Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 κηρηθροφορεις.

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΚυρ Ιαν 29, 2012 11:13 pm

μπηκα στον πειρασμο να κατασκευασω κυψελες μονος μου. [προσεχως φωτο.] Τωρα πρεπει να αγορασω τα πλαισια. 58 λεπτα του ευρω το ενα, ασυναρμολογητα ειναι η καλυτερη τιμη που βρηκα εως τωρα. μηπως εχει καποιος κατι καλυτερο να προτεινει ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 12:18 pm

Πέρσι Απόστολε εγώ μια μαζική παραγγελία τα πήρα 0,50 εωρόπουλα..αν θες να σε δώσω στοιχεία του να κάνεις μια ερώτηξη..
(Υ.Σ. Από Μέτσοβο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beespyros
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 294

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 3:07 pm

Εφτιαξες τις κυψελες και κολησες στα πλαισια; Ασχετος ειμαι βεβαια αλλα μου φαινεται καπως. Αλλα και απ την αλλη οταν παιρνω 35 ευρω την κυψελη και τα πλαισια κανουν 20Χ0.5=10 ευρω τοτε και αν δεν αξιζει να φτιαξεις κυψελη μονο σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
myrtos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 224

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 9:01 pm

Το θεμα με τα πλαισια ειναι να ειναι καλα κι οχι φτηνα γιατι αυτα τρωνε ολα τα ζορια σε συρματωματα , επιθεωρησεις, τρυγους κτλ. Ειδικα οταν ειναι και φορτωμενα με μελι...
Τα φτηνα φοβαμαι μη βγαινουν πιο ακριβα απο τα ακριβα. Ειδικα καποια ασυναρμολογητα που κυκλοφορουν ειδα εδω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
οτι ειναι χαλια.
Αν εχει κανεις καμια καλη πηγη καλα θα ηταν.

Υ.Γ. Αποστολε περιμενω να μου ερθουν κυψελες απο τον ανθρωπο απο το μετσοβο. Ελπιζω να μην ηταν αυτος η αιτια να τις φτιαξεις μονος σου φετος.
oraia oraia oraia oraia oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beespyros
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 294

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 10:01 pm

myrtos έγραψε:
Το θεμα με τα πλαισια ειναι να ειναι καλα κι οχι φτηνα γιατι αυτα τρωνε ολα τα ζορια σε συρματωματα , επιθεωρησεις, τρυγους κτλ. Ειδικα οταν ειναι και φορτωμενα με μελι...
Τα φτηνα φοβαμαι μη βγαινουν πιο ακριβα απο τα ακριβα. Ειδικα καποια ασυναρμολογητα που κυκλοφορουν ειδα εδω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
οτι ειναι χαλια.
Αν εχει κανεις καμια καλη πηγη καλα θα ηταν.

Υ.Γ. Αποστολε περιμενω να μου ερθουν κυψελες απο τον ανθρωπο απο το μετσοβο. Ελπιζω να μην ηταν αυτος η αιτια να τις φτιαξεις μονος σου φετος.
oraia oraia oraia oraia oraia
Το θεμα ειναι οτι αφου εκανες μονο σου τις κυψελες πρεπει και μονο σου να κανεις τα πλαισια γιατι αλλιως δεν θα ταιριαζουν, εδω κατασκευαστη με κατασκευαστη και δεν ταιριαζουν, οχι να τα κανεις και μονο σου. Αν ηξερες τι τιμη ειχαν τα συγκεκριμενα πλαισια που αναφερεσε παραπανω δεν θα σου εκανε εντυπωση το γιατι στραβωσαν και εσπασαν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
myrtos
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 224

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΔευ Ιαν 30, 2012 10:21 pm

beespyros έγραψε:

Το θεμα ειναι οτι αφου εκανες μονο σου τις κυψελες πρεπει και μονο σου να κανεις τα πλαισια γιατι αλλιως δεν θα ταιριαζουν, εδω κατασκευαστη με κατασκευαστη και δεν ταιριαζουν, οχι να τα κανεις και μονο σου. Αν ηξερες τι τιμη ειχαν τα συγκεκριμενα πλαισια που αναφερεσε παραπανω δεν θα σου εκανε εντυπωση το γιατι στραβωσαν και εσπασαν.

Ωπα μπερδευτηκες λιγο. Ο Αποστολος ψαχνει πλαισια, εγω απλα εκανα την αναφορα γιατι παραπανω γινεται κουβεντα για φτηνα πλαισια κι επειδη το ειχα διαβασει το ανεφερα μην την πατησει κανεις ψαχνοντας το φτηνο. Ουτε και ξερω ποσο κανουν τα συγκεκριμενα.
Γι' αυτο αλλωστε ειπα οτι τα πλαισια ειδικα δεν πρεπει να ειναι φτηνα αλλα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΑΝΑΡΗΣ
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
ΚΑΝΑΡΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 450

κηρηθροφορεις. Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: κηρηθροφορεις.   κηρηθροφορεις. Icon_minitimeΤρι Ιαν 31, 2012 10:16 am

beespyros έγραψε:

Το θεμα ειναι οτι αφου εκανες μονο σου τις κυψελες πρεπει και μονο σου να κανεις τα πλαισια γιατι αλλιως δεν θα ταιριαζουν, εδω κατασκευαστη με κατασκευαστη και δεν ταιριαζουν, οχι να τα κανεις και μονο σου.

Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό. Εγώ έχω αγοράσει πλαίσια και πατώματα απο δυο τουλάχιστον μαγαζιά και έχω φτιάξει και μόνος μου κυψέλες (για να παίξω μια και μου κόστισαν το ίδιο) και όλα ταίριαζαν !!! Ήμουν τυχερός?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
κηρηθροφορεις.
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: