Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 αρχαριος αλλα αποφασισμενος

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
skyh1gh
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 131

αρχαριος αλλα αποφασισμενος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: αρχαριος αλλα αποφασισμενος   αρχαριος αλλα αποφασισμενος Icon_minitimeΔευ Απρ 30, 2012 12:05 am

Με λενε Βασιλη ειμαι απο αθηνα και σκοπευω να ασχοληθω με την μελισσοκομια για αρχη θα αγορασω 20 κυψελες , θα ηθελα να μου πειτε οποιος γνωριζει για να βγαλω τα απαραιτητα χαρτια σαν νεος μελισσοκομος (βιβλιαριο κ.λ.π.) τι πρεπει να κανω που να παω ,ξεχασα να αναφερω οτι θα ασχοληθω επαγγελματικα οποτε τι πρεπει να κανω ?????
Τα μελισσια θα τα τοποθετησω στην πεολπονησω εχω και ενα επαγγελματια να με βοηθηση στην αρχη αλλα καμια βοηθεια δεν ειναι περιττη , γιατι μου τα ειπε λιγο περιεργα " απο τα βιβλια δεν μαθαινεις" και ειπα να ρωτησω και εδω , εχω αγορασει βιβλια ειδη εχω διαβαση το "η μελισσοκομια χωρις δασκαλο" του νικολαιδη και τωρα διαβαζω " συγχρονη μελλισσσοκομια " του clemente , εχω επισης το "οι μελιτοφορες μελισσες και η εκτροφη τους" και "ασθενεις των μελισσων" τελος μες την εβδομαδα θα παρω και το "συχρονες μεθοδοι εντατικης εκμεταλευσης " του νικολαιδη αυτα προς το παρον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GREEN
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
GREEN


Αριθμός μηνυμάτων : 301

αρχαριος αλλα αποφασισμενος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αρχαριος αλλα αποφασισμενος   αρχαριος αλλα αποφασισμενος Icon_minitimeΤρι Μάης 01, 2012 2:59 pm

Κατ αρχας καλοσηρθες στο φορουμ!

Αν δεν εχεις ασχοληθει καθολου πριν με τη μελισσοκομια θα σε συμβουλευα να ξεκινησεις με μικροτερο αριθμο μελισσιων να δεις για κανα χρονο πως τα πας και αν σου αρεσει να συνεχισεις.

Για το βιβλιαριο θα βρεις πληροφοριες στα θεματα του φορουμ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

αρχαριος αλλα αποφασισμενος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αρχαριος αλλα αποφασισμενος   αρχαριος αλλα αποφασισμενος Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 12:00 am

GREEN έγραψε:
θα σε συμβουλευα να ξεκινησεις με μικροτερο αριθμο μελισσιων

Συμφωνώ... sostos sostos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

αρχαριος αλλα αποφασισμενος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αρχαριος αλλα αποφασισμενος   αρχαριος αλλα αποφασισμενος Icon_minitimeΤετ Μάης 02, 2012 12:11 am

Συμφωνω με τους συμφορουμιτες.
Αν δεν θες να χασεις χρηματα και να εχεις αγχος ξεκινα με λιγα μελισσια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
αρχαριος αλλα αποφασισμενος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» sos Αρχαριος
» Αρχαριος
» ΑΡΧΑΡΙΟΣ Ή ΑΣΧΕΤΟΣ
» νεος,αρχαριος
» προ αρχαριος στα μελισσια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: