Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 gps tracker-tk 102

Πήγαινε κάτω 
+8
beezna
PIT
golas
ethnic69
vaioskal
newbee
neos
nikosf13
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 18, 2014 4:59 pm

PIT έγραψε:
Παιδιά εγώ έχω το tk 102B και η μπαταρία του (μαμά), κρατάει μέχρι και 8-9 μέρες. Ενεργοποιείστε την λειτουργεία deep sleep ώστε να κλείνει και τα δύο σηματα GPS και GSM.

Σε αυτήν την περίπτωση το χάνεις το gps (δηλαδή αν το κάνεις αναπάντητη φαίνεται κλειστό) και ενεργοποιείται (ξυπνάει) από sensor alarm όπου και σου στέλνει μνμ.

Απ' ότι είδα έχει βγει η νέα έκδοση tk106 με πιο γρήγορο chip και μικρότερη κατανάλωση.

Θα γίνει παραγγελεια κάποια στιγμή και από την καινούρια έκδοση για δοκιμή.

Δεν μου λες PIT σε αυτο ποση ωρα κραταει η μπαταρια ? Το τοποθετησες μονος ?Ειναι ευκολο στη χρηση? Για δωσε μερικες πληρ. γιατι δεν παρασκαμπαζουμε απο ηλεκτρονικα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PIT
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 47

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Σεπ 18, 2014 8:52 pm

ethnic69 έγραψε:

Δεν μου λες PIT  σε αυτο ποση ωρα κραταει η μπαταρια ? Το τοποθετησες μονος ?Ειναι ευκολο στη χρηση? Για δωσε μερικες πληρ. γιατι δεν παρασκαμπαζουμε απο ηλεκτρονικα....

Λοιπόν όπως έγραψα και παραπάνω η μπαταρία (μαμά) μπορεί να φτάσει από 7-9 μέρες ανάλογα πως θα γίνουν οι ρυθμίσεις σας.

Το gps είναι αυτό

Μέσα έχει manual των ρυθμίσεων. Αδιάβροχη θήκη, 2 μπαταρίες και φορτιστή.

Πάχος φτάνει τα 20mm και είναι πολύ μικρό.
Βάζεις μια κάρτα sim και είσαι έτοιμος. Εγώ έβαλα της Q όπου με 2? σου δίνει 600sms + 200sms bonus αν κανεις την ενεργοποίηση μέσα απο το my q.

Αυτά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PIT
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 47

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 30, 2014 10:33 am

Επανερχομαι στο θεμα μια και εγινε ενα καλο τεσταρισμα στην αναμονη. Το gps κρατησε σχεδον 2.5 εβδομαδες με την δικια του μπαταρια. Αυτο ομως προυποθετει να μπει σε mode deep sleep.
Απο την νεα χρονια θα δοκιμαστει το νεο μοντελο tk106.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19, 2015 1:21 pm

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση.
Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι ενεργό συνεχώς ή όταν κινηθεί ενεργοποιείτε?
Το αναφέρω αυτό γιατί η διαρκείς ακτινοβολία προκαλεί αποπροσανατολησμό και άλλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Throubee
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Throubee


Αριθμός μηνυμάτων : 808

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠαρ Ιουν 19, 2015 10:22 pm

Αυτό είναι το deep sleep mode που περιγράφεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezna
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 42

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20, 2015 10:36 am

Σε ευχαριστώ Throubee. Άρα μπορεί να είναι ανενεργό μέχρι να κουνηθεί. Καλό αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toadstul
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 82

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20, 2015 6:04 pm

Παιδιά έχω αγοράσει το tk-106 και θέλω να δοκιμάσω την συσκευή σε deep sleep mode, γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα πρέπει να συντάξω την εντολή(την εντολή θέλω δηλ.) για να βάλω την συσκευή σε deep sleep mode?
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
koske
BeeForce
BeeForce
koske


Αριθμός μηνυμάτων : 308

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΣαβ Ιουν 20, 2015 10:50 pm

Θα την αναφερει το εγχειριδιο χρησης της συσκευης που αγορασες εφοσον την υποστηριζει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΠεμ Νοε 05, 2015 10:42 am

toadstul εντυπώσεις από την ΤΚ-106 ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
toadstul
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 82

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΚυρ Νοε 22, 2015 4:27 pm

Το tk-106 δεν μας κάνει!!
Δεν έχει την δυνατότητα να μπει σε κατάσταση deep sleep(για την εξοικονόμηση ενέργειας) την οποία να μπορεί να την διακόψει ο αισθητήριας κραδασμών.
Το gps που θα μας έκανε την δουλια μας είναι tk-102b της coban!!Αυτά πάνε γύρο στα 30 ευρώ
Αλλά τη να λέμε τώρα... με τα capitals control που έχουν επιβληθεί δεν μπορούμε να στείλουμε λεφτά στο εξωτερικό ώστε να πληρώσουμε για να λάβουμε τέτοια αγαθά-εργαλεία!!
Παρακάτω έχω βάλει ένα link για το σχετικό προϊών από ebay.
http://www.ebay.com/itm/GPS-GPRS-SMS-waterproof-magnet-minitracker-GPS102B-TK102B-coban-original-gps-/270560507536?hash=item3efea9b690:g:cI8AAOxy2CZTWiks
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kir
BeeForce
BeeForce
kir


Αριθμός μηνυμάτων : 602

gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: gps tracker-tk 102   gps tracker-tk 102 - Σελίδα 2 Icon_minitimeΤρι Νοε 24, 2015 11:34 am

με τα capitals δεν υπάρχει πρόβλημα ... μπορείς να πεις σε ένα φίλο να σου στείλει χρήματα στο paypal και μετά με αυτά να κάνεις πληρωμή στο εξωτερικό

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
gps tracker-tk 102
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
 Παρόμοια θέματα
-
» gps tracker
» GPS Tracker
» GPS tracker-tk 102B πάνω από 30 ημέρες
» Συσκευή εντοπισμού (GPS tracker) κυψελών από Έλληνα (επιτέλους!!!).

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Ειδικά θέματα :: Κάτω οι κλέφτες!!!-
Μετάβαση σε: