Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 ζαχαρη αχνη

Πήγαινε κάτω 
+3
ouranis
Maikpigasos
takis72
7 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
takis72
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 58

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2011 12:27 pm

εχετε δοκιμασει το μπλεντερ για αχνη?κανει δουλεια για μικρες ποσοτητες?πειτε την γνωμη σας παρακαλω να μην αγορασω τσαμπα μπλεντερ. αν γνωριζετε κατι καλητερο βεβαια δεκτο,εκτος απο τον σπαστηρα τον επαγγεματικο που εχει πανω απο 500 ευρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2011 1:02 pm

Μπα δύσκολα είσαι... θα το κάψεις το μοτεράκι... king king
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ouranis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 325

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2011 1:58 pm

εγω το χρησιμοποιω για μικρες ποσοτητες μονο και κανει δουλεια μονο δλδ οταν θελω να ταισω απευθειας γυρη με ζαχαρη αχνη.τωρα ασχετα με το τι λενε δεν νομιζω οτι η αχνη του εμποριου ειναι επιβλαβης για τα μελισσια,καπου το διαβασα νομιζω το ελεγε και ο θρασυβουλος και απο προσωπικης αποψης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikoskerkyra
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 53

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 10, 2011 2:26 pm

μια αρκετά καλή ανάρτηση με κατασκευή μύλου ζάχαρης έχει δημοσιοποιηθεί από φίλο μελισσοκόμο στο μπλοκ του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] πιστεύω ότι είναι σχετικά εύκολος στην ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ εάν πιάνουν λίγο τα χέρια σου, με φτηνά υλικά για την κατασκευή του, από απόδοση δεν ξέρω τι κάνει, ελπίζω να σε βοήθησα λίγο. Για την άχνη ζάχαρη εμπορείου έχω ακούσει/διαβάσει ότι δεν κάνει για τα μελίσσια διότι έχει προσμείξεις αλεύρων δεν είναι καθαρή ζάχαρη όποτε ας μην το διακινδύνευσης γιατί μπορεί να έχεις αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που επιθυμείς, κάλο θα ήταν να μας διαφωτίσουν οι ποιο έμπειροι για το θέμα η εάν έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει τα συμπεράσματα/αποτελέσματα του από την εφαρμογή. καλή συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
geobees
Μέλος
Μέλος
geobees


Αριθμός μηνυμάτων : 281

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 28, 2013 3:11 pm

Η λύση σου σου βρίσκεται στα ζαχαροπλαστεία της περιοχής σου.
Αγόρασε τα Χ κιλά που χρειάζεσαι και βρες ένα που να έχει σπαστήρα ζάχαρης, θα σου κάνει τη δουλειά σε 10 λεπτά χωρίς κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pointerst
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
pointerst


Αριθμός μηνυμάτων : 692

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΣαβ Σεπ 28, 2013 8:20 pm

κάνει το μπλέντερ δουλεια.επίσης και το γουδί κάνει αλλά θα κουράσεις λίγο τα χέρια σου.Για μικρές ποσότητες είναι μια χαρά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Άντε να φύγουμε
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 1

ζαχαρη αχνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ζαχαρη αχνη   ζαχαρη αχνη Icon_minitimeΤρι Δεκ 24, 2013 6:52 pm

takis72 έγραψε:
εχετε δοκιμασει το μπλεντερ για αχνη?κανει δουλεια για μικρες ποσοτητες?πειτε την γνωμη σας παρακαλω να μην αγορασω τσαμπα μπλεντερ. αν γνωριζετε κατι καλητερο βεβαια δεκτο,εκτος απο τον σπαστηρα τον επαγγεματικο που εχει πανω απο 500 ευρο.
Γεια χαρά δεν είμαι μελισσοκόμος ακόμα τουλάχιστον άλλα μου αρέσουν πολύ τα προβλήματα και η λύση προβλημάτων. Ένας φίλος που έχει καναρινιά για να δημιουργεί θήραμα από κανναβούρι για τα νεογέννητα πουλιά αγόρασε από ένα παλιατζίδικο μια παλιά μηχανή του καφέ σπάει τους κόκκους δεν ξέρω αν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα και με την ζάχαρη άλλα μπορείς να το δοκιμάσεις σε κάποιον γνωστό σου που έχει κάποια μηχανή του καφέ με αυτά τα χαρακτηριστικά. Θεωρητικά στέκι μένει να μας πει κάποιος που το έχει δοκιμάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ζαχαρη αχνη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ζάχαρη Άχνη
» Ζάχαρη άχνη - πως γίνεται ?
» μυλος για ζαχαρη αχνη
» Aντιμετώπιση βαρρόα με άχνη ζάχαρη και σιτάλευρο
» ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΧΝΗ!!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: D.I.Y. μελισσοκομικές πατέντες-
Μετάβαση σε: