Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Αεριζόμενες στολές

Πήγαινε κάτω 
+6
MILIBEE
Μαρίνα
gemininea
captain
mamawaits
beezy
10 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 09, 2011 1:52 pm

Έχοντας δοκιμάσεις 3 στολές τις ελληνικής αγοράς, μπορώ να πω με σιγουριά ότι η ποιότητα τους είναι επιεικώς απαράδεκτη! Έχω κάνει πατέντες προκειμένου να μην έρχεται σε επαφή το δίχτυ της μάσκας με το πρόσωπο (γιατί βρίσκουν ευκαιρία και μου κεντάνε τη μύτη!), έχω μπαλώσει τρύπες στο δίχτυ, έχω βάλει ορθοστάτες (!) εσωτερικά για να μην μου μπλοκάρει το οπτικό πεδίο, έχω επισκευάσει φερμουάρ, έχω ράψει, έχω νοικοκυρέψει, έχω σιγυρήσει και πάντα κάτι προκύπτει και μου σπάει τα νεύρα!

Έψαξα λοιπόν στο διαδίκτυο για να βρω κάτι καλό από εξωτερικό και έπεσα σε τρεις σοβαρές (απ ότι φαίνεται) στολές που προσφέρουν και δυνατότητα εξαερισμού, κάτι πολύ χρήσιμο, τώρα που έπιασαν για τα καλά οι ζέστες!

Φτηνές δεν τις λές σε καμία περίπτωση, ωστόσο είναι διατεθειμένος να πληρώσω το "τίμημα' προκειμένου να μην σκάω και να μη γυρνάω μετά από μια ψιλή επιθεώρηση με 3-4 τσιμπήματα!

Οι στολές είναι αυτές:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Υπάρχει κάποιος φίλος / φίλη που να έχει δοκιμάσεις κάποια από αυτές; Εαν ναι, θα με βοηθούσε πάρα πολύ να γράψει τις εντυπώσεις του / της.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υ.Γ. Τα κορίτσια μου είναι τα πλέον επιθετικά, δεν παίζονται σε αυτόν τον τομέα... μιλάμε καταφέρνουνε τσίμπηματα πάνω από 3 στρώσεις υφάσματος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mamawaits
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 17

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 09, 2011 2:29 pm

αυτο που λες για τη σιτα που ακουμπαει στο προσωπο το αποφευγεις με μια στολη που εχει καπελο γυρο απο το κεφαλι... αμα ειναι βαμβακερη λιγο χοντρη και με ενα πουκαμισο απο κατω δεν παιζει 8εμα να σε τσιμπησουν... κεντρια εχουνε τα κορτσουδια οχι σαρισσες lol! απο κατω εγω απλα φοραω ενα τζινακι και τα μπατζακια μεσα στο αρβυλο... γαντια δερματινα και τα μανικια απο πανω μεχρι τους καρπους και ολα οκ....με μια μπλουζα σχετικα καλη και βαμβακερη πιστευω την κανεις τη δουλεια σου...που 25-30 Ε και που 160 Ε και βαλε...τελος απο οσες στολες εχεις παρα8εσει καμια δεν εχει το πατροπαραδωτο καπελο οποτε παλι την μυτη τουμπανο την βλεπω χεεχχεεχεχ fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠαρ Ιουν 10, 2011 12:10 am

125 λιρες ?
πολλα παρα πολλα sokaristiko


αν πας σε μια ραφτρα με το υφασμα και το τουλι στο χερι ,θα το κανεις οπως θελεις
και πολυ πιο οικονομικα. Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gemininea
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 135

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠαρ Ιουν 10, 2011 12:17 am

με 125 λιρες έρχομαι εγω να σου κάνω επιθεώρηση στα μελίσσια!!Πάντως στην κάλυμνο έχει κάτι ωραίες στολές που τις φοράγανε παλιά οι σφουγγαράδες!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαρίνα
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 94

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠαρ Ιουν 10, 2011 7:50 am

Για μένα δεν κάνουν και οι τρεις γιατί δεν έχουν σύρμα
για να κρατάνε τη σήτα μακρυά από το πρόσωπο και η κουκούλα τους
δεν μπαίνει στο κεφάλι για να διατηρεί αυτή την απόσταση ότι κίνηση και να κάνεις.
Καλό είναι η μάσκα που θα πάρεις να είναι φαρδιά και να έχει σωστό καπέλο (μάλλον στη δική σου δεν εφαρμόζει καλά) δηλ. να έχει βαθύ καπέλο έτσι ώστε ότι κίνηση και να κάνεις να μη φεύγει και να έχει δύο σύρματα ένα στο γείσο του καπέλου και ένα στο λαιμό για να
υπάρχει πάντα μια απόσταση από το πρόσωπο και η σήτα να πιάνει τουλάχιστον το 50%
του κύκλου. Φυσικά πρέπει πάντα να έχεις το νού σου τα λάστιχα που με τον καιρό χαλαρώνουν.
Το σίγουρο είναι ότι ότι μάσκα και να πάρεις τη φθορά δεν τη γλυτώνεις απλά πρέπει που και που να τη συντηρείς. Αν σου κοπεί η σήτα καλό είναι να μην τη μπαλώσεις γιατί
συνήθως στις μάσκες είναι πλαστική οπότε με το τράβηγμα θα ανοίξει αμέσως σε άλλο
σημείο αγόρασε ένα κουτί σήτα από τη φτηνή που κολλάνε στα παράθυρα (φτάνει για να αλλάξεις τη σήτα σε δέκα μάσκες και είναι και μαλακή δεν κόβεται με το μπάλωμα) και δεν
χρειάζεται μοδίστρα ράβεται πολύ εύκολα στο χέρι.
Και αν δεν σου κάνουν όλα αυτά μήπως να δοκιμάσεις με μια πανοπλία;;;;;;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠαρ Ιουν 10, 2011 11:53 pm

idea Εχω μια ιδεα...

Ελατε να κανετε μια επιθεωρηση με τις στολες σας στα μελισσακια μου, ειδικα σε δυο συγκεκριμενα... oraia

Και μετα συζηταμε για σφουγγαρδες και πανοπλιες... lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΣαβ Ιουν 11, 2011 6:11 pm

Εγω εχω το δικο μου "μαντροσκυλο" Very Happy . Καθε χρονο μολις παρει επανω του δεν τολμας ν ανοιξεις. Ο καπνος κανει τα πραγματα χειροτερα.
Ετσι το εκοψα στα τρια οπως και περυσι και ..............ηρεμησε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΣαβ Ιουν 11, 2011 9:52 pm

MILIBEE έγραψε:
Εγω εχω το δικο μου "μαντροσκυλο" Very Happy . Καθε χρονο μολις παρει επανω του δεν τολμας ν ανοιξεις. Ο καπνος κανει τα πραγματα χειροτερα.
Ετσι το εκοψα στα τρια οπως και περυσι και ..............ηρεμησε

Χαχαχαχαχα...καταλαβαίνω πως νοιώθεις, πίστεψε με!

Εμένα τα μαντρόσκυλα είναι δύο. Με τον καπνό έχω βρει μετά από αρκετούς πειραματισμούς την ιδανική αναλογία για να μη μου τη πέφτουν μαζικά... δύο - τρεις απαλές τούφες καπνού ίσα που να γλύψουν τους κυρηθροφορείς... με λιγότερο δεν πλησιάζεις, με περισσότερο βγαίνουν έξω και έρχονται όλα πάνω μου με πολύ άγριες διαθέσεις! Μη φανταστείς, για 5 λεπτά διαρκεί η φαινομενική "ηρεμία", μετά ο κακός χαμός!

Όσο εξοικιωμένος και αν είμαι, το θέαμα της μαύρης από τις μέλισσες στολής δεν μου κάθεται και πολύ καλά...και πάντα τρέμω στην ιδεά μη βρουν καμία δίοδο προς το πρόσωπο. Άπαξ και και τεντώσει λίγο η στολή από καμία κίνηση και ακουμπήσει πάνω στο δέρμα, την έχω φάει πριν το καταλάβω!

Οπότε κυκλοφορώ σαν MC Bee - Yo! - Ραπερ με απίστευτα φαρδουλή στολή και το σώμα μου είναι κλειδωμένο, για να διατηρήσω όσο το δυνατόν το "φουφουλωτό" της στολής.

Αλλά οι ρουφιάνες είναι οι καλύτερες από θέμα παραγωγικότητας, έχουν τιγκάρει τον δεύτερο όροφο με μέλια και άνετα θα τίγκαραν και ρετιρε...οπότε χαλάλι τους!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 1:22 pm

MILIBEE έγραψε:
Εγω εχω το δικο μου "μαντροσκυλο" Very Happy . Καθε χρονο μολις παρει επανω του δεν τολμας ν ανοιξεις. Ο καπνος κανει τα πραγματα χειροτερα.
Ετσι το εκοψα στα τρια οπως και περυσι και ..............ηρεμησε

Ωραία.. Του χρόνου θα έχεις 3 τέτοια.. parigoria
Εκτός αν βάλεις άλλες μανάδες.
Όπως καταλαβαίνω παντού υπάρχει ένας πασάς. (Έτσι τα λέω) Εγω έχω 4. Τα έχω απομονώσει γιατί δεν τα θέλω μαζί με τα άλλα. Με κυνηγάνε από την ώρα που φτάνω με το αμάξι μέχρι να φύγω, με αποτέλεσμα να αναστατώνετε όλο το μελισσοκομείο..
Η αλήθεια είναι ότι τα θέλει και ο κ...ος μου λίγο γιατί κάθε χρόνο κόβω ένα τέτοιο. Αλλά δεν θέλω παραπάνω γιατί είναι σκέτη ταλαιπωρία. Τσιμπιές??? Άλλο τίποτα. Αλλά και μέλι?? Φούλ.. Όταν θέλω να ενισχύσω κάποιο μικρό με κανένα τελάρο, από αυτά παίρνω.

Πάντως τις καταλαβαίνω και ιδικά φέτος γιατί δεν έχουνε δουλειά. Και έτσι δεν σε θέλουν να τις ενοχλείς. Όταν δουλεύουνε δεν είναι τόσο άγρια. Γιαυτό πάω πάντα πρωί. 9-10 είμαι εκεί. Μετά δεν με δέχονται..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 10:43 pm

Εχω τουλαχιστο 6 κυψελες που ειναι παραφυαδες της μητρικης . Παρ ολα αυτα μονο η αρχικη με την πρωτη μανα ειναι η αγρια.
Οσες φορες αφηνω τον φοβο να με κυριευσει με εχουν κανει σουρωτηρι, οταν ομως παω αποφασισμενη τοτε ολα μια χαρα.

Φοβουνται ορε οι αντριωμενοι???? lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 10:46 pm

MILIBEE έγραψε:
...με εχουν κανει σουρωτηρι....

Δεν έχεις ανάγκη... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 10:49 pm

Λογω μεγαλης επιφανειας? kala poli gelio
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 10:55 pm

Nαι... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΚυρ Ιουν 12, 2011 11:06 pm

Επιφυλασσομαι Wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beezy
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
beezy


Αριθμός μηνυμάτων : 340

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΤετ Ιουν 22, 2011 10:04 pm

Όταν γράφω ότι ο εξοπλισμός που διατίθεται από τα μαγαζία είναι επιεικώς απαράδεκτος, ξέρω τι γράφω...

Πρωτα απ΄όλα τσίμπημα πάνω από δερμάτινο γάντι έχετε φάει; Πιστέψτε το η όχι, εγώ έφαγα δύο σήμερα...όχι τίποτα άλλο, αλλά ήταν το μοναδικό μέρος του εξοπλισμού μου που δεν είχε παρουσιάσει μέχρι σήμερα πρόβλημα...

Το αποκορύφωμα ωστόσο, ήταν όταν επιθεωρούσα την πιο επιθετική κυψέλη...μια το κεφάλι μου σήκωσα να δω κάτι και χρατς!...ανοίγουν ξαφνικά δυο τρυπάρες στο τούλι της μάσκας μου στο κάτω στεφάνι...δεν ξέρω κατά πόσο σας διασκεδάζει να βρίσκονται 3-4 μέλισσες μέσα στη μάσκα σας, εμένα δεν μου αρέσει καθόλου πάντως! Θυμάμαι στο ΙΓΕ μας είχαν πει ότι σε περίπτωση που μπει μια μέλισσα μέσα στη μάσκα, παραμένουμε ψύχραιμοι, βάζουμε το χέρι μας εσωτερικά της μάσκας και απομακρύνουμε τη μέλισσα με αργές κινήσεις... συγνώμη που θα το πω, αλλά #%^$%$% μάντολες...

Ευτυχώς είχα ανοιχτό ενα μπουκάλι με νερό δίπλα μου και πρόλαβα να το ρίξω όλο στη μάπα μου... αυτό πρέπει να τις ξάφνιασε και τη γλύτωσα...για λίγο. Τρέχοντας έβγαλα τη μάσκα αλλά μετά είχα πρόβλημα από αυτές που με ακολουθούσαν...ε, λοιπόν συνέχισα να τρέχω (α ρε αδρεναλίνη, δεν περίμενα να είμαι τόσο γρήγορος!) και μετά αφού βεβαιώθηκα εν κινήση ότι έχουν βγεί όλες από τη μάσκα, την ξαναφόρεσα όπως - όπως... μιλάμε 70-80 μέτρα από τη κυψέλη και συνέχιζαν να μου επιτίθενται...τάπωσα τις τρύπες με χαρτιά απο το σημειωματάριο που έχω για αρχείο επιθεωρήσεων και γύρισα πίσω να κλείσω τη κυψελη...

Ωραία περάσαμε σήμερα! lol!

Επειδή τα έχω πάρει, αλλά με...δημιουργικό τρόπο, έβαλά στόχο να φτιάξω μια αξιοπρεπέστατη στολή DIY (Do It Yourself)... και αυτό είναι δέσμευση! oraia
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23, 2011 12:32 am

χαχαχαχαχαχα fatsoulas
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MILIBEE
Honorary member
Honorary member
MILIBEE


Αριθμός μηνυμάτων : 1575

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23, 2011 1:25 am

beezy παρε το αποφαση.
Καποια στιγμη θα σου χαλασουν και την προσοψη, μην ανεβαζεις αδρεναλινη , εχετε την ομως παντα μαζι σου(την αναπεν εννοω), εκτος παλι αν ηθελες να δεις ποσο γρηγορα τρεχεις lol!
Η μοστρα μου εχει χαλασει ηδη 3 φορες , απο τσιμπημα στην λεπτη γαλλικη μυτουλα μου (απιθανη μυρωδια το δηλητηριο)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
parosbees
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα



Αριθμός μηνυμάτων : 262

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23, 2011 5:08 pm

Τό έλυσα το πρόβλημα κατεβάζοντας τα γυλιά ωρίμανσης πιό χαμηλά και έτσι δεν μου την πέφτουν στην μυτάρα μου.Αιμιλία πόνο έέέ;Πού να σε κεντρίσουν όπως εμένα χτές δυό κάτω από το νύχι γιατί τις στρίμωξα χωρίς να το θέλω προσπαθώντας να βγάλω το τελάρο.Καλά έέ μιλάμε για πολύ πόνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
takis72
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 58

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23, 2011 6:16 pm

σημερα ανακαλιψα και γω με το πιο επωδινο τροπο οτι δεν εχω αλεργιες τελικα.
αν θημοσαστε σας ειχα πει οτι δεν με ειχε τσιμπισει ουτε μια και χωρης να χρισιμοπειο καμια προστασια μαλιστα,ετσι λοιπον πειρε ο κ...ος μου αερα και για ενα απλο ταισμα ειχα κοψει και το καπνισμα.
ετσι λοιπον και σημερα ανεμελος πηγα με το ζαχαρονερο για την τυπικη διαδικασια.ανετος και ωραιος ανοιγω το καπακι...ωρε και κανουν ενα ντου και με κανανε κοσκινο.ακομα ποναει το κεφαλι μου.
τωρα τι κανουμε λεω που τα ειχα παρατισει ολα και ετρεχα,λεω θα παω να το κλεισω και ο θεος βοηθος.φωραω τιν μασκα και ενα χοδρο ασπρο πουκαμισο και πλησιαζω σιγα σιγα να παρω το σβηστο καπνιστιρι διπλα ακριβος απο την κυψελη.ευτυχος δεν εδωσαν σημασια,το περνω λοιπον και φευγω να το αναψω.επιστρεφω λοιπον τις καπνιζω κλεινο το καπακι και ολα καλα χωρης αλλες εκπληξεις.τελικο σημπερασμα μαλλον το μελισσακι μου ενηλικιοθικε κομενες οι μαγκιες πλεον χαχαχα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Αεριζόμενες στολές  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αεριζόμενες στολές    Αεριζόμενες στολές  Icon_minitimeΠεμ Ιουν 23, 2011 11:12 pm

parosbees έγραψε:
Τό έλυσα το πρόβλημα κατεβάζοντας τα γυλιά ωρίμανσης πιό χαμηλά και έτσι δεν μου την πέφτουν στην μυτάρα μου.Αιμιλία πόνο έέέ;Πού να σε κεντρίσουν όπως εμένα χτές δυό κάτω από το νύχι γιατί τις στρίμωξα χωρίς να το θέλω προσπαθώντας να βγάλω το τελάρο.Καλά έέ μιλάμε για πολύ πόνο.

εμενα μετα απο ενα τετοιο τσιμπιμα με πιανει παντα ταχυκαρδια.
ισως λογο των τριχοειδων που υπαρχουν εκει και της πλουσιας αιμάτωσης.
ti na po
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αεριζόμενες στολές
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τα εργαλεία της δουλειάς-
Μετάβαση σε: