Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 πατεντα κατα κλοπης

Πήγαινε κάτω 
+6
mpampis13
dim
karharias
GREEN
kosmas
ouranis
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠεμ Νοε 15, 2012 11:35 pm

καλησπερα παιδια. με την κριση και τα συνεχη κρουσματα κλοπων αρχιζω και ανησυχω αρκετα για το αν θα συναντησω τα μελισσια μου στην επομενη επιθεωρηση. αν σκεφτω και τις απωλειες των μελισσοκομων των χειμωνα λογο του καιρου που θα μας τρελανει ανχωνομαι ακομα πιο πολυ.επειδη οικονομικα δεν μπορω να βαλω καμερα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος για την αξιοπιστια της αν καποιος εχει σκεφτει η εχει εφαρμοση καμια πατεντα οτι και να ειναι ας με ενημερωση με προσωπικο μηνυμα.ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠαρ Νοε 16, 2012 1:41 am

Γιατι με προσωπικο μηνυμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GREEN
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
GREEN


Αριθμός μηνυμάτων : 301

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠαρ Νοε 16, 2012 1:56 am

Για δες εδω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
karharias
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 8

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΣαβ Φεβ 16, 2013 9:56 am

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Η μπαταρία του αντέχει 6 μήνες!!!!! με 100 ευρώ.. το πήρα και είναι άριστο...
αντέχει περισσότερο γιατί πολύ απλά είναι κλειστο!!!! ενεργοποιείται μόνο του αν κουνήσεις την κυψέλη ή ανοίξεις το καπάκι! και σου στέλνει αυτόματα μήνυμα που βρίσκεται!

εκεί κατέληξα εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠεμ Οκτ 03, 2013 2:03 pm

Αν σου το κλέβουν ολόκληρο πάει καλά τους πιάνεις. Αν σου κλέβουν τελάρα όμως τι κάνεις? Φέτος μου πήρανε τελάρα μέλι που τα είχα στον έλατο και τώρα στα πεύκα μου κόψανε παραφυάδες.
Τα μελίσσια βρήσκονται 1 ωρα μακριά απο εμένα και μέχρι να φτάσω εκεί πάει... Πώς να γίνει να σταματάω αμάξια στο δρόμο ή να φωνάξω την αστηνομία?
Βάζεις κάμερα θα μου πείς... ΟΚ. Να δώσεις ενα σωρό λεφτά που δεν υπάρχουν κιόλας...
Επιδή όμως δεν προλαβαίνω, (και δεν το έχω κιόλας πολύ) να ασχολιθώ με αυτό το μαραφέτι το λαπτοπ έχει κανένας καμιά ιδέα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mpampis13
BeeForce
BeeForce
mpampis13


Αριθμός μηνυμάτων : 1393

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04, 2013 1:53 am

dim έγραψε:
Αν σου το κλέβουν ολόκληρο πάει καλά τους πιάνεις. Αν σου κλέβουν τελάρα όμως τι κάνεις? Φέτος μου πήρανε τελάρα μέλι που τα είχα στον έλατο και τώρα στα πεύκα μου κόψανε παραφυάδες.
Τα μελίσσια βρήσκονται 1 ωρα μακριά απο εμένα και μέχρι να φτάσω εκεί πάει... Πώς να γίνει να σταματάω αμάξια στο δρόμο ή να φωνάξω την αστηνομία?
Βάζεις κάμερα θα μου πείς... ΟΚ. Να δώσεις ενα σωρό λεφτά που δεν υπάρχουν κιόλας...
Επιδή όμως δεν προλαβαίνω, (και δεν το έχω κιόλας πολύ) να ασχολιθώ με αυτό το μαραφέτι το λαπτοπ έχει κανένας καμιά ιδέα?
συμφωνω απολυτα,δυστυχως αν ειναι να σε κλεψουν θα σε κλεψουν.Θα σου προυν πλαισια και οχι κυψελη.Βεβαια η δευτερη συσκευη στελνει μυνημα και στο ανοιγμα της κυψελης..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠαρ Οκτ 04, 2013 10:51 am

Η ισχύς εν τη ενώσει. Πρέπει να οι ενώσεις, οι ομοσπονδίες, οι σύλλογοι, ακόμα και μεμονωμένα οι μελισσοκόμοι, ειδικά οι παθόντες, να βομβαρδίσουμε τα υπουργεία Αγρ. Ανάπτυξης, και Πρ. Του Πολίτη για το τεράστιο αυτό πρόβλημα. Αν δουν πόσοι είμαστε, θεωρώ θα το πάρουν σοβαρά. Ομως θέλει βομβαρδισμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tommy1830
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 37

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΤρι Νοε 19, 2013 6:41 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ethnic69
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ethnic69


Αριθμός μηνυμάτων : 658

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΤετ Νοε 20, 2013 10:25 pm

Δεν λεω καλη η καμερα αλλα αν εχουν το φορτηγακι λιγο παραπερα και δεν το ποιανει η καμερα το μονο που θα δεις θα ειναι 2 μαλακες να σε κλεβουν και δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα klama Ειδηκα αν τα εχεις παει καπου μακρια και δεν ξερεις κανεναν εκει , θα βλεπεις να σε κλεβουν και δεν θα ξερεις ποιοι ειναι . Ποιο μεγαλη πικρα . Ασε που αν εντοπισουν την καμερα θα σου την κλεψουν και αυτη htipieme Ασε ειναι μη σου κατσει . Ποιο πολυ προς το gps tracker φερνω εγω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠεμ Νοε 21, 2013 2:42 am

Έχουν αρχίσει να αλλάζουν τακτική οι υπάνθρωποι αυτοί, όντως κλέβουν πλαίσια όλο και συχνότερα και εμένα μου ψείρισαν κάποια στις λυγαριές και άκουσα και 2-3 άλλα κρούσματα. Να σηκώσουν ολόκληρη κυψέλη είναι πιο επίφοβο, οπότε βουτάνε πλαίσια και άντε βρες τους, μπορεί να είναι και το μελισσοκομείο στα 100 μέτρα μακρυά σου, τι θα τους πεις; άνοιξε μου τις κυψέλες σου να δω; Κάποιος πατεντιάρης πρέπει να βρει μια εύκολα εφαρμόσιμη ιδέα στις υπάρχουσες κυψέλες για να σφαλίζουν τα πλαίσια... έτσι όπως πάμε θα κοιμόμαστε με αντίσκηνο δίπλα από τα κορίτσια μέχρι που να σηκώσουν και εμάς... trizo dontis 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

πατεντα κατα κλοπης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: πατεντα κατα κλοπης   πατεντα κατα κλοπης Icon_minitimeΠεμ Νοε 21, 2013 2:45 am

Και σε ότι αφορα αυτά τα περί αυτοδικείας και τσαμπουκά, το ξέρω ότι είναι χαζό, επικίνδυνο και παράνομο, αλλά έτσι και πιάσω κανέναν $#$Ε#$Ρ^ επ΄αυτοφόρω ή τον ανακαλύψω μετά θα του %@%@#$Τ%Ρ@#$%Τ !!!! Ξύλο αναλέητο είναι αυτό που τους πρέπει να μη μείνει κόκκκαλο άσπαστο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
πατεντα κατα κλοπης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» πατέντα ατμομάχαιρο
» Πατέντα για κατασκευή κηρύθρων
» Πατέντα πυροσφραγιδας
» Aς το πούμε πατέντα...
» Υπάρχει πατέντα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: D.I.Y. μελισσοκομικές πατέντες-
Μετάβαση σε: