Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
sifmakis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 12:01 am

Καλησπερα σε ολη την παρεα .
Εδω και 2-3 μηνες εχω ξεκινησει να διαβαζω περι μελισσων αρκετες δημοσιευσεις απο εδω μεσα και απο αλλα site . Μου εχει μπει το μικροβιο σιγα σιγα να ξεκινησω με 2-3 κυψελες αλλα απο οτι διαβασα η καλυτερη εποχη για ξεκινημα ειναι Απριλιο - Μαιο για να εχω και καποια περιθώρια λαθους .
Δυστυχως δεν εχω καποιον γνωστο απο τον οποιο θα μπορουσα να μαθω απο κοντα οποτε θα ξεκινησω μοναχος μου . (οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη )
Εχω βρει 2 φωτογραφιες απο το internet και θα ηθελα να μου πει καποιος αν εχω καταλαβει σωστα τα καποια πραγματα πανω στα πλαισια .

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/838/beern.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/830/25585942.jpg/

Περιοχη 1 = κλειστος γονος ?
Περιοχη 2 = γυρη ?
Περιοχη 3 = γονος ετοιμος να βγει ?
Περιοχη 4 = ετοιμο μελι ( κλειστο) ?

Ευχαριστω Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
drakos
Μέλος
Μέλος
drakos


Αριθμός μηνυμάτων : 190

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΤετ Ιουλ 20, 2011 8:54 am

Περιοχή 3, γόνος έτοιμος να σφραγιστεί
Τα άλλα σωστά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sifmakis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΠεμ Ιουλ 21, 2011 10:09 pm

Ευχαριστω πολυ .... Efharisto
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 23, 2011 3:16 am

Μια και εισαι ορεξατος και σχετικα κοντα ριξε μια ματια εδω , μαλλον σε ενδιαφερει
https://melissologia.forumgreek.com/t190-topic flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
giota
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
giota


Αριθμός μηνυμάτων : 326

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 23, 2011 10:17 pm

study Milibee για σεμινάρια στην Θεσ/νίκη γνωρίζεις κάτι, πού, πότε; γιατί Αθήνα δεν βολεύει.
ή που απευθυνόμαστε για να μάθουμε.
ά σήμερα τα κορίτσια μου με κέρασαν πεντανόστιμο μελάκι( ένα πλαίσιο) κ πολύ χαρά. Το πρώτο στη ζωή μου από δικό μου μελίσσι. flower
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
sifmakis
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 12

 - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια     - Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια  Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 24, 2011 8:52 pm

MILIBEE σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου αλλα ειναι λιγακι παλιες οι ημερομηνιες Sad Sad

Αν εχει καποιος κανενα σχετικο βιβλιο σε ηλεκτρονικη μορφη θα ημουν πολυ ευτυχισμενος Smile , εχω το βιβλιο του Jean-Prost Pierre αλλα θα ηθελα και καποιο αλλο λιγο ποιο συνχρονο .

Ευχαριστω !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αναγνώρηση γυρης - μελιου - γονου πανω στα πλαισια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Μείωση γόνου.
» ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΓΟΝΟΥ
» Μπλοκάρισμα γόνου
» Μεταφορά γόνου
» Μεταφορά γόνου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Οι αρχάριοι... τα νέα παιδιά-
Μετάβαση σε: