Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΣΑΒΒΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010   θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 10:14 pm

Καλησπερα!! Εχω στην κατοχη μου 10 μελισσακια με μανες του 2010... γονευουν πολυ καλα μπορω να πω!! για λογους που δεν γνωριζω και επιθυμω την γνωμη σας μου θανατωσαν 3 μανες .... εκαναν βασιλοκυταρα, τα χωρισα βεβαια σε παραφυαδες για να τα αυξησω αλλα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο που εγινε αυτο.....
Ευχαριστω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bee-thoven
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010   θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 10:56 pm

Όταν λες "γονεύουν" μάλλον εννοείς γεννάνε!!! σωστά;
Με τα μελίσσια πολλά πράγματα δεν έχουν ανθρώπινη λογική. Κάτι θα ήξεραν αυτές για να θέλουν αλλαγή.
Εάν κόβεις παραφυάδες κάθε φορά που φτιάχνουν βασιλοκέλια, τότε θα φτιάξεις μεν πολλά μελίσσια αλλά δεν θα πάρεις μέλι!!!
Σκοπός είναι να πάρουμε μέλι και όχι να φτιάχνουμε μελίσσια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΑΒΒΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010   θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 11:05 pm

Ναι! ενοω οτι γεννανε!!!
Καταλαβαινω απολυτα αυτο που ενοεις.... Τα 10 μελισσακια που εχω για να παρω και μελι μεχρι ποσα μπορω να τα χωρισω?? skeftome
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
bee-thoven
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010   θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Icon_minitimeΣαβ Μάης 07, 2011 11:46 pm

Δεν τα χωρίζω καθόλου κατά την διάρκεια μιας ανθοφορίας. Μπορώ να το κάνω μετά το τέλος αυτής και εάν δεν ακολουθεί άλλη ανθοφορία σε σύντομο διάστημα.
Μετά π.χ. από την πορτοκαλιά πάω καπάκι στο έλατο, οπότε χωρίζω μετά από το έλατο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΑΒΒΑΣ
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 14

θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010   θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010 Icon_minitimeΚυρ Μάης 08, 2011 12:16 am

Εχεις δικιο φιλε μου!! 10 μελισσακια εχω!!! Αν τα βολταρω τωρα πιστευω οτι η ζημεια θα ειναι παραπανω απο το κερδος..... τι λες??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
θανατωνουν τις βασιλισσες του 2010
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» βασίλισσες
» δυο βασίλισσες
» Δυο βασιλισσες
» Δυο βασιλισσες
» Αφεσμος - δυο βασιλισσες?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: