Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες

Πήγαινε κάτω 
+2
dimi69
ethnic69
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΤετ Ιαν 02, 2013 11:00 pm

Σήμερα το μεσημέρι πήγα στα μελίσσια μαζί με τη γυναίκα μου , και επιδη έχει αρθρίτιδα έβαλα μια μέλισσα να την τσιμπήσει στο μεγάλο δάχτυλο του χεριού . Εκείνη την ώρα εκτός λίγο τσούξιμο δεν είχε κανένα μεγάλο πρήξιμο στο δάχτυλο , όμως τώρα το βραδύ πριν από μια ώρα άρχισε να πρήζετε το δάχτυλο !!! Είναι φυσιολογικό να πρήζεται μετά από τόσες ώρες ; Μήπως κατεβαίνει το πρήξιμο; Να την πάω κανένα νοσοκομείο η να τις δώσω κανένα xozal ; Είχε κάνεις σας τέτοια εμπειρία , πρήξιμο μετά από 6-7 ώρες ;
tziz tziz tziz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 12:32 am

Φίλε μου σε διάβασα με προσοχή αλλά με όλο το σεβασμό θα ήταν το λιγότερο ανοησία μου να σου απαντήσω στο ερώτημά σου ακόμα κι αν είχα ανάλογη εμπειρία.Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός άρα ανταποκρίνεται διαφορετικά στα κεντρίσματα.Σε καμμία περίπτωση δεν έχω σκοπό βέβαια να σε τρομοκρατήσω,πιστεύω καταλαβαίνεις.Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχει ξεπρηστεί ήδη.Κράτησέ μας ενήμερους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tsolakg
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 38

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 9:53 am

Τον πρωτο κ τελευταιο λογο σε θεματα υγειας εχει ο γιατρος .Α λλα επειδη ρωτας αν καποιος αλλος εχει αναλογη εμπειρια να σου πω οτι εγω πρηζομαι δεκα ωρες μετα απο το τσιμπημα κ παραμενει πρησμενο για 24 ωρες κ μετα υποχωρει σιγα σιγα . Ασε που εχω κ φαγουρα . Εχω φαει τσιμπημα σε δαχτυλα, γονατο, μπουτι, λαιμο ,πυχη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sotto
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 77

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 10:22 am


Πριν ενα μηνα με τσιμπησε μια στον αγκωνα, την επομενη μερα πριστικε και ποναγε, μετα δυο ημερες το πριξιμο κατεβικε προς τα κατω και μετα τεσσερεις μερες εφυγε... Μην ανησυχεις δεν νομιζω πως ειναι κατι σοβαρο!!! Ειναι φυσικη αντιδραση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 2:27 pm

Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο .. Και μενα ετσι γινεται.. Μετα απο μερικες ωρες κοκκινιζει για 2 μερες. Εκεινη την ωρα απλα ειναι κατι σαν τσιμπιμα απο κουνουπι. Ειδικα αν το πειραξει ή το ξυσει μου φαινεται λογικο. Ας βαλετε μια αλοιφη και να το παρακολουθειτε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
apimed
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 6

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 3:36 pm

Καλησπέρα, το πρήξιμο είναι απόλυτα φυσιολογικό και μέρος τις θεραπείας ,οποτε όλα καλά μόλις υποχώρηση το πρήξιμο μπορείς να συνέχισης με το επόμενο τσίμπημα..Επίσης θα σε συμβούλευα να κανεις το επόμενο τσίμπημα σε περιοχή όχι τόσο κοντά στο κόκαλο δηλαδή πιο ψιλά στο χέρι, το δηλητήριο θα πάει σε όλο το σώμα έτσι και αλλοίος.Μετά από 2-3 μέρες θα έχει ξεπρηστεί το δάχτυλο και μπορείς να συνέχισης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες   Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες Icon_minitimeΠεμ Ιαν 03, 2013 9:38 pm

Παιδια ευχαριστω μαλλον ειναι φυσιολογικο , σημερα ειναι ακομη πρησμενο και εχει φαγουρα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Πρήξιμο μετά 6-7 ώρες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πρήξιμο , φαγούρα
» Ώρες επιθεώρησης
» ώρες λειτουργίας σμήνους
» Μετα την καταψυξη...τι ?
» Μετά το χειμώνα...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Μελισσοθεραπεία-
Μετάβαση σε: