Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μεγενθυτικός φακός κεφαλής

Πήγαινε κάτω 
+5
newbee
jokey
stevebee06
drakos
Μίμης
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Μίμης
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 113

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 8:26 am

Γειά σε όλους σας είμαι νέος μελισσοκόμος και έχω βγεί στο σεργιάνι για κάποια ερφαλεία που θεωρώ ότι θα με βοηθήσουν αρκετά στούς χειρισμούς με τα μελισσια μου. ένα απο αυτά είναι και ο μεγεθυντικός φακός κεφαλής. εαν κάποιος απο την παρέα εχει δοκιμάσει κάποιον και ειναι ευχαριστημένος θα ήθελα να μου πει απο που τον αγόρασε και πόσο. Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drakos
Μέλος
Μέλος
drakos


Αριθμός μηνυμάτων : 190

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 10:06 am

Για τι δουλειά το θέλεις? Αν το θέλεις για εμβολιασμό, πιο καλά να πάρεις το σταθερό με κινητό βραχίονα. Εγώ το πήρα από πίσω από την Κλαθμώνος, από μαγαζί με ηλεκτρονικά 70 ευρώ το 5Χ με ενσωματωμένο φως φθορίου. Πρόσεξε γιατί έχει και κάτι που σου λένε 5Χ, αλλά όλος ο φακός είναι 2Χ και μόνο ένα μικρό κομματάκι σαν δίευρω είναι 5Χ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μίμης
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 113

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 10:22 am

Είναι πολύ νωρίς για μένα ο εμβολιασμός, γιατί είμαι πολύ νέος μελισσοκόμος. Το θέλω, επειδή ειμαι καινούργιος στην μελισσοκομία να παρακολουθώ καλύτερα στις επιθεωρήσεις μου στην κυψέλη, τον γόνο και την ύπαρξη βαρόα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stevebee06
Μέλος
Μέλος
stevebee06


Αριθμός μηνυμάτων : 129

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 12:23 pm

Επειδή είσαι μικρός σε ηλικία μην χρησιμοποιείς μεγεθυντικό φακό γιατί το μάτι σου σιγά σιγά τεμπελιάζει. Είναι καλύτερα να το εξασκούμε και ας καθυστερούμε λίγο τώρα στην αρχή στις επιθεωρήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
jokey
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 188

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 12:24 pm

Ημερομηνία της γέννησης:
20/07/1968

????
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
newbee
Μέλος
Μέλος
newbee


Αριθμός μηνυμάτων : 280

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠεμ Σεπ 20, 2012 6:27 pm

drakos έγραψε:
Αν το θέλεις για εμβολιασμό, πιο καλά να πάρεις το σταθερό με κινητό βραχίονα.

Άν μπορείς βάλε ένα link με κατάστημα που έχει το συγκεκριμένο ή παρόμοιο γιατί σκέφτομαι να αγοράσω με σκοπό να το χρησιμοποιήσω σε εμβολιασμό. Να μην κάνω λάθος αγορά, δεν είναι και φτηνοί
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 11:02 am

Εγώ θα σου πρότεινα ένα ζευγάρι γυαλιά πρεσβυωπίας, +1 ή +1,5. Οσο για μεγεθυντικά γυαλιά κεφαλής, στίς λαϊκές, ή στο Σχιστό ή στα διάφορα παζαράκια.... με 10?, ακριβώς τα ίδια με αυτά που πωλούν τα μελισσοκομικά μαγαζιά. Η στη Σωκράτους και στούς γύρω δρόμους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vaios
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
vaios


Αριθμός μηνυμάτων : 6

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Σεπ 21, 2012 11:22 am

newbee έγραψε:
drakos έγραψε:
Αν το θέλεις για εμβολιασμό, πιο καλά να πάρεις το σταθερό με κινητό βραχίονα.

Άν μπορείς βάλε ένα link με κατάστημα που έχει το συγκεκριμένο ή παρόμοιο γιατί σκέφτομαι να αγοράσω με σκοπό να το χρησιμοποιήσω σε εμβολιασμό. Να μην κάνω λάθος αγορά, δεν είναι και φτηνοί


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
κοιτα και εδω εχει και πιο φθηνους φακους .εγω απο εδω εχω παρει και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2012 8:57 pm

Δεδομενου οτι εχω προβλημα με τα ματια που δε παιρνει και διορθωση με γυαλια σκεφτομαι κατι τετοιο
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Συγκρινοντας τιμες με εδω Ελλαδα μπορω να πω οτι βρισκω το ιδιο σε τιμη 10 φορες πανω. Στελνω λοιπον αυτο το λινκ για οποιον σκεφτεται να παρει κατι τετοιο για βασιλοτροφια ή απλες επιθεωρησεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sourlis1
Μέλος
Μέλος
sourlis1


Αριθμός μηνυμάτων : 93

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2012 9:58 pm

πολι καλο δεν ξερο αν εινε αλιθια το Χ20 αλλα και Χ10 να εινε θα κανι δουλια και εινε και δορεαν τα ταχιδρομικα αν δεν κανο λαθος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kosmas
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
kosmas


Αριθμός μηνυμάτων : 378

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2012 10:02 pm

Ναι δωρεαν ειναι . Εχει και λιγο πιο ακριβα αν ψαξεις. Το ιδιο ακριβως σε ελληνικο site , με το ιδιο ονομα το πουλανε 49 ευρω. Εχει και με δυο φακους. Εγω παρηγγειλα ηδη ενα θα σας πω εντυπωσεις μολις ερθει.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sourlis1
Μέλος
Μέλος
sourlis1


Αριθμός μηνυμάτων : 93

Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μεγενθυτικός φακός κεφαλής   Μεγενθυτικός φακός κεφαλής Icon_minitimeΠαρ Οκτ 26, 2012 10:59 pm

περιμενο εντιποσις αν ζαλιζουν αν εινε καθαρα study
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μεγενθυτικός φακός κεφαλής
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: