Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
melissakri
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
melissakri


Αριθμός μηνυμάτων : 42

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΤετ Μαρ 14, 2012 11:28 pm

Παιδια, σας καλησπεριζω και σας συγχαιρω για την καταπληκτικη δουλεια που εχετε κανει!!
Ειμαι 35 απο Βεροια και δεν εχω καμια σχεση με τα μελισσακια!
Θελω ομως να ξεκινησω να κανω 3-4 κυψελες για μια πρωτη επαφη με αυτα τα καταπληκτικα ζωντανα.
Ενας φιλος απο Βατερο-Κοζανη (50 κυψελες) μου εχει πει αρκετα χρησιμα αλλα και συναρπαστικα πραγματα για την ολη οργανωση και την δουλεια που τραβανε τα μελισσια. Εγω τωρα πριν αρχισω απο τον ενθουσιασμο μου να ξοδευω τζαμπα χρηματα αλλα πανω απο ολα να μην τυραννισω αδικα τοσες και τοσες μελισσες θελω να ενημερωθω καταλληλα ωστε να τα κανω ολα σωστα, μαλλον οσο γινετε σωστα.
Ετσι λοιπον θα "αρμεξω" το φορουμ για πληροφοριες.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15, 2012 8:06 am

Καλως ηρθες στην παρεα.
Με τα μελισσακια αρκει εστω και μια συζητηση με καποιο γνωστο για να μελισσοκολησεις ,ποσο μαλλον με οσα εχεις ακουσει εσυ απο τον φιλο σου flower

Αποψη μου ειναι ,αν θελεις να μην ξοδεψεις πολλα και να δεις αν σε πηγαινει το αθλημα,μολις παρεις τις πρωτες θεωρητικες γνωσεις και εχεις και την υποστηριξη του φιλου σου ξεκινα με δυο μελισσακια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimi69
Μέλος
Μέλος
dimi69


Αριθμός μηνυμάτων : 100

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15, 2012 8:24 pm

Καλώς ήρθες! Συμφωνώ απόλυτα με την MILIBEE στο να ξεκινήσεις με δυο μελισσάκια.Λίγα βήματα κάθε φορά και θα τα πας μια χαρά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melissakri
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
melissakri


Αριθμός μηνυμάτων : 42

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15, 2012 8:52 pm

Να ειστε καλα παιδια!
Η αληθεια ειναι οτι με λιγες κουβεντες που εχω κανει με το φιλαρακι εχω μεινει σεκος!
Αυτα τα πλασματα πρεπει να ειναι τα ποιο οργανωμενα που υπαρχουν σε ολοκληρο τον
πλανητη!
Διαβαζωντας παντως βλεπω οτι πραγματικα θελει ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ και πολυ υπομονη.
Καποια στιγμη μαλλον θα σας ξαναενωχλησω για απορειες και διασταυρωσεις αποψεων...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thomas_k
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 19

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΠεμ Μαρ 15, 2012 10:02 pm

Καλώς ήρθες φίλε στην καλή παρεά και καλή αρχή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!   Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!! Icon_minitimeΣαβ Μαρ 17, 2012 7:48 pm

συντοπιτη μου καλως ηρθες. αρμεξε το φορουμ και σιγουρα θα βρεις ενδιαφεροντα πραγματα, εχουμε ομως και μελισσοκομικους καφεδες στη Βεροια συχνα πυκνα. Θα χαρω να τα πουμε απο κοντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Μια πολυ μεγαλη καλησπερα και ενα μεγαλο μπραβο!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Καλησπερα στην ομορφη και μεγάλη μελισσοπαρέα !
» Αναγνώριση - πολύ πολύ μικρό άνθος
» ΜΠΡΑΒΟ!!!!!
» «Τώρα τι συμβαίνει εδώ;» ή «Καλά τώρα ποιους δουλεύουνε;»
» Μεγάλο Πρόβλημα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Καλώς ήρθατε :: Καλωσορίσατε !-
Μετάβαση σε: