ? Αν μπορεις να μας πεις και σε τι διαστασεις βρηκες την ξυλεια ελατης ωστε να την αναζητησουμε κι εμεις, επισης αν θυμασαι να πεις και την τιμη τετραγωνικου θα βοηθουσε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10, 2013 1:24 am

απο ξυλεμπορο χονδρικης στη Βεροια. ευρωπαικη ελατη ξηραντηριου.Μαδερι 5 μετρων χ0,25 και παχος 5 εκατοστα.. μου το εσχισε στη μεση οποτε ειχα 10 μετρα χ ο,25 εκ. χ2,5 εκ παχος στα 15 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toadstul
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 82

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10, 2013 11:16 am

Βρε Απόστολε με το τσιγκέλι σου τα βγάζουμε!!! oraia
Λες Ευρωπαϊκή ελάτη... Τι προέλευσης είναι Ρουμάνικη Τσέχικο Ρώσικο κεντρικής Ευρώπης?
Efharisto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΚυρ Φεβ 10, 2013 11:25 am

αυτο δεν το ξερω.... εμπιστευτηκα τον πωλητη που ειναι και φιλος..θα τον ρωτησω και θα ενημερωσω. Παντος ειμαι ευχαριστημενος. Δουλεψα και λιγα κομματια με ελατη απο το καρπενησι, καμια σχεση, το ευρωπαικο ειναι σχεδον αροζο και ειναι ξηραντηριου οποτε απωλεις μηδεν. Στο καρπενησιου εχανα μισο μετρο + σε καθε ακρη μαδεριου απο σχισιμο του ξυλου. Και πολυ ροζο,αρα πολυ φλογιστρο μετα πολυ στοκο πολλες εργατοωρες !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
spithoyras
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
spithoyras


Αριθμός μηνυμάτων : 565

Ξυλο ελατης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξυλο ελατης   Ξυλο ελατης Icon_minitimeΔευ Φεβ 11, 2013 9:47 am

Παράθεση :
απο ξυλεμπορο χονδρικης στη Βεροια. ευρωπαικη ελατη ξηραντηριου.Μαδερι 5 μετρων χ0,25 και παχος 5 εκατοστα.. μου το εσχισε στη μεση οποτε ειχα 10 μετρα χ ο,25 εκ. χ2,5 εκ παχος στα 15 ευρω.
Μπραβο Αποστολε βοηθησες παρα πολυ με τις πληροφοριες σου.Τουλαχιστον ξερουμε τι ξυλεια και τι διαστασεις να ψαξουμε. oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ξυλο ελατης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μέλι Ελάτης Βανίλια Μαινάλου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: