Melissologia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Melissologia

Ελληνικό Φόρουμ συζητήσεων για τις Μέλισσες
 
ΦόρουμΦόρουμ  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  Σύνδεση  BlogBlog  

 

 Εδώ στα νότια

Πήγαινε κάτω 
+5
captain
mimis
melinioxori
Αποστολος Β.
granazis
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 8:30 pm

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

Χθεσινες εικονες 8/3/2011 στο περασμα της καζας απο Θηβα για καλαματα....

Αλλα εδω στο Νοτο ειναι αλλιως........

Σημερινες εικονες 9/3/2011 στο μελισσοκομιο μου....

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]

[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] [/img]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MILIBEE στις Πεμ Απρ 28, 2011 9:37 am, 2 φορές συνολικά (Λόγος της επεξεργασίας : βελτιωση photo)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αποστολος Β.
Μέλος
Μέλος
Αποστολος Β.


Αριθμός μηνυμάτων : 296

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 8:42 pm

να εισαι καλα ρε granazis, να δουμε και μεις κανενα λουλουδακι γιατι εδω ο χειμωνας θρονιαστηκε για τα καλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
melinioxori
Μέλος
Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 102

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 8:45 pm

το κάυσιμο ειναι σούπερ αμόλυβδη η απλή;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 8:54 pm

melinioxori έγραψε:
το κάυσιμο ειναι σούπερ αμόλυβδη η απλή;

Τοσο που εφτασε η βενζινη μονο για κατι τετοιες δουλειες κανουν οι μανικες..........(για να μην σκεπτομαστε που αλλου θα μπορουσαμε να τις βαλουμε)



kala poli gelio kala poli gelio kala poli gelio goustaro goustaro goustaro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mimis
Μέλος
Μέλος
mimis


Αριθμός μηνυμάτων : 62

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 9:17 pm

Very Happy τυχεριακα Smile Smile

εμεις εδω στην δραμα περιμενουμε ακομη, 7 βαθμους σημερα... No pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 11:07 pm

ωραιες φωτο
τα μελισσια ειναι τουρμπο βλεπω.

νωρις δεν ταιζεις?




Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GREEN
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
GREEN


Αριθμός μηνυμάτων : 301

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΤετ Μαρ 09, 2011 11:25 pm

Τι ειναι αυτα που εχεις μες το πιατο??
κλαδακια για να πατανε οι μελισσες να παρουν το σιροπι??
Με την μανικα σιροπι βαζεις??
Για πες μας κι εμας για να μαθαινουμε!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2011 9:37 pm

GREEN έγραψε:
Τι ειναι αυτα που εχεις μες το πιατο??
κλαδακια για να πατανε οι μελισσες να παρουν το σιροπι??
Με την μανικα σιροπι βαζεις??
Για πες μας κι εμας για να μαθαινουμε!!!


Οπως τα λες ειναι φιλε μου....αλλα δεν βαζω σιροπι για ανάπτυξη απο τωρα.....
Αλλα εχω στο μυαλο μου και το σιροπι το εχω αρχισει απο τελος γεναρη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain
Συντονιστική ομάδα
Συντονιστική ομάδα
captain


Αριθμός μηνυμάτων : 1305

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2011 9:47 pm

μου φαινετε ετοιμαζεσαι για ελατο....... ανα δυο ενωμα ή απλα η φαντασια μου?

εγω παντως πριν, για την ωρα που βαζεις το σιροπι μιλησα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
granazis
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος



Αριθμός μηνυμάτων : 619

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2011 10:26 pm

captain έγραψε:
μου φαινετε ετοιμαζεσαι για ελατο....... ανα δυο ενωμα ή απλα η φαντασια μου?

εγω παντως πριν, για την ωρα που βαζεις το σιροπι μιλησα Very Happy

Με τη μεθοδο που βαζω σιροπι σε μιση ωρα εχω τελειωσει...αλλωστε στο μερος που τα εχω μετα τις 5 η ωρα πιανει ψυχρα και δεν θελω να τα ανοιγω....
Ποτε ομως τετοια εποχη δεν εχω δει λεηλασια......ισως γιατι ολα εχουν το δικο τους μεριδιο..σε λιγο χρονο... και δεν προλαβαινουν να πιασουν "ξενες" μυρωδιες...
Οταν ζεστανει για καλα ο καιρος παω το σουρουπο.
Οσο για το αλλο που παρατηρησες...ασε τη φαντασια σου να καλπασει. Απο βασιλοτροφια....εως μικρες αγγελιες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΠεμ Μαρ 10, 2011 11:27 pm

eoe


Η αλήθεια είναι οτι στα μέρη μου δεν το διανοούμαι ακόμα για σιρόπι και ο λόγος είναι σε μια φωτογραφία που δεν ξέρω πως την ανεβάζω. Βοήθειααα.... affraid
Ζαχαροζύμαρο μόνο και αυτό στις 1 με 2 μεσημέρι. Και την άνοιξη μόλις σουρουπώσει. Και λεηλασία? Τα είπε ο γραναζης...

Το κόλπο σου είναι απίστευτο. sostos 90 οκτάνια... και τούρμπο την άνοιξη... cheers Μάθε μας....
Και έχεις δίκιο. Η φαντασία είναι που μπαίνει πρώτα και μετα ο τρόπος για την υλοποίηση της... sevasmos
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ayla
Honorary member
Honorary member
ayla


Αριθμός μηνυμάτων : 648

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΠαρ Μαρ 11, 2011 10:14 am

Απίστευτες οι διαφορές από την μια μέρα στην άλλη!!!

Κι εδώ δεν το κρατάει το χιόνι, το λιώνει την επόμενη, αλλά όπως είπε κι ο Μίμης το κρύο παραμένει, και κάτι λίγα μικρά αγριολούλουδα ανθίσανε κοντά σε σπίτια όπου "κόβει" το κρύο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Maikpigasos
Ενεργό Μέλος
Ενεργό Μέλος
Maikpigasos


Αριθμός μηνυμάτων : 773

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΔευ Μαρ 14, 2011 12:18 am

dim έγραψε:

Το κόλπο σου είναι απίστευτο. sostos 90 οκτάνια... και τούρμπο την άνοιξη... cheers

Μήπως 95..? Smile Smile

Κώστα super τα μελισσάκια σου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dim
Μέλος
Μέλος
dim


Αριθμός μηνυμάτων : 181

Εδώ στα νότια Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εδώ στα νότια   Εδώ στα νότια Icon_minitimeΔευ Μαρ 14, 2011 12:45 pm

Εντάξει 95... Embarassed Embarassed
Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Εδώ στα νότια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Melissologia :: Τα μελισσοκομικά :: Τι νέα από τα μελίσσια σας;-
Μετάβαση σε: