Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!

Πήγαινε κάτω 
+7
thodoris981
Αρης
BaNi
geobees
Maikpigasos
neleot
helias
11 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
helias
Μέλος
Μέλος
helias


Αριθμός μηνυμάτων : 214

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 9:28 am

oraia Από τον ευλογημένο τόπο των Κονιστρών Ευβοίας, όπου έχω και εγώ την τύχη, ως ταπεινός και δόκιμος Μελισσοβοσκός, να διατηρώ το φτωχό μελισσοκομείο μου, μας φέρνει ο ευτυχής συνάδελφός μας (μαθητής όπως και εγώ του Ι.Γ.Ε.), μια ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ, προσθέτοντας δύναμη και κουράγιο στις προσπάθειές μας για την παραγωγή Ελληνικού ποιοτικού μελιού εξαιρετική γεύσης.

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ !!!!! poli cool

http://www.athinorama.gr/umami/dessert/articles/?id=4362
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
neleot
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 25

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 10:44 am

Τα έχει καταφέρει καλά ο συγχωριανός σου......:-)

Κοντοχωριανός σας είμαι και εγώ (Μονόδρυ) και λέω να σαλπάρω κατά εκεί με το κοπαδάκι μου την άνοιξη.....!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 11:43 am

Mπράβο στο παιδί.. cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobees
Μέλος
Μέλος
geobees


Αριθμός μηνυμάτων : 281

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΠαρ Δεκ 07, 2012 6:09 pm

Αυτό είναι ίσως το καλύτερο και πιό ενθαρρυντικό νέο που άκουσα τελευταία στο χώρο μας!
Τέτοιοι άνθρωποι, με τόσο μεράκι πρέπει να γίνουν σημαία μας.
Μακάρι ν' ακολουθήσουν και άλλοι τέτοιο παράδειγμα.

Άξιοι !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BaNi
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 129

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08, 2012 2:20 pm

Εύγε!!!!
Εάν τους γνωρίζεις να τους δώσεις τα συγχαρητήριά μας!
Παιδιά και στα δικά μας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αρης
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Αρης


Αριθμός μηνυμάτων : 45

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08, 2012 3:08 pm

Μπραβο στα παιδια!!! Παντα τετοια! Παραδειγμα προς μιμηση!!! sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thodoris981
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
thodoris981


Αριθμός μηνυμάτων : 651

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08, 2012 7:50 pm

Μπραβο ευχαριστα νεα!!!! cheers cheers cheers
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
monarchis
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
monarchis


Αριθμός μηνυμάτων : 1942

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΣαβ Δεκ 08, 2012 9:52 pm

το είχα διαβάσει στο
http://kypseli.blogspot.gr/2012/09/blog-post_27.html
πριν λίγο καιρό. Μπράβο στο παλικάρι όχι μόνο στο εγχείρημα αλλά και στην ετικέτα. Άντε να βλέπουμε τέτοια labels να γίνονται brandnames. Άντε πάμε δυνατά... (συγγνώμη μου βγήκε ο πρώην γραφίστας χεχε)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreaspap78
Μέλος
Μέλος
andreaspap78


Αριθμός μηνυμάτων : 95

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 5:01 pm

Έκανα μια παραγγελία ένα θυμάρι και τρία ρείκια, τις εντυπώσεις μου θα σας τις αναφέρω....γενικά κάποια στιγμή θα ανοίξω ένα ποστ με παραγωγούς που έχουν τα καλύτερα μέλια...έχω δοκιμάσει αρκετά....πάντως μπράβο του....δεν είναι ξεκάθαρο όμως εάν τα μέλια του είναι βιολογικά ή όχι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sourlis1
Μέλος
Μέλος
sourlis1


Αριθμός μηνυμάτων : 93

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΚυρ Δεκ 09, 2012 7:00 pm

sostos sostos sostos sostos sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΔευ Δεκ 10, 2012 7:37 pm

andreaspap78 έγραψε:
δεν είναι ξεκάθαρο όμως εάν τα μέλια του είναι βιολογικά ή όχι...


Αυτό παρατήρησα και γω , ότι δεν είναι ξεκάθαρο αν το μέλι είναι βιολογικό η όχι …. Αναφέρει ότι δεν χρησιμοποιεί φάρμακα στα μελίσσια , όμως όλοι ξέρουμε ότι δεν είναι το μόνο κριτήριο για να κάνεις << μέλι προϊόν βιολογικής γεωργίας >> . Όμως , όπως έχω αναφέρει και άλλες φορές , είναι περισσότερο στη συνείδηση του έκαστου μελισσοκόμου να κάνει βιολογική μελισσοκομία.
Έχω όμως και μια άλλη απορία : Σε αυτό το GREAT TASTE AWARDS γίνεται μόνο διαγωνισμός γεύσης , η και ποιότητας του προϊόντος ; Εννοώ γίνεται και χημική ανάλυση του μελιού ;
Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την βράβευση του ανθρώπου , και μπράβο του που κατάφερε μέσα σε 4!!! Χρόνια να έχει μια τέτοια διάκριση , και σίγουρα είναι παράδειγμα προς μίμηση για όλους εμάς που ασχολούμαστε ερασιτεχνικά η επαγγελματικά με τη μελισσοκομία , μιας και μας δείχνει πιστεύω τον τρόπο που πρέπει να δούμε την μελισσοκομία ως ενασχόληση .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
andreaspap78
Μέλος
Μέλος
andreaspap78


Αριθμός μηνυμάτων : 95

Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!   Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!! Icon_minitimeΠεμ Δεκ 20, 2012 7:21 pm

δοκιμασα το θυμαρι και το ρεικι, το θυμαρι πραγματι ειναι εξαιρετικο, γνησιο, οτι καλυτερο εχω δοκιμασει, δυστυχως δεν ειμαι φανατικος του θυμαριου, το ρεικι επισης ειναι πολυ καλο, φαινεται οντως οτι προκειται για γνησιο ρεικι, βεβαια ρεικια εχω δικιμασει και καλυτερα , μειονεκτημα μεγαλο ειναι οτι δεν ειναι βιολογικο τουλαχιστον δεν εχει πιστοποιηση , και ειναι και ακριβο βεβαια αξιζει τα λεφτα του απλα ειναι για συγκεκριμενα εισοδηματα....μπραβο τους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Διεθνής Διάκριση συχωριανού !!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Μελισσοκομική τεχνική :: Μελισσοκομικά προϊόντα-
Μετάβαση σε: